نماینده مردم تبریز در گفتگو با «نسیم آنلاین»، از تشدید رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانجات در دولت یازدهم گفت؛

دادگاه‌ها از پرونده تولیدکنندگان ورشکسته و بدهکار پر شده است

کجای دنیا به تولیدکننده ورشکسته وام با سود ۱۸ درصد می‌دهند؟/ هر روز شاهد تعدیل نیرو در شرکت‌ها و کارخانه‌جات هستیم/ بانکها بخشی از تسهیلات را به جای پرداخت به مجموعه‌های تعطیل، به عنوان بدهی خود مصادره می‌کنند

سعیدی

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در گفتگو با خبرنگار با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم، گفت: اگر چه نمی توان منکر فعالیت ها و تلاش های اقتصادی دولت شده و گفت هیچ کاری انجام نشده است، اما آثار ملموس این فعالیت ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی شود.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی نسیم آنلاین، در خصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم با بیان اینکه اگر چه نمی‌توان منکر فعالیت‌ها و تلاش‌های اقتصادی دولت شد و گفت هیچ کاری انجام نشده است اظهار داشت: آثار ملموس این فعالیت‌ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی‌شود.

وی با تاکید براینکه کارنامه دولت از نظر اقتصادی چندان موفق نبوده است خاطر نشان کرد: با وجود کاهش تورم در سایه رکود، بخش قابل‌توجهی از تولیدکنندگان کشور ورشکسته شده‌اند؛ با نگاهی به پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها متوجه حجم بالای آمار پرونده‌های افراد ورشکسته و بدهکار مواجه می‌شوید.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه هم اکنون صادرات ما به‌شدت لطمه خورده و وضع اشتغال رضایت بخش نیست تصریح کرد: بعد از اینکه رئیس جمهور ایجاد 700 هزار شغل را مطرح کرد از وی مطالبه برش استانی کردیم و اکنون نزدیک به سه ماه از این درخواست می‌گذرد اما در شرایطی که هنوز پاسخی نگرفته‌ایم ، هر روز شاهد تعدیل شرکت‌ها و کارخانه‌جات می‌باشیم. در مورد استخدام هم که هرچند در آستانه‌ انتخابات برخی از دستگاه‌ها شروع به دادن مجوز کردند اما رضایت بخش نیست.

سعیدی با بیان اینکه یکی از دلایل ملموس نبودن آثار اقدامات اقتصادی دولت در وضعیت جامعه و معیشت مردم اعمال سیاست‌های انقباضی پولی است اظهار داشت: سیاست‌های انقباضی خود عامل تشدید و عمیق شدن رکود اقتصادی شده است.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی مانند دادن تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: اگرچه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که از 60 هزار واحد موجود به 20 هزار واحد این تسهیلات را اعطا کردیم اما باید پرسید چرا اثر این تسهیلات در بخش تولید دیده نمی‌شود؟ زیرا بانک‌ها به صورت‌های مختلف بخشی از این تسهیلات را به عنوان بدهی‌های خودشان برداشتند. ازسوی دیگر سود 18 درصدی که درنظر گرفته شده برای این واحدها قابل تحمل نیست. بسیاری از پرونده‌ها تشکیل شده و دستور پرداخت هم صادر شده اما هنوز ریالی پرداخت نشده است و این ناشی از این است که بانک‌ها تابع سیاست‌های دولت نیستند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: قاچاق، معضلی دیگر است که باید برای آن تصمیم جدی گرفته شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس دهم با اشاره به تاثیر برجام بر وضعیت اقتصادی مردم تصریح کرد: از دید من اینکه دولت تمام تخم‌مرغ‌های خود را که در سبد برجام ریخت یک اشتباه استراتژیک بود. نمی‌توان منکر تاثیر برجام شد اما تاثیر مورد انتظار را شاهد نبودیم. قرار بود با برجام تمامی تحریم‌ها برچیده شده و مشکلات بانکی و سوئیفت‌ حل شود که هنوز به طور کامل حل نشده است.

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

امضای الویری پای قانون نظارت استصوابی

«از قول من ذکر شده در مجلس اول در کمیسیون آیین‌نامه داخلی که من هم عضو آن کمیسیون بودم، نظارت استصوابی تصویب شده است، در حالی که اعلام می‌کنم اولاً من عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس اول نبودم و دوم اینکه چنین موضوعی مربوط به این کمیسیون نیست و به قانون انتخابات مربوط است که در مجلس دوره چهارم مطرح شد».

مهم‌ترین مطالب سرویس

نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگان
چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟
مبانی قانونی قطعنامه خبرگان برای پیگیری مطالبات رهبری از قوای سه‌گانه در گفتگو با آیت‌الله کعبی
مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم
آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟
پشت پرده حکم حسن روحانی برای سیف
شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟
مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
خیانت تیم اقتصادی دولت و جامعه دانشگاهی در ماجرای برجام در گفتگو با حسن عباسی:
به روحانی القا کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود
پاسخ موشکی سپاه به شرارت تروریست‌ها
شلیک ۷ موشک به مقر تروریست‌ها در کردستان عراق
رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام خمینی(ره) نوشهر:
ملت ایران آمریکا را به عقب‌نشینی و شکست کشاند
روایت آیت‌الله کعبی از عاملان اصلی حوادث بصره
شکست سیاسی و انتخاباتی مهمترین دلیل حوادث بصره است
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به درخواست تغییر قانون اساسی
به جای اصلاح قانون اساسی باید به فکر استفاده از تمام ظرفیت های آن باشیم
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان:
کار جهادی باید توسط خود مسئولین انجام شود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین