رئیس سازمان بسیج دانشجویی در نشست خبری خبر داد:

درختکاری دانشجویان بسیجی برای مقابله با ریزگردهای خوزستان/ ۱۰۰۰ میهمان خارجی در اردوی راهیان نور امسال

مصاحبه با داود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی

گودرزی با اشاره به برنامه سازمان بسیج دانشجویی برای تخصصی شدن اردوهای راهیان نور از طرح درختکاری در استان خوزستان برای مقابله با ریزگردها توسط دانشجویان بسیجی خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، داود گودرزی در نشست خبری راهیان نور دانشجویی کشور که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد با بیان این مطلب افزود: دو سال است که قرارگاه ملی شهید علم الهدی برای اعزام هرچه بهتر دانشجویان به سفر خاص و معنوی راهیان نور تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: برای اعزام دانشجویان در سال جدید برنامه ریزی های ویژه ای انجام شده است. ما سعی داشته ایم تا هم تخفیف های ویژه برای دانشجویان درنظر گرفته شود و هم در بحث ایاب و ذهاب تسهیلات ویژه تری مانند قطار و اتوبوس های استاندارد و با کیفیت بالا در نظر گرفته شود.

 مسئول سازمان بسیج دانشجویی  ادامه داد: خوشبختانه از سال 92 در سفرهای راهیان نور دانشجویی هیچ گونه تصادف سنگین و یا منجر به فوت نداشته ایم و با برنامه ریزی ها و مقررات سنگینی که در نظر گرفته شده است امیدواریم امسال نیز اتفاق خاصی در سفرها نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی اسکان این افراد از پایان امتحانات ترم قبل در اردوهای جنوب برنامه ریزی شد همچنین تعداد زیادی از دانشجویان نیز 12 و 13اسفند همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) اعزام خواهند شد اما اوج اعزام ها 17 تا 25 اسفندماه سال جاری خواهد بود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: یکی ازمهمترین برنامه ریزی هایی که برای اعزام دانشجویان انجام شده هر چه بیشتر تخصصی شدن اعزام ها است. در این خصوص برای اینکه دانشجویان علوم پزشکی با فضای بهداشت و درمان زمان جنگ آشنایی بیشتری پیدا کنند سه بیمارستان صحرایی بازسازی شده اند که هم برای اسکان و هم برای روایت گری در نظر گرفته شده اند. همچنین کاروان های اعزامی خواهر با راویان خواهر در نظر گرفته شده اند تا دانشجویان با رشادت ها خاص خواهران در جنگ آشنا شوند.

گودرزی تصریح کرد: رزم شبانه و استفاده از شناورهای نیروی دریایی نیز از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای دانشجویان اعزامی در سال جاری است.

وی تاکید کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده بحث کاشت و نگهداری از درختان در خوزستان نیز در دستور کار کاروان های راهیان نور دانشجویی است تا مشکل ریز گردهاو محیط زیست این استان به طور کامل برطرف شود. همچنین برخی کاروان ها نیز در مناطق محروم به شکل و شمایل اردوهای جهادی به خدمت رسانی مشغول خواهند شد.

گودرزی خاطر نشان کرد: حضور روحانیون و راویان دفاع مقدس در اتوبوس ها و کاروان ها و اعزام 600 تا 700 نفر دانشجوی غیر ایرانی که در ایران تحصیل می کنند و هزار نفر دانشجوی غیر ایرانی از کشورهای همسایه از دیگر برنامه های راهیان نور در سال جاری است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: سامانه ثبت خادمین راهیان نور دانشجویی نیز در طول ماه های اخیر از داوطلبان خادمین ثبت نام به عمل آورده است و کلاس های آموزشی برای این افراد که عمدتا از میان فارغ التحصیلان و دانشجویان هستند برگزار شده است.

وی ادامه داد: همچنین اردوهای ویژه ای نیز برای تشکل های دانشجویی طراحی شده تا در خلیج فارس از نزدیک با رشادت های شهیدان دفاع مقدس در آب های خلیج همیشه فارس آشنا شوند. در استان های اهل سنت و به طور خاص در سه استان سنندج ، گلستان و زاهدان نیز با نگاه وحدت اردوهای راهیان نور پیش بینی شده است.

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگان
چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟
مبانی قانونی قطعنامه خبرگان برای پیگیری مطالبات رهبری از قوای سه‌گانه در گفتگو با آیت‌الله کعبی
مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم
آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟
پشت پرده حکم حسن روحانی برای سیف
شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟
مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
خیانت تیم اقتصادی دولت و جامعه دانشگاهی در ماجرای برجام در گفتگو با حسن عباسی:
به روحانی القا کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود
پاسخ موشکی سپاه به شرارت تروریست‌ها
شلیک ۷ موشک به مقر تروریست‌ها در کردستان عراق
رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام خمینی(ره) نوشهر:
ملت ایران آمریکا را به عقب‌نشینی و شکست کشاند
روایت آیت‌الله کعبی از عاملان اصلی حوادث بصره
شکست سیاسی و انتخاباتی مهمترین دلیل حوادث بصره است
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به درخواست تغییر قانون اساسی
به جای اصلاح قانون اساسی باید به فکر استفاده از تمام ظرفیت های آن باشیم
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان:
کار جهادی باید توسط خود مسئولین انجام شود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین