نماینده مردم تبریز در گفتگو با «نسیم آنلاین»، از تشدید رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانجات در دولت یازدهم گفت؛

دادگاه‌ها از پرونده تولیدکنندگان ورشکسته و بدهکار پر شده است

کجای دنیا به تولیدکننده ورشکسته وام با سود ۱۸ درصد می‌دهند؟/ هر روز شاهد تعدیل نیرو در شرکت‌ها و کارخانه‌جات هستیم/ بانکها بخشی از تسهیلات را به جای پرداخت به مجموعه‌های تعطیل، به عنوان بدهی خود مصادره می‌کنند

سعیدی

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در گفتگو با خبرنگار با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم، گفت: اگر چه نمی توان منکر فعالیت ها و تلاش های اقتصادی دولت شده و گفت هیچ کاری انجام نشده است، اما آثار ملموس این فعالیت ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی شود.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی نسیم آنلاین، در خصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم با بیان اینکه اگر چه نمی‌توان منکر فعالیت‌ها و تلاش‌های اقتصادی دولت شد و گفت هیچ کاری انجام نشده است اظهار داشت: آثار ملموس این فعالیت‌ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی‌شود.

وی با تاکید براینکه کارنامه دولت از نظر اقتصادی چندان موفق نبوده است خاطر نشان کرد: با وجود کاهش تورم در سایه رکود، بخش قابل‌توجهی از تولیدکنندگان کشور ورشکسته شده‌اند؛ با نگاهی به پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها متوجه حجم بالای آمار پرونده‌های افراد ورشکسته و بدهکار مواجه می‌شوید.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه هم اکنون صادرات ما به‌شدت لطمه خورده و وضع اشتغال رضایت بخش نیست تصریح کرد: بعد از اینکه رئیس جمهور ایجاد 700 هزار شغل را مطرح کرد از وی مطالبه برش استانی کردیم و اکنون نزدیک به سه ماه از این درخواست می‌گذرد اما در شرایطی که هنوز پاسخی نگرفته‌ایم ، هر روز شاهد تعدیل شرکت‌ها و کارخانه‌جات می‌باشیم. در مورد استخدام هم که هرچند در آستانه‌ انتخابات برخی از دستگاه‌ها شروع به دادن مجوز کردند اما رضایت بخش نیست.

سعیدی با بیان اینکه یکی از دلایل ملموس نبودن آثار اقدامات اقتصادی دولت در وضعیت جامعه و معیشت مردم اعمال سیاست‌های انقباضی پولی است اظهار داشت: سیاست‌های انقباضی خود عامل تشدید و عمیق شدن رکود اقتصادی شده است.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی مانند دادن تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: اگرچه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که از 60 هزار واحد موجود به 20 هزار واحد این تسهیلات را اعطا کردیم اما باید پرسید چرا اثر این تسهیلات در بخش تولید دیده نمی‌شود؟ زیرا بانک‌ها به صورت‌های مختلف بخشی از این تسهیلات را به عنوان بدهی‌های خودشان برداشتند. ازسوی دیگر سود 18 درصدی که درنظر گرفته شده برای این واحدها قابل تحمل نیست. بسیاری از پرونده‌ها تشکیل شده و دستور پرداخت هم صادر شده اما هنوز ریالی پرداخت نشده است و این ناشی از این است که بانک‌ها تابع سیاست‌های دولت نیستند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: قاچاق، معضلی دیگر است که باید برای آن تصمیم جدی گرفته شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس دهم با اشاره به تاثیر برجام بر وضعیت اقتصادی مردم تصریح کرد: از دید من اینکه دولت تمام تخم‌مرغ‌های خود را که در سبد برجام ریخت یک اشتباه استراتژیک بود. نمی‌توان منکر تاثیر برجام شد اما تاثیر مورد انتظار را شاهد نبودیم. قرار بود با برجام تمامی تحریم‌ها برچیده شده و مشکلات بانکی و سوئیفت‌ حل شود که هنوز به طور کامل حل نشده است.

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ایدر دیدار مدال‌آوران و قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

ارتش رژیم صهیونیستی سعی داشت با تکرار طرحی که حماس علیه آنان در جنگ پیشین انجام داد(ربایش نیروی نظامی) ضمن کاهش فشار افکار عمومی بر دولت نتانیاهو، برگ برنده ای برای آتش بس با حماس و تبادل اسرا داشته باشد. اما هوشیاری مقاومت چالش اسرا را برای صهیونیست ها دو چندان کرد.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
رفتار آمریکا از دوره جاهلیت عرب هم بدتر است
آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف
آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟
مرگ بر آمریکا کلیشه نیست
سرلشکر صالحی در همایش پدافند غیرعامل:
پناهگاه‌های صهیونیست‌ها گورهای دسته جمعی آنها خواهد شد
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین