نماینده مردم تبریز در گفتگو با «نسیم آنلاین»، از تشدید رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانجات در دولت یازدهم گفت؛

دادگاه‌ها از پرونده تولیدکنندگان ورشکسته و بدهکار پر شده است

کجای دنیا به تولیدکننده ورشکسته وام با سود ۱۸ درصد می‌دهند؟/ هر روز شاهد تعدیل نیرو در شرکت‌ها و کارخانه‌جات هستیم/ بانکها بخشی از تسهیلات را به جای پرداخت به مجموعه‌های تعطیل، به عنوان بدهی خود مصادره می‌کنند

سعیدی

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در گفتگو با خبرنگار با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم، گفت: اگر چه نمی توان منکر فعالیت ها و تلاش های اقتصادی دولت شده و گفت هیچ کاری انجام نشده است، اما آثار ملموس این فعالیت ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی شود.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی نسیم آنلاین، در خصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم با بیان اینکه اگر چه نمی‌توان منکر فعالیت‌ها و تلاش‌های اقتصادی دولت شد و گفت هیچ کاری انجام نشده است اظهار داشت: آثار ملموس این فعالیت‌ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی‌شود.

وی با تاکید براینکه کارنامه دولت از نظر اقتصادی چندان موفق نبوده است خاطر نشان کرد: با وجود کاهش تورم در سایه رکود، بخش قابل‌توجهی از تولیدکنندگان کشور ورشکسته شده‌اند؛ با نگاهی به پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها متوجه حجم بالای آمار پرونده‌های افراد ورشکسته و بدهکار مواجه می‌شوید.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه هم اکنون صادرات ما به‌شدت لطمه خورده و وضع اشتغال رضایت بخش نیست تصریح کرد: بعد از اینکه رئیس جمهور ایجاد 700 هزار شغل را مطرح کرد از وی مطالبه برش استانی کردیم و اکنون نزدیک به سه ماه از این درخواست می‌گذرد اما در شرایطی که هنوز پاسخی نگرفته‌ایم ، هر روز شاهد تعدیل شرکت‌ها و کارخانه‌جات می‌باشیم. در مورد استخدام هم که هرچند در آستانه‌ انتخابات برخی از دستگاه‌ها شروع به دادن مجوز کردند اما رضایت بخش نیست.

سعیدی با بیان اینکه یکی از دلایل ملموس نبودن آثار اقدامات اقتصادی دولت در وضعیت جامعه و معیشت مردم اعمال سیاست‌های انقباضی پولی است اظهار داشت: سیاست‌های انقباضی خود عامل تشدید و عمیق شدن رکود اقتصادی شده است.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی مانند دادن تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: اگرچه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که از 60 هزار واحد موجود به 20 هزار واحد این تسهیلات را اعطا کردیم اما باید پرسید چرا اثر این تسهیلات در بخش تولید دیده نمی‌شود؟ زیرا بانک‌ها به صورت‌های مختلف بخشی از این تسهیلات را به عنوان بدهی‌های خودشان برداشتند. ازسوی دیگر سود 18 درصدی که درنظر گرفته شده برای این واحدها قابل تحمل نیست. بسیاری از پرونده‌ها تشکیل شده و دستور پرداخت هم صادر شده اما هنوز ریالی پرداخت نشده است و این ناشی از این است که بانک‌ها تابع سیاست‌های دولت نیستند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: قاچاق، معضلی دیگر است که باید برای آن تصمیم جدی گرفته شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس دهم با اشاره به تاثیر برجام بر وضعیت اقتصادی مردم تصریح کرد: از دید من اینکه دولت تمام تخم‌مرغ‌های خود را که در سبد برجام ریخت یک اشتباه استراتژیک بود. نمی‌توان منکر تاثیر برجام شد اما تاثیر مورد انتظار را شاهد نبودیم. قرار بود با برجام تمامی تحریم‌ها برچیده شده و مشکلات بانکی و سوئیفت‌ حل شود که هنوز به طور کامل حل نشده است.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
اینستکس مقدمه برجام موشکی و منطقه‌ای است؟
سناریوی اروپا برای حفظ برجام و امتیازگیری بیشتر از ایران
وحیدجلیلی در چهلمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی:
عدالت مجاهد میخواهد نه بچه سوسول /حکومت علی(ع) مغلوب جنگ نرم شد
تحلیل سلیمی‌نمین از ابعاد حمایت رسانه‌های اصلاح‌طلب از کودتای آمریکایی ونزوئلا
اصل مقاومت را هدف گرفته‌اند، ونزوئلا بهانه است!
سعید جلیلی در جمع فعالان فرهنگی سبزوار:
نه دیپلماسی توئیتری جواب می‌دهد نه فشار پیامکی
چرا کانال مالی اروپا سرکاری است!
۵ نکته درباره کانال مالی INSTEX
حاشیه نگاری دیداری صمیمی و آموزنده با مقام معظم رهبری
آغاز گام چهل و یکم انقلاب با دغدغه های تمدنی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین