در تازه ترین رنکینگ فدراسیون جهانی اعلام شد

مهدی‌زاده و گنج‌زاده بهترین سبک‌وزن و سنگین‌وزن کاراته جهان

مهدی‌زاده و گنج‌زاده

با اعلام رنکینگ جدید فدراسیون جهانی کاراته پس از اتمام سومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان، سجاد گنج زاده همچنان صدر رنکینگ سنگین وزن را حفظ کرد و امیر مهدی زاده با دو پله صعود در رده نخست وزن ۶۰- کیلوگرم جای گرفت تا عنوان بهترین کاراته کای سبک وزن و سنگین وزن حال حاضر جهان از آن کاراته ایران باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، پس از پایان سومین دوره لیگ جهانی کاراته وان در سال 2017 که به میزبانی امارات برگزار شد، فدراسیون جهانی کاراته با احتساب امتیاز این رقابتها، جدیدترین رنکینگ را اعلام کرد که از 5 وزن مردان، صدر رنکینگ 2 وزن در تصاحب ورزشکاران ایرانی است. بغیر از "امیر مهدی زاده" و "سجاد گنج زاده"، "ذبیح اله پورشیب" نیز با رنکینگ دوم وزن 84- کیلوگرم و "حمیده عباسعلی" با رنکینگ چهارم وزن 68+ کیلوگرم دیگر کاراته‌کاهای ایرانی هستند که بهترین جایگاه را در اختیار دارند.

اما در رنکینگ تازه اعلام شده فدراسیون جهانی کاراته و در وزن 60- کیلوگرم، "امیر مهدی زاده" که در کاراته وان دبی صاحب نشان برنز شد، 525 امتیاز تصاحب کرد تا در مجموع با 3505 امتیاز به رده اول رنکینگ وزنش نقل مکان کند. "داگلاس بروس" برزیلی با 2778 و "صدرالدین سایماتوف" ازبک با 2635 امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

"استیون داکوستا" از فرانسه با 3872، "وینیسیوس فیگورا" از برزیل با 3796 و "مارشال تادیسی" مجارستان با 3760 نفرات اول تا سوم وزن 67- کیلوگرم هستند و از ایران "سعید احمدی" که در دبی توفیقی نداشت و تنها 10 امتیاز از این رقابتها گرفت، در مجموع با 970 امتیاز در جایگاه 25 است و "سعید علیپور" با مدال طلای پیکارهای کاراته وان دبی و کسب 875 امتیاز با 883 امتیاز به رده 28 رسید.

اما در وزن 75- کیلوگرم، رده های اول تا سوم در اختیار "توماس اسکات" از امریکا با 4368، "رافائل آقایف" آذربایجان با 4290 و "المان اتیمو" از ترکیه با 2535 امتیاز است. "علی اصغر آسیابری" با 1140 امتیاز در جایگاه 22 است. "ابراهیم حسن بیگی" که در کاراته وان دبی در همان مبارزه اول نتیجه را واگذار کرد و با 25 امتیاز به کار خود خاتمه داد با 895 امتیاز در رده 28 است و "بهمن عسگری" با 530 امتیاز از اندوخته‌های قبلی خود در جایگاه 54 جدول این وزن قرار دارد.

در وزن 84- کیلوگرم، «ریتارو آراگا»ی ژاپنی با اختلافی 3200 امتیازی در صدر وزن 84- کیلوگرم است، اما "ذبیح اله پورشیب" با 125 امتیازی که از کاراته وان دبی دشت کرد، در مجموع با 3652 امتیاز خودش را به رده دوم رساند و "اوگور آکتاش" کاراته‌کای ترکیه با 3247 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. "احسان حیدری" با 621 امتیاز 36 و "مهدی خدابخشی" با 225 امتیاز در رده 103 است.

در سنگین وزن، "سجاد گنج زاده" به روند موفقیتش تداوم بخشید و با 5032 امتیاز همچنان در صدر وزن 84+ کیلوگرم است. او با مدال طلای کاراته وان دبی 825 امتیاز به اندوخته‌هایش اضافه کرد و اختلافش با "جاناتان هورنه" آلمانی نفر دوم این وزن را به عدد 1847 رساند و "انیس ارکان" کاپیتان دیرپای تیم ملی ترکیه با 3735 امتیاز در جایگاه دوم این وزن هستند. "سامان حیدری" دیگر کاراته‌کای ایرانی کشورمان هرچند در کاراته وان دبی مدالی نگرفت اما با دو بردی که کسب کرد، 125 امتیاز بدست آورد و با 915 امتیاز در جایگاه 22 قرار دارد و "ایمان سنچولی" با 220 امتیاز در رده 93 است.

در کاتای انفرادی مردان، اسپانیا، ژاپن و ونزوئلا به ترتیب در رده های اول تا سوم هستند. "ابوالفضل شهرجردی" با 525 امتیازی که از مدال برنز کاراته وان دبی کسب کرد در مجموع با 585 امتیاز در رده 56 است. "فرید حقیقی" با 420 امتیاز و "مهران قربانعلی‌پور" با 390 امتیاز به ترتیب در رده ها 67 و 75 قرار دارند.

اما در گروه زنان، فرانسه، اتریش و ترکیه در رده‌‌های اول تا سوم وزن 50- کیلوگرم هستند. از ایران هم "سحر کرجی" با 655 امتیاز بیست و هشتم است و "نسرین دوستی" با 275 امتیاز در رده شصت و دوم جای دارد.

در وزن 55- کیلوگرم، "طراوت خاکسار" که دی ماه سال گذشته در کاراته وان پاریس به نشان طلا دست یافت با 1210 امتیاز دوازدهم است و "فاطمه چالاکی" با مدال طلای کاراته وان دبی 825 امتیاز به اندوخته های قبلی خود اضافه کرد و با صعودی چشمگیر به رده چهاردهم (با 1135 امتیاز) رسید. "زهره برزگر" هم هرچند در یک قدمی سکو دستش از مدال لیگ جهانی دبی کوتاه ماند اما با عنوان پنجمی این رقابتها 325 امتیاز گرفت تا در رنکینگ با 603 امتیاز به رده 32 برسد. در این وزن برزیل، چین تایپه و مالزی اول تا سوم هستند.

در وزن 61- کیلوگرم، اسلواکی، فرانسه و اوکراین رده های اول تا سوم را در اختیار دارند و از ایران "رزیتا علیپور" با 300 امتیاز در رده 66 است.

در وزن 68- کیلوگرم، "الهه رضازاده" با 390 امتیاز در رده پنجاه و پنجم قرار دارد، "مهتاب اسماعیلی" با 275 امتیاز شصت و ششم است و "مبینا کاویانی" با 145 امتیاز در رده نود و هفتم جای دارد. نمایندگان اتریش، آذربایجان و سوییس اول تا سوم هستند.

در وزن 68+ کیلوگرم و پس از نمایندگان کشورهای ژاپن، اسلواکی و فرانسه، "حمیده عباسعلی" که به دلیل مصدومیت حضور در کاراته وان دبی را از دست داد با 2430 امتیاز چهارم است. "محدثه آقایی" که در کاراته وان دبی عنوان نهم این وزن را کسب کرد با 125 امتیاز این رقابتها جمع امتیازاتش به 289 رسید و به جایگاه پنجاه و هشتم راه یافت و "زهرا برزگر" با 80 امتیاز در رده 112 قرار دارد.

در کاتای انفرادی زنان هم اسپانیا، ژاپن و ایتالیا نفرات اول تا سوم هستند و از ایران "نگین باقری" با مدال برنز کاراته وان دبی، 425 امتیاز گرفت و در مجموع با 957 امتیاز در رده 22 جای دارد و "مهسا افسانه" با 390 امتیاز نفر هفتادم است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین