احدیان در خصوص بیانات دیروز مقام معظم رهبری نوشت:

خلاصه صحبت آقا این می‌شود که "توان کافی داریم فقط مدیران بانشاط می‌خواهیم"

احدیان در میزگرد مشق غیرت، بازرسی و بازجویی ممنوع

مدیر مسئول روزنامه خراسان نوشت: همه صحبت آقا درباره اقتصاد را اینگونه می توانم خلاصه کنم. ما ظرفیت و توان و امکانات کافی برای حل مساله اشتغال و تولید را داریم فقط مدیران بانشاط و توانمند می خواهیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد سعید احدیان مدیرمسئول روزنامه خراسان در کانال تلگرامی خود در خصوص بیانات دیروز رهبر انقلاب در حرم رضوی نوشت:

1- می شد فهمید که آقا نگران سیاه نمایی از وضعیت انقلاب هستند لذا تلاش کردند نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی را حتی با ذکر برخی جزئیات روشن کنند.
 
2- هرچه بیشتر دقت کردم، بیشتر مطمئن شدم که واقعا مباحث آقا اصلا انتخاباتی نبود بلکه واقعا بیان مهمترین مساله کشور بود. از ذکر اینکه مشکلات را مربوط به همه مدیران گذشته دانستند تا اینکه سعی می کردند نقاط قوت دولت را ذکر کنند.

3- روشن است که عملکرد دولت فعلی در بیانات آقا بطور طبیعی بروز خواهد داشت. این یک برداشت شخصی است که نمی شود آن را به آقا نسبت داد اما در جای جای صحبت از ضرورت تحرک و تلاش وانگیزه و.... صحبت شد. واقعا از نظر من بی تحرکی، تنبلی دولتی که رئیس جمهورش ساعت کار روزانه اش حدود 8 ساعت است و کابینه اش کابینه کهنسالان است مهمترین نقطه ضعف دولت است.

4- این ماجرای حرام شرعی اعلام کردن واردات کالاهایی که تولید داخل دارد هم بحث مهمی بود.
 
5- عجیب است آقا چقدر دقیق پیگیر مساله اقتصاد بودند چقدر اطلاعات مختلف و دقیق و جزئی داشتند، حتی برای مشخص شدن درستی آمارها تحقیق میدانی کرده بودند. بی‌انصافی است با چنین رهبری وضع اقتصادی کشور هنوز اینگونه است که می بینیم.

6- وقتی آقا از مسئولین می خواستند که برای پست هایی که به تولید مربوط می شود به افرادی مسئولیت دهند که با نشاط و باحال باشند، خیلی سریع یاد آقای نعمت زاده افتادم هنوز نمی فهمم چرا آقای روحانی با اینکه سه وزیرش را تغییر داد حاضر نشد وی را تغییر دهد. شاید واقعا فکر می کند اقتصاد کشور وضع خوبی دارد.
 
7- همه صحبت آقا درباره اقتصاد را اینگونه می توانم خلاصه کنم. ما ظرفیت و توان و امکانات کافی برای حل مساله اشتغال و تولید را داریم فقط مدیران بانشاط و توانمند می خواهیم.

8- تاکید مجدد بر ضرورت وحدت برای رسیدن به هدف هم از آن حرف هایی است که کاش فعالان سیاسی روزی ضرورت آن را باور کنند.  

9- سال 84 که با بیانیه آقای هاشمی معلوم است که چه کسی درباره آرای مردم حرف داشت و آقا برای حفظ آن ایستادند. درباره انتخابات 76 هم می دانم که آقای هاشمی معتقد به «مشارکت حداقلی و آقای ناطق رئیس جمهور شود» بود و آقا تاکید داشتند «مشارکت حداکثری و هرکس رئیس جمهور شود» البته اینکه آقای هاشمی بعد از انتخابات هم نظری برای عدم تنفیذ رای داشت را نمی دانم، اما نمی دانم سال 92 چه کسی می خواسته نتیجه انتخابات را عوض کند البته انصافا هم کمتر از 200 هزار رای خیلی وسوسه انگیز بوده است و حالا مشخص شد اگر آقا نبود احتمالا آقای روحانی الان رئیس جمهور نبود. کنایه های آقای روحانی واقعا نمک نشناسی است.

10- دلیل  آقا از مطرح کردن این بحث که  جایی که در انتخابات دخالت می کنند، حفظ رای مردم است، چه بود؟ آیا نگران اتفاقاتی در انتخابات پیش رو هستند؟ خدا بخیر کند.

11- درباره انتخابات به آقا غبطه خوردم که بر اساس باور به الطاف الهی و مردم، نگران نتیجه انتخابات نیستند و فقط نگران برگزاری انتخابات پرشور هستند. کاش ما هم به چنین درجه ایمانی می رسیدیم.

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟