اسطوره سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان هم دوپینگی از آب درآمد!

تایمازوف

با اعلام کمیته بین‌المللی المپیک نمونه‌های تست دوپینگ ۳ کشتی‌گیر و وزنه‌بردار از المپیک پکن و لندن مثبت شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دوپینگ 3 ورزشکار (2 کشتی‌گیر و یک وزنه‌بردار) دیگر از المپیک‌های پکن 2008 و لندن 2012 مثبت اعلام شد و این ورزشکاران باید مدال‌های خود را پس دهند.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تصمیم گرفت دوباره نمونه‌های دو المپیک پکن و لندن را مورد آزمایش قرار دهد. بر این اساس تست دوپینگ آرتور تایمازوف کشتی‌گیر ازبکی که به مدال طلای المپیک پکن رسیده بود مثبت شد. همچنین وازلی فدوریشن کشتی‌گیری از اوکراین که به مدال نقره دست پیدا کرده بود نمونه مجدد تست دوپینگش مثبت شده است.

دیگر ورزشکار دوپینگی وزنه‌برداری از روسیه است که در المپیک لندن موفق به کسب مدال نقره شد.

IOC نمونه‌های بیش از هزار ورزشکار را دوباره آزمایش کرده است که از 65 مورد دوپینگی 40 نمونه مدال‌آور بوده‌اند. از این بین 20 مورد مدال‌آور مربوط به المپیک لندن است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین