اسطوره سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان هم دوپینگی از آب درآمد!

تایمازوف

با اعلام کمیته بین‌المللی المپیک نمونه‌های تست دوپینگ ۳ کشتی‌گیر و وزنه‌بردار از المپیک پکن و لندن مثبت شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دوپینگ 3 ورزشکار (2 کشتی‌گیر و یک وزنه‌بردار) دیگر از المپیک‌های پکن 2008 و لندن 2012 مثبت اعلام شد و این ورزشکاران باید مدال‌های خود را پس دهند.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تصمیم گرفت دوباره نمونه‌های دو المپیک پکن و لندن را مورد آزمایش قرار دهد. بر این اساس تست دوپینگ آرتور تایمازوف کشتی‌گیر ازبکی که به مدال طلای المپیک پکن رسیده بود مثبت شد. همچنین وازلی فدوریشن کشتی‌گیری از اوکراین که به مدال نقره دست پیدا کرده بود نمونه مجدد تست دوپینگش مثبت شده است.

دیگر ورزشکار دوپینگی وزنه‌برداری از روسیه است که در المپیک لندن موفق به کسب مدال نقره شد.

IOC نمونه‌های بیش از هزار ورزشکار را دوباره آزمایش کرده است که از 65 مورد دوپینگی 40 نمونه مدال‌آور بوده‌اند. از این بین 20 مورد مدال‌آور مربوط به المپیک لندن است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین