سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان

تا این لحظه ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان از تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان تعیین تکلیف شده

 اسدالله عباسی

سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: جلسه بعدی کمیته هفته آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» اسدالله عباسی سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به آخرین جلسه این کمیته، اظهار داشت: تا این لحظه در بررسی ها حدود هزار میلیارد از تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شد و در حال بررسی آمار دقیق تر  و نهایی از میزان تخلفات هستیم.
 
وی با بیان اینکه بخشی از افدامات در این صندوق به صورت غیرقانونی انجام گرفته است، افزود: همچنین مشخص شد که برخی از  معاملات سوری بوده و بیشتر بر روی کاغذ انجام شده است. در حقیقت عدم ضوابط حاکم بر صندوق منجر به هرج و مرج های زیادی در آن شده است. به طور مثال در یک مورد تخلف در حال حاضر بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اختلاف حساب مالی وجود دارد و یا در یک شرکت واردات خودروی خارجی مشکلاتی از قبیل ارئه تسهیلات به افراد غیرعضو حتی به وجود آمده است.
 
عباسی مشکلات به وجود آمده در صندوق ذخیره فرهنگیان را ناشی از  سوءمدیریت، ناکارآمدی، تبانی و رانت دانست و افزود: این مسائل موجب شده تا مقادیر زیادی از بیت المال هدر رود.
 
نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه شرایط صندوق ذخیره فرهنگیان به گونه ای بود که دستگاه های نظارتی قادر به امر نظارت در آن نبودند، یادآور شد: یکی از کارهایی که باید در آینده نسبت به این صندوق انجام گیرد تغییر ماهیت و رویکرد صندوق ذخیره فرهنگیان است تا امر نظارت به راحتی صورت گیرد.
 
عباسی با تاکید براینکه در تلاش هستیم تا بتوانیم حقوق فرهنگیان و مطالبات آنها را عودت دهیم، ادامه داد: جلسه بعدی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان هفته آینده برگزار خواهد شد و تخلفات بانک سرمایه  در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بعد از اینکه به یک  جمع بندی رسیدیم، گزارش نهایی را به صحن علنی می آوریم و بعد از آن دستگاه قضا به پرونده متخاطیان رسیدگی خواهد کرد. البته بعضی از این ها در بازداشت هستند.
 
عباسی همچنین به این نکته اشاره کرد: ممکن است بتوانیم گزارش نهائی را تا زمان معین ارائه دهیم و هنوز بحث تمدید زمان مطرح نشده است.

ارسال نظر

در پیام نوروزی رهبر انقلاب اعلام گردید

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین