رئیس سازمان بسیج دانشجویی در نشست خبری خبر داد:

درختکاری دانشجویان بسیجی برای مقابله با ریزگردهای خوزستان/ ۱۰۰۰ میهمان خارجی در اردوی راهیان نور امسال

مصاحبه با داود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی

گودرزی با اشاره به برنامه سازمان بسیج دانشجویی برای تخصصی شدن اردوهای راهیان نور از طرح درختکاری در استان خوزستان برای مقابله با ریزگردها توسط دانشجویان بسیجی خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، داود گودرزی در نشست خبری راهیان نور دانشجویی کشور که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد با بیان این مطلب افزود: دو سال است که قرارگاه ملی شهید علم الهدی برای اعزام هرچه بهتر دانشجویان به سفر خاص و معنوی راهیان نور تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: برای اعزام دانشجویان در سال جدید برنامه ریزی های ویژه ای انجام شده است. ما سعی داشته ایم تا هم تخفیف های ویژه برای دانشجویان درنظر گرفته شود و هم در بحث ایاب و ذهاب تسهیلات ویژه تری مانند قطار و اتوبوس های استاندارد و با کیفیت بالا در نظر گرفته شود.

 مسئول سازمان بسیج دانشجویی  ادامه داد: خوشبختانه از سال 92 در سفرهای راهیان نور دانشجویی هیچ گونه تصادف سنگین و یا منجر به فوت نداشته ایم و با برنامه ریزی ها و مقررات سنگینی که در نظر گرفته شده است امیدواریم امسال نیز اتفاق خاصی در سفرها نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی اسکان این افراد از پایان امتحانات ترم قبل در اردوهای جنوب برنامه ریزی شد همچنین تعداد زیادی از دانشجویان نیز 12 و 13اسفند همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) اعزام خواهند شد اما اوج اعزام ها 17 تا 25 اسفندماه سال جاری خواهد بود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: یکی ازمهمترین برنامه ریزی هایی که برای اعزام دانشجویان انجام شده هر چه بیشتر تخصصی شدن اعزام ها است. در این خصوص برای اینکه دانشجویان علوم پزشکی با فضای بهداشت و درمان زمان جنگ آشنایی بیشتری پیدا کنند سه بیمارستان صحرایی بازسازی شده اند که هم برای اسکان و هم برای روایت گری در نظر گرفته شده اند. همچنین کاروان های اعزامی خواهر با راویان خواهر در نظر گرفته شده اند تا دانشجویان با رشادت ها خاص خواهران در جنگ آشنا شوند.

گودرزی تصریح کرد: رزم شبانه و استفاده از شناورهای نیروی دریایی نیز از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای دانشجویان اعزامی در سال جاری است.

وی تاکید کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده بحث کاشت و نگهداری از درختان در خوزستان نیز در دستور کار کاروان های راهیان نور دانشجویی است تا مشکل ریز گردهاو محیط زیست این استان به طور کامل برطرف شود. همچنین برخی کاروان ها نیز در مناطق محروم به شکل و شمایل اردوهای جهادی به خدمت رسانی مشغول خواهند شد.

گودرزی خاطر نشان کرد: حضور روحانیون و راویان دفاع مقدس در اتوبوس ها و کاروان ها و اعزام 600 تا 700 نفر دانشجوی غیر ایرانی که در ایران تحصیل می کنند و هزار نفر دانشجوی غیر ایرانی از کشورهای همسایه از دیگر برنامه های راهیان نور در سال جاری است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: سامانه ثبت خادمین راهیان نور دانشجویی نیز در طول ماه های اخیر از داوطلبان خادمین ثبت نام به عمل آورده است و کلاس های آموزشی برای این افراد که عمدتا از میان فارغ التحصیلان و دانشجویان هستند برگزار شده است.

وی ادامه داد: همچنین اردوهای ویژه ای نیز برای تشکل های دانشجویی طراحی شده تا در خلیج فارس از نزدیک با رشادت های شهیدان دفاع مقدس در آب های خلیج همیشه فارس آشنا شوند. در استان های اهل سنت و به طور خاص در سه استان سنندج ، گلستان و زاهدان نیز با نگاه وحدت اردوهای راهیان نور پیش بینی شده است.

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین