احدیان در خصوص بیانات دیروز مقام معظم رهبری نوشت:

خلاصه صحبت آقا این می‌شود که "توان کافی داریم فقط مدیران بانشاط می‌خواهیم"

احدیان در میزگرد مشق غیرت، بازرسی و بازجویی ممنوع

مدیر مسئول روزنامه خراسان نوشت: همه صحبت آقا درباره اقتصاد را اینگونه می توانم خلاصه کنم. ما ظرفیت و توان و امکانات کافی برای حل مساله اشتغال و تولید را داریم فقط مدیران بانشاط و توانمند می خواهیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد سعید احدیان مدیرمسئول روزنامه خراسان در کانال تلگرامی خود در خصوص بیانات دیروز رهبر انقلاب در حرم رضوی نوشت:

1- می شد فهمید که آقا نگران سیاه نمایی از وضعیت انقلاب هستند لذا تلاش کردند نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی را حتی با ذکر برخی جزئیات روشن کنند.
 
2- هرچه بیشتر دقت کردم، بیشتر مطمئن شدم که واقعا مباحث آقا اصلا انتخاباتی نبود بلکه واقعا بیان مهمترین مساله کشور بود. از ذکر اینکه مشکلات را مربوط به همه مدیران گذشته دانستند تا اینکه سعی می کردند نقاط قوت دولت را ذکر کنند.

3- روشن است که عملکرد دولت فعلی در بیانات آقا بطور طبیعی بروز خواهد داشت. این یک برداشت شخصی است که نمی شود آن را به آقا نسبت داد اما در جای جای صحبت از ضرورت تحرک و تلاش وانگیزه و.... صحبت شد. واقعا از نظر من بی تحرکی، تنبلی دولتی که رئیس جمهورش ساعت کار روزانه اش حدود 8 ساعت است و کابینه اش کابینه کهنسالان است مهمترین نقطه ضعف دولت است.

4- این ماجرای حرام شرعی اعلام کردن واردات کالاهایی که تولید داخل دارد هم بحث مهمی بود.
 
5- عجیب است آقا چقدر دقیق پیگیر مساله اقتصاد بودند چقدر اطلاعات مختلف و دقیق و جزئی داشتند، حتی برای مشخص شدن درستی آمارها تحقیق میدانی کرده بودند. بی‌انصافی است با چنین رهبری وضع اقتصادی کشور هنوز اینگونه است که می بینیم.

6- وقتی آقا از مسئولین می خواستند که برای پست هایی که به تولید مربوط می شود به افرادی مسئولیت دهند که با نشاط و باحال باشند، خیلی سریع یاد آقای نعمت زاده افتادم هنوز نمی فهمم چرا آقای روحانی با اینکه سه وزیرش را تغییر داد حاضر نشد وی را تغییر دهد. شاید واقعا فکر می کند اقتصاد کشور وضع خوبی دارد.
 
7- همه صحبت آقا درباره اقتصاد را اینگونه می توانم خلاصه کنم. ما ظرفیت و توان و امکانات کافی برای حل مساله اشتغال و تولید را داریم فقط مدیران بانشاط و توانمند می خواهیم.

8- تاکید مجدد بر ضرورت وحدت برای رسیدن به هدف هم از آن حرف هایی است که کاش فعالان سیاسی روزی ضرورت آن را باور کنند.  

9- سال 84 که با بیانیه آقای هاشمی معلوم است که چه کسی درباره آرای مردم حرف داشت و آقا برای حفظ آن ایستادند. درباره انتخابات 76 هم می دانم که آقای هاشمی معتقد به «مشارکت حداقلی و آقای ناطق رئیس جمهور شود» بود و آقا تاکید داشتند «مشارکت حداکثری و هرکس رئیس جمهور شود» البته اینکه آقای هاشمی بعد از انتخابات هم نظری برای عدم تنفیذ رای داشت را نمی دانم، اما نمی دانم سال 92 چه کسی می خواسته نتیجه انتخابات را عوض کند البته انصافا هم کمتر از 200 هزار رای خیلی وسوسه انگیز بوده است و حالا مشخص شد اگر آقا نبود احتمالا آقای روحانی الان رئیس جمهور نبود. کنایه های آقای روحانی واقعا نمک نشناسی است.

10- دلیل  آقا از مطرح کردن این بحث که  جایی که در انتخابات دخالت می کنند، حفظ رای مردم است، چه بود؟ آیا نگران اتفاقاتی در انتخابات پیش رو هستند؟ خدا بخیر کند.

11- درباره انتخابات به آقا غبطه خوردم که بر اساس باور به الطاف الهی و مردم، نگران نتیجه انتخابات نیستند و فقط نگران برگزاری انتخابات پرشور هستند. کاش ما هم به چنین درجه ایمانی می رسیدیم.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
اینستکس مقدمه برجام موشکی و منطقه‌ای است؟
سناریوی اروپا برای حفظ برجام و امتیازگیری بیشتر از ایران
وحیدجلیلی در چهلمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی:
عدالت مجاهد میخواهد نه بچه سوسول /حکومت علی(ع) مغلوب جنگ نرم شد
تحلیل سلیمی‌نمین از ابعاد حمایت رسانه‌های اصلاح‌طلب از کودتای آمریکایی ونزوئلا
اصل مقاومت را هدف گرفته‌اند، ونزوئلا بهانه است!
سعید جلیلی در جمع فعالان فرهنگی سبزوار:
نه دیپلماسی توئیتری جواب می‌دهد نه فشار پیامکی
چرا کانال مالی اروپا سرکاری است!
۵ نکته درباره کانال مالی INSTEX
حاشیه نگاری دیداری صمیمی و آموزنده با مقام معظم رهبری
آغاز گام چهل و یکم انقلاب با دغدغه های تمدنی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین