اسطوره سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان هم دوپینگی از آب درآمد!

تایمازوف

با اعلام کمیته بین‌المللی المپیک نمونه‌های تست دوپینگ ۳ کشتی‌گیر و وزنه‌بردار از المپیک پکن و لندن مثبت شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دوپینگ 3 ورزشکار (2 کشتی‌گیر و یک وزنه‌بردار) دیگر از المپیک‌های پکن 2008 و لندن 2012 مثبت اعلام شد و این ورزشکاران باید مدال‌های خود را پس دهند.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تصمیم گرفت دوباره نمونه‌های دو المپیک پکن و لندن را مورد آزمایش قرار دهد. بر این اساس تست دوپینگ آرتور تایمازوف کشتی‌گیر ازبکی که به مدال طلای المپیک پکن رسیده بود مثبت شد. همچنین وازلی فدوریشن کشتی‌گیری از اوکراین که به مدال نقره دست پیدا کرده بود نمونه مجدد تست دوپینگش مثبت شده است.

دیگر ورزشکار دوپینگی وزنه‌برداری از روسیه است که در المپیک لندن موفق به کسب مدال نقره شد.

IOC نمونه‌های بیش از هزار ورزشکار را دوباره آزمایش کرده است که از 65 مورد دوپینگی 40 نمونه مدال‌آور بوده‌اند. از این بین 20 مورد مدال‌آور مربوط به المپیک لندن است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است

ستاد تنظیم بازار که در دولت دوازهم و با وزیر صنعت شدن محمد شریعتمداری به او سپرده شده بود، در سخت ترین روزهای سال 97 به خواب عجیب زمستانی فرو رفته و عملا نظاره گر گرانی فروشی بی ضابطه بازار کالاهای اساسی مردم است و نشانی از تدبیر و تصمیمات مهم در این ستاد وجود ندارد.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

د: بخشی از واردات ما از کره جنوبی شامل کالاهای مصرفی وارداتی بوده است که اینها در دو ماه گذشته مشمول محدودیتهایی شده است. کالاهای کره‌ای که اکنون از گمرک ترخیص می‌شود مربوط به مجوزهایی بوده که از قبل برای واردات آنها صادر شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۱۸:
به توصیه کادر فنی مصدومیتم را پنهان کردم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین