گزارش «نسیم آنلاین» از متن و حاشیه‌های انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا + فیلم و عکس

بازتاب مشارکت ۴۰ میلیونی ملت در انتخابات

انتخابات

وزارت کشور به تدریج در حال اعلام نتایج دوازدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که بازتاب‌های مختلفی در داخل و خارج کشور داشته است.

به گزارش «نسیم آنلاین» وزارت کشور به تدریج در حال اعلام نتایج دوازدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که بازتاب‌های مختلفی در داخل و خارج کشور داشته است. با گزارش لحظه به لحظه «نسیم آنلاین» از مهمترین رویدادهای "روز سرنوشت" همراه باشید.

 

11:11- رییس ستاد انتخابات کشور:
روند و نتیجه آرا  تقریباً مشخص است اما به لحاظ قانونی، جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور ساعت 14 نتیجه نهایی را اعلام خواهند کرد.

 

 

11:07- اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری

رییس ستاد انتخابات کشور نتیجه اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری را از 38914470 رای صحیح به این ترتیب اعلام کرد:

روحانی: 22796468
رئیسی: 15452194
میرسلیم: 455211
هاشمی‌طبا: 210597

نتایج تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

 

11:04- توئیت تازه وزیر امور خارجه: ما ثبات خود را نه از "ائتلاف ها" بلکه از مردم خود می گیریم که - بر خلاف برخی - رأی می دهند. باید با ایرانیان که آماده تعامل اند با احترام رفتار کرد.

 

10:39- ۸ نفر به اتهام خرید و فروش رای دستگیر شدند

دادستان رباط کریم:
🔹حدود 20 تخلف انتخاباتی داشتیم که در این راستا 8 نفر دستگیر شدند.
🔹جرائم این افراد عمدتا خرید و فروش رای بوده و همچنین افرادی از جای دیگری به صورت اتوبوسی برای دادن رای آمده بودند که این امر تخلف است.

 

10:12- حاشیه‌های دیدنی خبرنگاران در وزارت کشور برای ارسال گزارش‌های خبری درباره انتخابات ریاست جمهوری و شوراها

 

10:11- حماسه انتخاباتی مردم ایران؛ تیتر اول صفحه نخست روزنامه آمریکایی  وال استریت ژورنال

 

10:06- آغاز شمارش آرا دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در آمریکا

 

09:34- سیدمصطفی میرسلیم در پیامی با تبریک به ملت ایران برای خلق حماسه حضور در انتخابات، برای رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت کرد

 

08:50- وزارت کشور اعلام کرد: از مجموع 25.966729 رای ماخوذه با 25182310 رای صحیح قرائت شده

حسن روحانی: 14619848 رای
ابراهیم رئیسی:10125855 رای
مصطفی هاشمی طبا:297276 رای
مصطفی میرسلیم: 1393331 رای

کسب کرده‌اند.

 

08:45- زیر نویس شبکه خبر: منابع آگاه از پیشتازی آقای حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری خبر می‌دهند، وزارت کشور هنوز نتایج اولیه انتخابات را اعلام نکرده است.


08:42- دادستان زاهدان از دستگیری ۲۷ نفر به اتهام #تبلیغات در محل اخذ رای، اخلال در نظم محل تبلیغات در سطح شهر در زمان اخذ رای، تطمیع، تهدید، خرید و فروش رای خبر داد.

 

08:26- و هنوز خبرنگاران در محل وزارت کشور منتظر حضور رحمانی فضلی و اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری هستند.

 

 

08:04- توماس اردبرینک خبرنگار نیویورک تایمز مشارکت را در توئیتر خود 75% اعلام کرد

 

08:01- نماینده حسن روحانی برای هماهنگی با شورای نگهبان: نتایج انتخابات روشن است منتظر اعلام وزارت کشور هستیم

محمد رضا صادق نماینده حسن روحانی برای هماهنگی با شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: منتظر اعلام نتایج انتخابات از طرف وزارت کشور هستیم. صادق در پاسخ به سوالی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار شمارش آرا به خوبی پیش میرود و نتایج آن روشن است و منتظریم تا وزارت کشور نتایج بدست آمده را اعلام کند.
قرار است نتایج به دست آمده در انتخابات همزمان با شمارش آرا به صورت تدریجی اعلام شود.

 

07:59- همچنان برخی از صندوق‌ها رای را به فرمانداری مشهد می‌آورند

 

07:41- نماینده همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات وزرات کشور را ترک کردند.

 

07:24- تا دقایقی دیگر؛ اعلام نتایج اولیه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران

 

 

07:22- تریبون وزارت کشور برای گزارش اولیه آماده شده

 

07:21- استان‌هایی که مدارسشان تعطیل است

مدارس استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، اردبیل، ایلام، خراسان جنوبی، زنجان، فارس، قزوین، گلستان، گیلان، مازندران،‌ همدان، یزد، تهران، اصفهان، کرمانشاه و خوزستان امروز تعطیل هستند.

 

07:19- پیروز واقعی انتخابات در معادلات جهانی

چامسکی: آیت‌الله خامنه‌ای کاری کرد که دشمنانش هم برای حضور مردم پای صندوق‌های رای تبلیغ کنند!

نوام چامسکی از مشهورترین تئوریسین ها و تحلیلگران  غرب: آیت الله خامنه‌ای زیرک‌ترین و سیاستمدارترین فرد جهان است، کاری کرده که حتی دشمنان بزرگ ملتش هم برای حضور مردمش در صحنه‌ی انتخابات تبلیغ میکنند/ سیاستمداران پر مُدعای غرب، برای فیلم او نقش بازی میکنند!/ وقتی مشارکت زیاد شود، پیروز واقعی دنیا آیت‌الله خامنه ایست نه غربی‌ها

امروز سیاست‌مداران دنیا با تایید دموکراسی واقعی در ایران، حقارت خود را در برابر آیت‌الله خامنه ای به تصویر کشیدند.

 

07:17- حسن روحانی در کرمانشاه پیشتاز است
 نتیجه آراء شمارش شده از صندوقهای شهری و روستایی در کرمانشاه حکایت از پیشتازی حسن روحانی دارد.

همزمان با اتمام فرآیند رأی گیری در استان کرمانشاه، کار شمارش آراء آغاز شده و بر اساس اعلام منابع انتخاباتی شمارش آرای ریاست جمهوری در روستاهای استان به پایان رسیده است.

شمارش آرای صندوق‌هایی که بررسی آراء ماخوذه آن به اتمام رسیده در استان کرمانشاه نشان می‌دهد آرای حسن روحانی با نسبت بالا پیش است.

در دیگر شهرهای استان کرمانشاه نیز شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد.

شمارش آرای انتخابات شوراهای اسلامی نیز آغاز شده است.

در سه شهرستان اسلام آبادغرب، جوانرود و گنکاور فرآیند رأی گیری برای شوراها به صورت تمام الکترونیک انجام شد.

 

07:14- شمارش بیش از ۵۰ درصد آرای تهران

فرماندار تهران: مشارکت بالای ۶۰ درصدی تهرانی‌ها در انتخابات 96

فرماندار تهران گفت که بیش از ۶۰ درصد واجدین شرایط تهرانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری مشارکت داشته‌اند.

عیسی فرهادی درباره میزان آرای شمارش شده تا کنون در تهران اظهار کرد: تاکنون شمارش بیش از ۵۰ درصد آرای تهران انجام شده و مابقی شمارش تا صبح به پایان خواهد رسید.

 

07:09- نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در آغاجاری اعلام شد  

محمود عیدانی با اشاره به پایان شمارش آرا شهرستان آغاجاری اظهار کرد:‌ در این شهرستان 5 هزار و 199 رای به نام سیدابراهیم رییسی، 4 هزار و 910 رای به نام حسن‌ روحانی، 100 رای به نام سیدمصطفی آقامیرسلیم و 42 رای به نام سیدمصطفی هاشمی‌طبا ثبت شد.  

وی افزود:‌ مردم این شهرستان  مشارکت 71 درصدی در انتخابات داشتند.

 

07:02- اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه

سرپرست فرمانداری حمیدیه نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان را اعلام کرد.

عاشور سواری‌پور،‌ با اشاره به پایان شمارش آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه اظهار کرد: ‌کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه 26 هزار و 506 رای بوده است که از این تعداد، 15 هزار و 720 رای متعلق به آقای سیدابراهیم رییسی و 7 هزار و 853 رای متعلق به آقای حسن روحانی است.

وی ادامه داد:‌ همچنین از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه 454 رای به آقای سیدمصطفی میرسلیم و 262 رای به آقای سیدمصطفی هاشمی‌طبا اختصاص دارد و در مجموع 85 رای از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان آرای باطله بود.

سرپرست فرمانداری حمیدیه تصریح کرد: ‌تنها شمارش یک صندوق دیگر از انتخاب شوراهای شهر و روستا در حمیدیه باقی مانده که تا یک ساعت آینده نتایج شمارش آرای انتخابات شوراها در حمیدیه مشخص و اعلام می‌شود.

 

06:36- خبرنگار شبکه خبر در وزارت کشور هم عوض شد و پس از 6 ساعت و نیم، هنوز از اعلام نتایج نیست

 

 

06:15- علیرضا زاکانی:

همراهان گرامی بار دیگر دست عنایت خداوند متعال جلوه گری کرد و  حماسه جاودان دیگری در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری رقم خورد.

۱. نتیجه آراء هر چه باشد باید به این حماسه بالید و به رهبری معظم انقلاب اسلامی و مردم عزیز ایران اسلامی بویژه همه شرکت کنندگان در انتخابات  تبریک و شاد باش گفت و از خداوند بزرگ عظمت و شوکت این ملت افتخار آفرین را خواستار شد.

۲. شمارش اولیه حکایت از پیشی گرفتن جناب آقای روحانی در انتخابات و پیروزی وی دارد. علی رغم همه بداخلاقی و خلاف گویی های ایشان و همفکرانش در ایام تبلیغات و تخلفات صورت گرفته توسط مسئولین دولتی قبل و در حین برگزاری انتخابات - تا جایی که شائبه مهندسی آراء را در ذهن ها متبادر می ساخت و اعتراضات را برمی انگیخت -  با پایان انتخابات و سیر قانونی آن،  باید به جناب آقای روحانی تبریک گفت و اعلام نمود که رقابت انتخاباتی پایان یافته و فصل کار و تلاش برای ساختن ایران اسلامی آغاز شده است و در این راه همه نیروهای انقلابی برای توفیق ایشان در خدمت به انقلاب اسلامی و ملت عزیز ایران آرزوی موفقیت کرده و از هیچ کوشش و کمکی دریغ نخواهند کرد.

۳. جناب آقای روحانی باید بدانند اعتراضات جبهه انقلاب به تخلفات صورت گرفته از مجاری قانونی دنبال خواهد شد و دلدادگان به انقلاب اسلامی مثل فتنه گران، آسمان ریسمان نخواهند کرد تا برای قدرت طلبی چند روزه دنیای خویش با سرمایه های معنوی و مادی مردم رشید ایران بازی نموده و با دروغ گویی ها و تهمت زنی های بسیار، قابلیت های فوق العاده چهل میلیون رای را در سال ۸۸ از بین ببرند. آنچه مهم است مصالح انقلابی و منافع ملی است و در این راه همه ظرفیت های جبهه انقلاب در خدمت شما برای اعتلای ایران اسلامی است و بالطبع عهد اخوت ما نیز با جنابعالی تا نقطه‌ای خواهد بود که از خط مستقیم انقلاب اسلامی و خدمت به مردم عزیز جدا نشوید.

۴. بی شک خدمات حضرتعالی در مسیر فوق الذکر را با همه وجود پشتیبانی خواهیم نمود و تمام ظرفیت های خویش را برای موفقیت اقدامات خوبتان بکار خواهیم بست و در مقابل، اقوال و افعال جنابعالی و همراهانتان را بدقت مدنظر قرار داده و از قصورها و تقصیرهای احتمالی نخواهیم گذشت و مانع حاکمیت اقدامات مخالف استقلال،  آزادی، معنویت، عدالت، امنیت، آسایش و رفاه مردم و پیشرفت ایران اسلامی بطور قانونی خواهیم بود و به مدد الهی لحظه ای در مقابله با اشرافیگری و غارتگری بیت المال تردید نخواهیم کرد.

۵. تازه راه آغاز شده است و مسیر روشن آینده به ما نوید می دهد که با حضور فعال و شبانه روزی خود انقلاب سوم را آغاز کرده و در پرتو آن ایران اسلامی را بر مکتب امام ره بسازیم و الگویی برای مسلمانان و محرومین جهان قرار دهیم.
ان شاءالله

 

06:04- هنوز هیچ آماری از نتیجه تعداد آرا برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعلام نشده است.

 

05:49- شبکه خبر: 5 ساعت پس از اتمام رای‌گیری، هنوز خبری از اعلام نتایج نیست

 

 

05:38- صف رأى دهندگان ایرانی در انتخابات ریاست جمهوری در سن حوزه، کالیفرنیا، آمریکا

 

05:32- شبکه خبر: بعد از سپری شدن 5 ساعت و نیم از پایان یافتن زمان رای گیری تا این لحظه خبری مبنی بر نتایج شماره آرا از سوی وزارت کشور اعلام نشده است

 

04:49- رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تاکید کرد:

اعلام زودهنگام نتیجه، برگزاری جشن پیروزی قبل از اعلام نتیجه و در فضای باز ممنوع

 

۴:۸- فرماندار تهران خبر داد: شمارش بیش از ۵۰ درصد آرای تهران/ پایان مابقی شمارش تا صبح/ مشارکت بالای ۶۰ درصدی تهرانی‌ها

03:17- مسئولین وزارت کشور اعلام نمودند تصاویری که در فضای مجازی تحت عنوان مانیتور شمارش آرای ستاد انتخابات منتشر شده صحت ندارد

 

03:08- منابع موثق اعلام کردند از ساعاتی دیگر اعلام تدریجی شمارش آرا رسماً اعلام می‌شود.

 

۲:۵۷- سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور: تا این لحظه نتایج رسمی منتشر نشده است و آمار منتشر شده در فضای مجازی قانونی و رسمی نیست

 

02:56- معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهریار:قریب ۲۰ نفر از عوامل برخی کاندیداها در شهریار، صباشهر، فردوسیه و باغستان به دلیل #تخلف انتخاباتی دستگیر شده‌اند که در بازداشت به سر می‌برند.
رئیس ستاد انتخابات استان #مازندران:میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات 29 اردیبهشت افزون بر 90 درصد بوده است
استاندار گیلان:۸۰ درصد مردم استان گیلان در انتخابات شرکت کردند
دبیر ستاد انتخابات استان #قم:مردم قم در این انتخابات مشارکت 78 درصدی را به ثبت رساندند
رئیس ستاد انتخابات استان #گلستان: 78.08 درصد مشارکت مردم استان گلستان در این دوره از انتخابات بود

 

02:15- شبکه خبر:
تا این لحظه نتایج رسمی منتشر نشده است و آمار منتشر شده در فضای مجازی قانونی و رسمی نیست

 

02:08- توئیت اسحاق جهانگیری:
با اطمینان به مردم ایران می گویم که همان رایی که به صندوق ریخته اند خوانده و اعلام می شود

 

۱:۴۳- رئیس ستاد انتخابات استان تهران خبر داد:

مشارکت حدود ۷۰ درصدی مردم استان تهران در انتخابات

 

01:40- استاندار سمنان: 80.3 درصد از مردم استان سمنان پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.
رئیس ستاد انتخاباتی استان #اصفهان:درصد مشارکت مردم در استان اصفهان ۷۳.۲۰ درصد بوده است.
رئیس ستاد انتخابات استان #مرکزی: درصد مشارکت واجدین شرایط انتخابات در استان مرکزی ۷۴.۷۸ درصد بوده است
رئیس ستاد انتخابات استان #کرمانشاه: بیش از ۷۰ درصد مردم استان کرمانشاه در انتخابات شرکت کردند

 

01:22- شمارش آرا در شعب اخذ رای خراسان رضوی آغاز شد

 

01:12- آمار مشارکت در استان‌ها

 

01:03- با تصمیم ادارات آموزش و پرورش استان‌های

🔹آذربایجان شرقی
🔹آذربایجان غربی
🔹البرز
🔹اردبیل
🔹ایلام
🔹خراسان جنوبی
🔹زنجان
🔹فارس
🔹قزوین
🔹گلستان
🔹گیلان
🔹مازندران
🔹همدان
🔹یزد
🔹تهران
🔹اصفهان
🔹کرمانشاه
🔹خوزستان

فردا (شنبه) تمام مدارس این استان‌ها تعطیل هستند.  در استان‌های خراسان رضوی، لرستان و مرکزی نیز مدارسی که شعب اخذ رای بودند فردا تعطیل هستند و سایر مدارس دایر است

 

01:04- ستاد حجت‌ الاسلام رئیسی؛
وزیر کشور: "هیچ کمبود تعرفه ای نداریم !"

جهت اطلاع ایشان!
مردم عزیز در این شهرها همین ساعت نیز با مشکل روبرو هستند : خرمشهر- ایذه- بهبهان- برومی- قم- مشهد- باغ ملک- بهمئی کهکیلویه و بویراحمد- رامهرمز- اقبالیه قزوین- کرمانشاه- نورآباد لرستان- سپیدان فارس- اکبرآباد یاسوج- خرمشهر - (شهرک غرب، میدان آزادی، پاکدشت، سیدخندان) - کوهدشت چهارمحال و بختیاری- گاوکش علیا لرستان و ...

امروز اماکن زیر با مشکل جدی روبرو بوده و حتی صندوق نرفته است: شهرک ارتش، ایرانشهر- بخش لار، زاهدان شهرک نظامیان- روستای امام خان، شهرستان زهک- روستای خاش، بخش نوک آباد روستای بو- کلات مشهد، خراسان رضوی- روستاهای توابع نوراباد ممسنی- رامیاد استان گلستان- دانشگاه آزاد زنجان- بیمارستانهای طالقانی تهران- جیرفت از ساعت ۱۵ گفته شده تعرفه تمام شده- بیمارستانهای اطراف قزوین صندوق سیار نرفته- بخش خرقان شرقی تا ساعت ۱۸:۱۰ صندوق نرفته بود- قزوین، جاده تاکستان، روستای جنت آباد و مهدی آباد بزرگ تا ساعت ۱۴ صندوقی نرفته بود - روستای کاریزما سمت کلات کلا صندوق برای ۸۰۰ خانوار نرفته است - صندوق ۶۶ زنجان از ساعت ۱۱:۲۰ راه نداده اند - روستای طاق حسین از توابع اندیمشک - روستای غفاربهی شمال شرق ارومیه که صندوق را وسط کار برده اند - روستای یارکساز توابع ملایر استان همدان که صندوق را نصفه و نیمه برده‌اند.

 

00:58- رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی: ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار نفر در خراسان رضوی در انتخابات مشارکت داشتند.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط آذربایجان شرقی در انتخابات شرکت کردند که حدود ۶۵ درصد کل واجدین شرایط است
دبیر ستاد انتخابات استان زنجان: ‌تخلفات در حدی نیست که در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار باشد‌
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی: میزان مشارکت مردم استان مرکزی در انتخابات تا ساعت 23.30 امشب حدود 764 هزار نفر معادل 73.06 درصد است
بر اساس اعلام استانداری؛ ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان فردا از ۹ صبح آغاز می‌شود

 

00:43- نگاهی به ماده قانونی شرایط تمدید زمان رای‌گیری؛ اخذ رأی در داخل و خارج کشور در یک روز انجام می‌شود

 

در شرایطی که موضوع زمان پایان برگزاری انتخابات در آخرین ساعات رای‌گیری دوازدهمین دوره #انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد برای بررسی بیشتر این موضوع به قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده‌ایم.

ماده 20 قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد:
 اخذ رأی در داخل و خارج کشور در یک روز انجام می‌شود و مدت آن ده ساعت است و در صورت ضرورت قابل تمدید می‌باشد.

تبصره 1_ تشخیص ضرورت و مدت تمدید اخذ رأی در سراسر کشور به عهده وزیر کشور است.

تبصره 2_ اخذ رأی باید در روز جمعه انجام گیرد.

این قانون مشتمل بر 94 ماده و 29 تبصره است که در جلسه تیرماه سال 1364 #مجلس شورای‌ اسلامی به ریاست اکبر #هاشمی_رفسنجانی به تصویب رسیده است.

 

12:41- پرویز امینی: روحانی دیگر رئیس‌جمهور نیست!

روند اجرا و فضای اعتراض حاکم بر انتخابات دوازدهم در شهرها و روستاها نشان می‌دهد انتخابات دوازدهم بدترین انتخابات از نظر اجرایی در ۳۸ سال جمهوری اسلامی است؛ روحانی اعتماد خود را در حاکمیت و مردم تا حد قابل توجهی از دست داده است. او می‌تواند در صورت پیروزی در انتخابات در جایگاه رئیس‌جمهور جلوس کند اما او دیگر رئیس‌جمهور نیست!

 

00:39- جهانگیری وزارت کشور را ترک کرد

جهانگیری هنگام خروج از وزارت کشور با لبخند اظهار کرد: آمده بودیم که به این‌ها (دوستانمان در وزارت کشور) خسته نباشید بگوییم.

 

00:27- اشراف دولتی از سونامی رای مردم

رضا سراج:
🔹اخبار شمارش آرا در روستاها و شهرستان‌ها بسیار خوب است
🔹 این مهم، از عدم توزیع تعرفه رمزگشایی می‌کند. اشراف دولتی از سونامی رای مردم برای تغییر هراسناک بوده‌اند؛ منتظر باشید.

 

00:29- گزارش‌های مردمی حاکی از آن است که در برخی از شعبه‌های شمالی تهران مانند شعبه ایوب‌آزاد جنت‌آباد که اکثر رای‌دهندگان آن از حامیان روحانی هستند رای‌گیری همچنان ادامه دارد. منابع میدانی اعلام کردند درِ این شعبه‌ها برخلاف قانون تا نزدیکی‌های ساعت ۲۴ باز بود و اکنون که مهلت قانونی اخذ رای تمام شده همچنان رای‌گیری می‌شود.
از آن طرف برخی مخاطبان از شهرستان‌های گوناگون در پیام‌هایی اعلام کردند که بیش از ۴ ساعت در صف اخذ رای بودند اما از ساعت ۲۳ به آن‌ها اعلام شده دیگر رای‌گیری انجام نمی‌شود. این افراد می‌گویند شاید چون طرفدار رییسی هستند از آن‌ها رای‌ نمی‌گیرند.

 

00:25- تعلل کارکنان یکی از شعبه‌های مشهد در ساعت ۲۲:۳۰ درحالی که جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ نفر پشت درها منتظر بودند. مردم ساعت‌ها معطل شدند و خیلی‌ها نتوانستند رای بدهند

 

00:22- اطلاعیه شماره (37) ستاد انتخابات کشور 

فرمانداران و بخشداران محترم سراسر کشور توجه نمایند حضور نمایندگان محترم نامزدهای ریاست جمهوری که توسط مسئول ستاد تبلیغات شهرستان ایشان معرفی شده اند در محل فرمانداری یا بخشداری و جلسات هیات اجرایی به منظور تجمیع نتایج آرا بلامانع است.
 

 

00:18- شمارش آرا در برخی از شعب آغاز شده است

 

00:17- آمار دقیق آراء  اخذ شده روی مانیتور #وزارت_کشور در ساعت 12:06 (39.532.913)

 

00:08- کدخدایی: با کمبود تعرفه‌های انتخابات برخورد می‌کنیم

سخنگوی شورای نگهبان:
🔻در بررسی گزارشات به هر نتیجه‌ای برسیم این نتایج را به همه مردم اعلام خواهیم کرد
🔻هیچ ملاحظه‌ای نسبت به هیچ فرد خاصی نخواهیم داشت
🔻طبق قانون، شورای نگهبان با احتساب فرصت 3 روزه زمان‌بندی، 7 روز برای بررسی صحت انتخابات فرصت دارد.

 

00:01- دادستان بندرعباس از بازداشت ۱۵ نفر در جریان برگزاری انتخابات در بندرعباس خبرداد.

 

23:56- پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور: روند اخذ رای پس از ساعت ۲۴ دیگر تمدید نخواهد شد

 

23:58- مقصودی:کمبود تعرفه‌ رای در بسیاری از مناطق خراسان‌‌رضوی گزارش شده است‌

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی:
🔻مردم خراسان رضوی از نقاط مختلف از طریق پیامک و تلفن به بنده اطلاع داده‌اند که تعرفه در بسیاری از مناطق حاشیه شهر مشهد و همچنین روستاهای جغتای کم آمده است.
🔻این نحوه برگزاری انتخابات به‌هیچ وجه رضایت‌بخش نیست و حجم وسیعی از مردم خراسان‌رضوی بابت این مسئله گلایه مند هستیم.

 

23:51- رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان:

🔻۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تعرفه در استان خوزستان توزیع شد
🔻برای هشت فرمانداری که درخواست تعرفه داشتند، تعرفه مورد نیاز را ارسال کردیم بنابراین هیچ گونه کمبودی را در سطح استان مشاهده نکردیم

 

23:47- اطلاعیه شماره (36) ستاد #انتخابات وزارت کشور

بر اساس قانون، حضور نمایندگان محترم نامزدها تا پایان زمان اخذ رای و شمارش آراء و تنظیم صورت جلسه در شعب اخذ رای بلامانع است.

 

23:36- کدخدایی: شمارش آرا بلافاصله پس از پایان رای‌گیری آغاز می‌شود

 

23:34- دادستان پردیس: 64 نفر  به اتهام جرایم انتخاباتی در پردیس بازداشت شده‌اند

 

23:33- درهای حسینیه ارشاد بسته شد

 

23:30- اطلاعیه شماره 35 ستاد انتخابات

 

23:27- آغاز شمارش آرا در برخی مناطق کشور

 

23:25- توئیت جدید اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور

 

23:23- تجمع روستائیان سوسنگردی مقابل استانداری خوزستان به علت اعزام نشدن صندوق رای

🔹 جمعی از روستائیان سوسنگرد استان خوزستان با تجمع مقابل استانداری خوزستان نسبت به اعزام نشدن صندوق رای به روستاهایشان اعتراض کردند.
🔹 این روستائیان به دلیل اعزام نشدن صندوق اخذ رای نتوانستند در دوازدهمین دوره #انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شرکت کنند.

 

23:21- وزیر کشور: طبق قانون اخذ رای بعد از ساعت 24 امکان پذیر نیست

 

 

23:19- شعب کم ترافیک شهر تهران برای اخذ رای

شعب کم ترافیک شهر تهران برای اخذ رای را از اینجا دانلود کنید

 

23:06- تعمداً تعرفه‌های روستاها را کاهش دادند/ همینطوری بسیاری از آرای رئیسی از دست رفت

کوچکی نژاد نماینده مردم رشت:
🔸از آنجایی که وزارت کشور هم پیش‌بینی می‌کرد میزان رای آقای #رئیسی در اکثر شهرها، روستاها و حاشیه شهرها بالا است، برای کاهش این رای به صورت عمدی میزان تعرفه ها را کاهش داد.
🔸بیشتر شهرهای شمالی کشور همچون مازندران و گیلان با کمبود تعرفه مواجه بودیم
🔸این مسئله تخلف اشکار #وزارت_کشور به عنوان مجری انتخابات است و متاسفانه شورای نگهبان تا این لحظه اقدامی انجام نداده است
🔸 #دولت با این اقدام عمدی عملا درصد بالایی از رای آقای #رئیسی را کاهش داد

 

23:05- پورعلی مطلق: تا ساعت ٢٤ رای گیری انجام می‌دهیم

ساعت ١٢ اخرین تمدید است و دیگر تمدید انجام نمی‌شود

 

23:03- قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ستاد انتخابات کشور در مورد اعتراضات نمایندگان کاندیداها و بررسی این اعتراضات گفت:

➖ الان شب است و گزارشی به ما ارائه نشده.
➖ مطمئن باشید اگر گزارشی ارائه شود مراجع مربوطه به آن رسیدگی می کنند.
➖ به هر نوغ تخلفی رسیدگی می کنیم.
➖ تا ساعت ١٢ زمان رای گیری را تمدید کردند.
➖ الان اعلام کردند که فقط با کد ملی هم می توان رای داد با این کار امور اخذ رای تسهیل می شود.
➖ نص صریح قانون این است که بعد از ساعت ١٢ روز بعد است حتی اگر یک دقیقه بعد باشد یک روز به روز #انتخابات اضافه می‌شود این در حالی است که انتخابات فقط در یک روز است.
➖ قاعدتا طبق قانون، زمانی که مراجعه کننده وجود ندارد و درها بسته می‌ شود شمارش آغاز می‌شود.

 

23:00- صف طولانی مردم منطقه حر مشهد در محل اخذ رای بدلیل نبود تعرفه

 

22:57- نبود تعرفه مردم را در روستای مومن‌آباد تربت جام چندین ساعت معطل کرد و خیلی‌ها موفق به رای‌دادن نشدند

🔹بیشتر مردم روستا طرفدار رئیسی هستند.

 

 

22:52- باز بودن ستاد تبلیغات در روز انتخابات و خرید و فروش رای در کرمانشاه

 

 

22:54- ساعت ۲۱:۱۰ تعرفه تمام شد و مردم را بدون اینکه رای داده باشند بازگرداندند

 

 

22:44- نبود تعرفه چندین ساعت مردم را در محله پشته حسین‌آباد خرم‌آباد معطل کرده است.

 

 

22:43- تمام‌شدن تعرفه باعث شد خیلی از مردم نتوانند رای بدهند

 

 

22:42- توئیت عضو ستاد قالیباف: دولت برای جلوگیری از شکست به کارشکنی و تخلف روی آورده

 

22:40- ساعت ۱۱ صبح در لردگان تعرفه تموم شده، خودشون به روحانی رای می‌دادن!

22:29- بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دقایقی پیش با حضور در محل وزارت کشور، از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد

 

22:38- سیدیاسر جبرائیلی:

🔸گزارشات بسیار زیادی درباره کمبود تعرفه در حوزه‌های انتخابیه‌ای که رای آقای رئیسی بالاست، منتشر شده است.

🔹این انتخابات با هر نتیجه‌ای به هر صورت تمام خواهد شد. اما مجازات مجریان و مدیرانی که از قانون تخلف کرده‌اند، نظام انتخاباتی کشور را بیمه خواهد کرد.

🔸چه آقای رئیسی رای بیاورند و چه آقای روحانی مدیران متخلف دولتی باید به صورت جدی محاکمه شوند.

 

22:35- رئیس کل دادگستری تهران:۲۰ نفر دیگر در حوزه‌های اخذ رأی استان تهران بازداشت شدند/ تعدادی بازداشتی‌ها به ۱۲۰ نفر رسید

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران:
🔹تاکنون حدود ۱۲۰نفر در شهرهای مختلف استان تهران در ارتباط با #تخلفات_انتخاباتی از جمله خرید و فروش آرا #بازداشت شده‌اند.
🔹تدابیر ویژه‎ای اتخاذ شد که با بکارگیری عوامل انتظامی در حوزه های انتخابی از تکرار و اقدام مشابه پیشگیری شود و هشدارهای لازم داده شده است امیدواریم تا ساعات پایانی شاهد این قبیل موارد نباشیم.

 

22:34- اشک‌های نماینده رئیسی بخاطر کمبود تعرفه و اعتراض مردم به صف‌های طولانی رای‌گیری در مشهد

 

 

22:33- در مورد توزیع تعرفه نباید منتظر عمل دولت به وعده‌هایش ماند

مهدی محمدی:
🔸در شرایطی که ظاهرا جلوگیری از رسیدن تعرفه کافی به شعبی که آقای #رئیسی در آن رای بالاتر دارد، سیاست مجریان #انتخابات است.
🔸از دوستانی که در آن شعب منتظر رسیدن تعرفه هستند تقاضا می کنم فورا شعبه را ترک کرده و خود را به شعبه دیگری که تعرفه کافی دارد برسانند.نباید منتظر عمل #دولت به وعده هایش ماند.

 

22:31- کمبود تعرفه این بار در قم

شعبه‌های رای گیری پرشماری در سراسر کشور به علت نبود تعرفه رای و بی توجهی وزارت کشور به این موضوع از ادامه روند اخذ رای مردم بازماندند

 

22:30- خرید و فروش رأی در شهرستان ماسال گیلان

 

 

22:28- الان یک ساعت و نیم تو شعبه هستیم، تعرفه تمام شده!

 

 

22:27- توئیت میرسلیم در مورد کمبود تعرفه‌ها

 

22:23- زاکانی: مجریان و ناظران به تخلفات در انتخابات پایان دهند؛ تقلب گسترده قطعا امکان پذیر نیست اما اگر مانع رای دادن مردم در مناطق خاص شوند تخلفی تاثیرگذار در نتیجه خواهد بود.

 

22:15- وحید‌یامین پور: این دولت حتی عرضه برگزاری یک انتخابات را هم ندارد! جالبتر اینکه حالا بسیاری از حامیان #دولت دارند به طرفداران شان التماس می کنند که صبوری کنند و صف های اخذ رای را ترک نکنند!

 

22:06- احمدی نژاد و حمید بقایی رای خود را در مسجد الحسین علیه السلام نارمک به صندوق انداختند

 

22:05- استاندار تهران: پیش بینی میکنیم در تهران مشارکت ٤ میلیونی داشته باشیم

ما پیشنهاد تمدید را به وزیر کشور میدهیم چون جمعیت زیادی بیرون هستند و یقینا این زنان تمدید خواهد شد.
قانون میگوید تا ساعت ١٢ شب میتوان کار اخذ رای را انجام داد

 

22:04- با دستور وزیر کشور انتخابات تا 11 شب تمدید شد

 

22:03- حیدری: وصول اخبار مبنی بر "عدم ارائه تعرفه" در مشهد/ در صورت صحت دادگستری برخورد می‌کند

 معاون دادستان مشهد:
🔸 با عنایت به وصول برخی اخبار مبنی بر عدم ارائه تعرفه توسط دست اندرکاران امر #انتخابات به مراکز اخذ آراء و حتی عدم برگزاری انتخابات به علت عدم اعزام متصدیان برگزاری این امر مهم به مسئولان برگزاری، تذکر جدی داده می‌شود که این امر از مصادیق اخلال در امر برگزاری #انتخابات است.
🔸 #دادگستری استان در اجرای وظایف ذاتی خود با مسببین آن برخورد به عمل خواهد آورد.

 

21:56- هم اکنون سیدابراهیم رئیسی پس از حضور در ستاد #انتخابات کشور، برای پاره ای مذاکرات با وزیر کشور دیدار کرد.

 

21:55- نماینده دادگستری استان خراسان رضوی در هیئت نظارت بر امر انتخابات در گفتگویی از مشکل کمبود تعرفه جهت اخذ آرا در شعب رای گیری در تعدادی از شعب مشهد و شهرهای اطراف آن خبر داد و گفت: این موضوع از مصادیق اخلال در امر برگزاری انتخابات محسوب شده و با برخورد قضایی مواجه می‌شود.

 

21:51- کدخدایی: گزارش تخلفات انتخاباتی زیاد است

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهور در جمع خبرنگاران:
🔹 ما در حال حاضر مشغول بررسی گزارش‌هایی از #تخلفات هستیم و این گزارش‌ها به ما ارسال می‌شود و ما نیز با دوستان در وزارت کشور هماهنگ می‌کنیم که باید بررسی‌های دقیق‌تری بشود و نتیجه را بعد از بررسی اعلام خواهیم کرد.
🔹 الان نمی‌توانم درباره تخلفی که در روند انتخابات تاثیرگزار بوده باشد، اظهار نظر کنم، اما گزارش تخلفات زیاد است.
🔹 آمار دقیقی از میزان شرکت کنندگان در انتخابات نداریم، اما از میزان تعرفه‌هایی که عدد‌های مختلفی گفته می‌شود، به لطف خدا مشارکت خوب بوده است.

 

21:49- پاسخ سید ابراهیم رئیسی در ستاد انتخابات کشور به پرسش خبرنگاری درخصوص تخلف در برگزاری انتخابات

 

 

22:03- با موافقت وزیر کشور زمان اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر تا ساعت 23 تمدید شد.

 

21:46- بر اساس بررسی‌ها و اخبار دریافتی برخی از شعب منطقه 14 تهران هنوز منتظر رسیدن تعرفه اخذ رای هستند

 

21:43- پرسنل بیمارستان‌های قزوین از شرکت در انتخابات جا ماندند/ بی توجهی هیات اجرایی به درخواست مسؤولین بیمارستان

موسوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ضمن نارضایتی از نحوه عملکرد هیات اجرایی انتخابات گفت:
متاسفانه با وجود اینکه به ساعات پایانی انتخابات نزدیک می‌شویم اما هنوز بسیاری از پزشکان، پرسنل، بیماران و همراهان آن‌ها موفق به شرکت در انتخابات نشده‌اند.
این وضعیت در حالی است که  جمعیت در بیمارستان های دولتی قزوین به بیش از ۸۰۰ هزار نفر می‌رسد.

 

21:37- رئیسی در ستاد انتخابات وزارت کشور:

🔹حضور بنده در ستاد انتخابات کشور برای عرض خسته نباشید به همه دست اندرکاران انتخابات است.
🔹سازوکار انتخابات درکشورما سازو کار اطمینان بخشی است.
🔹اگر به سازکار پیش‌بینی‌ها شده قانونی به درستی عمل کنند مشکلی ایجاد نمی‌شود ما تجربه چندین سال برگزاری انتخابات را داریم.
🔹امروز یک سری مشکلاتی را به بنده گزارش دادند.
🔹از همان ابتدای شروع انتخابات که اعلام اسامی بود شهرت بنده را در بعضی از اعلانات ذکر نکرده بودند.
🔹موضوع شهرت مهم است و این موضوع هم در قانون پیش بینی شده است.
🔹در قانون آمده کسانی که به یک فامیلی مشهور هستند ذکر شوند این اشکالات از طرف ما اعلام شد.
🔹در برخی از موارد مسئله پذیرش نمایندگان کاندیدا مطرح بود که این موضوع هم متن قانون است و  ما به وزارت کشور اعلام کردیم.
🔹ان‌شاءالله انتخابات برای مردم معنای تعیین تکلیف سرنوشت باشد.

🔹 ما معتقدیم الحمدالله مشارکت مردم خوب بوده اما دست اندرکاران هم توجه کنند که اشکالات کم هم وجود نداشته باشد
به عنوان مثال در یک نقطه تعرفه نرسیده.
🔹 هر چند ممکن است در کل اتفاقی نیافتد اما دست اندرکاران باید به این موضوع توجه کنند.
🔹 به نحوی اخذ ارای مردم را که حقشان رای دادن است را انجام دهند تا مردم بتوانند رای خود را به صندوق بیاندازند.

 

21:26- تمام شدن تعرفه به روایت تصویر

 

 

21:25- وزیر کشور: حداکثر تا ساعت ۱۲ می توانیم زمان اخذ رای را تمدید کنیم، بر اساس قانون تنها در روز جمعه باید رای گیری کرد

 

 21:24- رئیس هیأت نظارت بر انتخابات گلستان:
برای ۲۲ تخلف انتخاباتی در گلستان پرونده تشکیل شد/ مسئولان دولتی بیش از نیمی از تخلفات را مرتکب شدند/فارس
 

21:23- اعتراض نماینده حجت الاسلام رئیسی به رئیس ستاد انتخابات کشور

 

 

21:22- رئیس کل دادگستری استان تهران:

🔹 تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل تخلفات انتخاباتی در استان تهران دستگیر شدند که عمده تخلفات خرید و فروش رای بود

 

21:18- جلوگیری از رسیدن تعرفه به صندوق های رای به مناطق جنوبی تهران رسید

منطقه ۱۴ تهران ارسال تعرفه به صندوق‌ها با تاخیر انجام می‌شود/ منطقه ۱۴ جزو مناطقی است که در برخی نظرسنجی‌ها رای سید ابراهیم #رئیسی با اختلاف بالا بوده است.

 

21:13- واکنش رئیس ستاد قالیباف به تخلفات وزارت کشور: معمولا بازنده ها جرزنی می کنند.

 

21:11- توییت مهندس علی نیکزاد پیرامون "تخلفات گسترده برای رای‌گیری"

وزیر کشور: رای‌گیری فقط تا ساعت ۲۴ است؛ پس از آن دیگر فردا می‌شود

وزیر کشور در خبر ۲۱:
🔹شمارش رسمی آراء پس از پایان رای‌گیری آغاز می‌شود.
🔹رأی‌گیری فقط تا ساعت ۲۴ قابل تمدید است چون پس از آن وارد روز بعد می‌شویم و تمدید رأی‌گیری غیرقانونی است.
🔹 هموطنان اگر می‌خواهند از حق شرکت در انتخابات استفاده کنند فقط تا ساعت ۲۴ مهلت دارند.
🔹انتشار هرگونه گمانه‌زنی درباره نتایج انتخابات غیرقانونی است.

 

21:08- لحظاتی پیش حجت‌الاسلام رئیسی راهی وزارت کشور شد

 

21:06- کمبود صندوق اخذ رأی و تعرفه در لرستان/ دهها هزار نفر همچنان در صف‌های رأی هستند

🔹اکنون ساعات پایانی انتخابات است و همچنان در بسیاری از محلات شهر خرم‌آباد و شهرهای استان لرستان کار رأی‌گیری با کندی انجام می‌شود  و وصف‌های طولانی سبب شده تا مردم در پشت درب‌های شعب اخذ رأی معطل بمانند.
🔹الکترونیکی بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از یک‌سو و کمبود صندوق‌های اخذ رأی و تعرفه از سوی دیگر سبب شده بااینکه دو ساعت بیشتر به پایان انتخابات نمانده  جمع کثیری از مردم این استان همچنان در صف‌های طولانی بمانند و این در حالی است که شاید نیمی از مردم استان همچنان در صف‌ها منتظراند و هنوز موفق به اخذ رأی نشده‌اند.

 

21:03- پیام مخاطبان:

یکی از بستگان ما از ساعت 5 قصد #رای دادن در تهران را دارد و موفق نمیشود. شعبه اول گفته کد ملی ثبت شده و قبلا رای داده! شعبه بعدی هم تعرفه نداره. الان در شعبه مدرسه ولیعصر در خیابان لرستان هست که از ساعت 5 عصر تعرفه تمام کرده و تا الان ارسال نشده.

 

20:59- صولت مرتضوی نماینده حجت الاسلام رئیسی در ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد: متاسفانه ستاد انتخابات وزارت کشور گوش شنواد در مورد کمبود تعرفه در نقاط مختلف کشور ندارند

20:58- سروری: مسوولان اجرایی انتخابات تخلف‌های عجیب و غریب کردند/ صداوسیما سکوت نکند

نامه دبیرکل جمعیت رهپویان به رییس صداوسیما:
🔹گزارش‌های مردمی رسیده حاکی از اجرای برخی تخلفات عجیب و غریب مسوولان اجرایی انتخابات است؛ تاخیر در آغاز رای‌گیری در برخی شعبه‌ها، نرساندن تعرفه به شعبه‌های اخذ رای در مناطق محروم و منتقد دولت خصوصا حاشیه شهرها، لطمه زدن به صندوق در یکی از شعبه‌های اخذ رای و امثالهم حاکی از نگرانی دولت مستقر از شکستی سنگین در انتخابات است.
🔹یقینا در مکانیزم موجود انتخاباتی کشور، امکان تقلب گسترده در انتخابات یعنی نخواندن رای مردم ممکن نیست، اما انجام تخلفات حاشیه‌ای که مانع رای دادن مردم یا ابطال صندوق‌های خاص شود می‌تواند در یک رقابت نزدیک اثرگذار شود و پیروز انتخابات را با ظاهری قانونی عوض کند.
🔹انتظار می رود صداوسیما به عنوان رسانه مردم، نسبت به بروز این تخلفات سکوت نکند و صیانت از حق‌الناس و امانت حق رای مردم را در گزارش‌های خود منعکس نماید.

 

20:56- اطلاعیه شماره ۴ هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات:
فرصت سه روزه برای اخذ شکایت از نحوه برگزاری انتخابات

🔹اطلاعیه شماره ۴ هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات از فرصت سه روزه برای کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند خبر داد.

 

20:55- پیام مخاطبان:

روستای امام خان شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان به دلیل عدم وجود صندوق رای گیری بالغ بر 70 تا 80 خانوار هنوز نتوانستند رای بدهند.

 

20:50- طبق خبرهای دریافتی روستاها و شهرهای استان چهارمحال و بختیاری با کمبود جدی تعرفه انتخاباتی مواجه هستند

 

20:45- درخواست ستاد رئیسی از عموم مردم و هواداران در سراسر کشور

🔸 از صفوف طولانی در حوزه‌هایی رای‌گیری که «تعرفه رای آنها تمام شده» یا «به هر دلیلی رای از مردم اخذ نمی‌شود» عکس و فیلم بگیرید و برای ما ارسال کنید.
🔸 با موبایل خود با مردم و مسئولان صندوق‌ها مصاحبه کنید و دربارهای علت تعلل در ارسال تعرفه رای از آنها بپرسید.
🔸 این اقدام برای ارائه مستندات و گزارش قانونی تخلفات به ستاد انتخابات و شورای نگهبان است.

 

20:44- اکثر مناطق حاشیه شهر مشهد بیش از ۳ ساعت تعرفه نداشتند/‌یک ساعت برای نهار تعطیل کرده بودند

ضیائی رئیس ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در شهرستان مشهد:
🔹 بیشتر مناطق حاشیه‌ای و روستاهای اطراف مشهد به مدت 3 تا 4 ساعت تعرفه نداشتند.
🔹در بسیاری از این مناطق ساعت شروع رأی‌گیری از مردم با تأخیرهای یک تا 2 ساعته همراه بود.
🔹در برخی از شعب تعرفه‌ها مهر ندارد که رأی آنها عملا به حساب می‌آید.
🔹 برخی از شعب درها را حدود یک ساعت برای نهار بسته بودند.

 

20:35- کنایه الیاس نادران به کمبود تعرفه در روستاها و نقاط محروم: به حسینه ارشاد و جماران بیایید!

 

20:24- اتفاقات عجیب همچنان در انتخابات ادامه دارد

تعرفه در مسجد امیرالمومنین محله نصرت جمالزاده شمالی تهران به پایان رسیده و مردم منتظرند.
در دبستان دخترانه شهید حسینعلی بابایی در جنوب شرق شهر تهران هم تعرفه های مهر نخورده مشاهده شده است.

 

20:23- عتباتی دادستان اردبیل: دستگیری ۶ ‌متخلف انتخاباتی در سطح شهر اردبیل‌/ تخلفاتی در سایر شهرستان‌ها نیز وجود دارد

🔹موضوع این که تخلفی به این شکل وجود ندارد به این معنی نیست که اصلا تخلف نداشته باشیم
🔹هم‌اکنون در ارتباط با بحث رای کاندیداهای خاص تخلفاتی مشاهده شده و 6 مورد دستگیری نیز در سطح شهر اردبیل داشته‌ایم.
🔹تخلفاتی در سایر شهرستان‌ها نیز وجود دارد که آمار و ارقام پس از جمع‌بندی و ارائه گزارشات متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

20:09- اکنون؛ شرکت حدود ۳۰ میلیون نفر در انتخابات

تا ساعت ۱۹:۴۵ امروز حدود ۳۰ میلیون نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند.

 

20:08- با موافقت وزیر  کشور زمان اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و میان دوره ای مجلس تا ساعت 22 تمدید شد.

 

20:04- رئیسی به وزارت کشور می‌رود

به دنبال انتشار برخی تخلفات در سراسر کشور سیدابراهیم رئیسی تا دقایقی دیگر راهی وزارت کشور می‌شود

 

20:01- با توجه به پایان زمان رای گیری، تاکنون وزارت کشور هیچ اطلاعیه جدیدی مبنی بر تمدید زمان انتخابات اعلام نکرده است

 

19:58- رئیس ستاد انتخابات استان خراسان رضوی: تا این لحظه (ساعت ۱۹:۴۵)  دو میلیون و چهارصد و هشتاد هزار نفر در استان خراسان رضوی رای خود را به صندوق انداخته‌اند.

 

19:54- استان‌هایی که مدارسشان فردای #انتخابات تعطیل است

 

19:47- مدارس استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه و خراسان شمالی فردا شنبه 30 اردیبهشت ماه تعطیل است.

 

۱۹:۴۳- سونامی رای در روستاها و شهرستانها به سمت یک نامزد

بر اساس مشاهدات عینی در سراسر کشور، سونامی رای به ویژه در روستاها و شهرستانها به نفع یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفته است.
بنا به اعلام مسئولان برگزاری #انتخابات تا ساعت 16 بیش از 20 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند که به نظر می‌رسد مشارکت بالایی در این دوره از انتخابات رقم خواهد خورد.
زمان انتخابات از ساعت 18 به مدت 2 ساعت تمدید شده است.

 

19:38- سونامی رای در روستاها و شهرستانها به سمت یک نامزد

بر اساس مشاهدات عینی و برآوردهای خبرنگاران خبرگزاری تسنیم در سراسر کشور، سونامی رای به ویژه در روستاها و شهرستانها به نفع یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفته است.

به گزارش تسنیم و بنا به اعلام مسئولان برگزاری انتخابات تا ساعت 16 بیش از 20 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند که به نظر می‌رسد مشارکت بالایی در این دوره از انتخابات رقم خواهد خورد.

زمان انتخابات از ساعت 18 به مدت 2 ساعت تمدید شده است.

 

۱۹:37- اطلاعیه شماره ۳۱ ستاد انتخابات کشور: اخذ رأی برای انتخابات شوراها تا ساعت ۲۰ تمدید شد

 

19:36- حسین شریعتمداری رای خود را به صندوق انداخت

 

۱۹:۳۴- نامه مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان به رؤسای هیات‌های نظارت استان‌ها در آستانه شمارش آرا

 

19:31- استاندار تهران با توجه به استقبال چشمگیر صورت گرفته درخواست داریم مردم به حوزه‌های خلوت‌تر مراجعه کنند.

19:30- حضور مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در صف رای دهندگان در شعبه مسجد امام سجاد(ع) در خیابان جمهوری تهران

 

19:27- دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر در حوزه‌های اخذ رأی استان تهران/ وصول گزارش‌های متعدد درباره خرید و فروش آرا

اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران:
🔹 افزون بر ۱۰۰ نفر به خاطر تخلفات انتخاباتی متعدد از جمله خرید و فروش آرا، توسط مقامات قضایی و ضابطین دستگیر شدند.
🔹 شاهد کندی عملکرد اعضای شعب اخذ رأی بودیم که همین مسئله موجب طولانی شدن صف‌های و طبیعتاً معطلی مردم شده است.

 

19:25- سردار سلیمانی با یکی از جانبازان مدافع حرم به پای صندوق رای رفت

 

۱۹:۲۳- تجری در جمع خبرنگاران: ممکن است اخذ رای تا ساعت ۳ بامداد ادامه داشته باشد

 

19:14- جمع کردن صندوق سیار ۲۴ عباس آباد گلند شهرستان رامیان در حالیکه هنوز  عده ی زیادی رای خود را نداده بودند!

 

19:13- انتخابات ریاست جمهوری،مجلس شورای اسلامی و شورای شهر اصفهان

 

19:11- على لاریجانى رئیس مجلس شورای اسلامی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد

 

۱۹:۶- در دومین نامه نیکزاد به وزیر کشور اعلام شد

تبلیغ هیات‌های اجرایی به نفع رئیس جمهور مستقر/ بستن دستبندهای «سبز و بنفش» از سوی دست‌اندرکاران انتخابات

 

۱۹:۱۵- ستاد انتخابات رئیسی گزارش داد؛ برخی تخلفات و مشکلات اجرایی در روند انتخابات از ظهر امروز تا ساعت ۱۸

 

19:07- نامه مهم شورای نگهبان در آستانه شمارش آرا

 

۱۹:۶- تعداد رای‌دهندگان انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها از مرز ۲۵ میلیون گذشت

 

۱۹:۴- استاندار تهران در جمع خبرنگاران: دو منشی به برخی شعبات اخذ رأی اضافه می‌شود

 

19:01- در روستای دهشک در بخش مرکزی مشهد، بیش از 2 ساعت است که مردم در انتظار رسیدن تعرفه هستند!

▫️بنابر اخبار رسیده اکثر نقاط محروم و مستضعف دچار کمبود تعرفه هستند

 

18:59- اعتراض به اتمام تعرفه در شماری از شعب استانها

منصوری معاون هماهنگ کننده ستاد مرکزی سید ابراهیم رئیسی:
در برخی شعب از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس، اصفهان و ... تعرفه های اخذ رای به پایان رسیده و صف های طولانی موجب ناراضایتی مردم شده است.
متاسفانه علی رغم پیگیری و مکاتابات متعدد، وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداری ها از تحویل تعرفه به شماری از صندوق‌های مناطق محروم و استانهایی که براساس نظرسنجی ها آرای آقای رئیسی با اختلاف چشمگیر از سایر رقبا جلوتر بوده است، خودداری می کنند.

 

۱۸:۳۵- اطلاعیه شماره ۳۰ ستاد انتخابات کشور؛ انتخابات شوراها به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۱۹ تمدید شد

 

18:31- توصیه مهم ستاد رییسی: برای شرکت در انتخابات از روستاها به مراکز شهر بیائید

به دنبال اتمام تعرفه در اکثر روستاها و حاشیه شهرها در کشور، ستاد #رئیسی از مردم خواست تا با حضور در مراکز شهرها در انتخابات شرکت کنند.

 

18:25- شگفتی خبرنگار انگلیسی از حضور پرشور مردم

خبرنگار آی‌تی‌وی انگلیس: شعب اخذا رای مملو از جمعیت است، از جوانان گرفته تا سالمندان؛ شاهد مشارکت 70 تا 75 درصدی مردم هستیم.

 

 

18:26- حضور پرشور مردم در شعب اخذ رأی واقع در حرم مطهر رضوی

 

 

۱۸:۱۶- نماینده رئیسی در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات مطرح کرد؛ برای برخی از نمایندگان رئیسی کارت ورود به محل شمارش‌آرا صادر نکردند

 

18:20- اطلاعیه شماره (30) ستاد انتخابات کشور

نظر به موافقت وزیر کشور با یک ساعت تمدید مهلت اخذ رای اتنخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا به آگاهی کلیه اعضای شعب اخذ رأی و نمایندگان فرماندار می‌رساند انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت 19 تمدید گردید .

 

18:09-  ۲۱۹ نامه شکایت نمایندگان رئیسی به شورای نگهبان و وزارت کشور

یک مقام مسئول در ستاد سید ابراهیم رئیسی اعلام کرد که نمایندگان این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مستقر در شورای نگهبان و وزارت کشور ، تا این ساعت به ترتیب با ارسال ۱۱۲ و ۱۰۷ نامه، تخلفات و رفتارهای غیر قانونی بروز کرده در روند انتخابات را گزارش کرده اند.

 

17:54- نامه رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی به هیأت نظارت بر انتخابات: ارتکاب جرم از حدگزارش و شکایت گذشته ومحتاج ورود و برخورد جدی هیأت نظارت جهت جلوگیری از ادامه این تخلفات دامنه‌دار است

 

17:49- مهلت رای‌گیری تا ساعت 20 تمدید شد

با دستور وزیر کشور زمان اخذ رای تا ساعت ٢٠ تمدید شد


۱۷:۱2- تا این لحظه؛ تعداد رای دهندگان از مرز ٢٠ میلیون نفر گذشت

 

17:10- اطلاعیه شماره ۲۷ ستاد انتخابات کشور: در برگ رأی انتخابات ریاست جمهوری نام دو نامزد نوشته شود، برگ رأی باطل است

 

16:45- به علت مشارکت گسترده فرهنگیان در امر برگزاری انتخابات و شمارش آرا، تمامی تمام مدارس آموزش و پرورش استان تهران روز شنبه ۳۰ اردیبهشت تعطیل است
 

16:40- آیت الله جوادی آملی رای خود را به صندوق انداخت

 

۱۶:۴۱- اطلاعیه شماره ۲۶ ستاد انتخابات کشور: نحوه اخذ رأی و بررسی مدارک در شعب سیار هیچگونه تفاوتی با شعب اخذ رأی ثابت ندارد

 

16:39- اطلاعیه شماره ۲۵ ستاد انتخابات کشور: هنگام نوشتن آرا، مشخصات نامزدها کامل و خوانا باشد

 

۱۶:۳۴- اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور: به غیر از مسئولین شعبه و نماینده نامزدها فرد دیگری حق حضور در شعبه را ندارد

 

۱۶:۳۲- رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران: تا کنون هیچ مشکل امنیتی نداشته‌ایم/ شورای نگهبان مسئول تایید صحت انتخابات است

 

16:14- دبیر ستاد انتخابات کشور: با هماهنگی شورای نگهبان تعرفه به اندازه کافی چاپ و به شعب اخذ رای فرستاده شده است و تا این لحظه هیچ کمبود تعرفه ای نداریم.

 

۱۵:۲۸- اطلاعیه شماره ۲۳ ستاد انتخابات کشور: سن انتخاب کنندگان در این انتخابات ۱۸ سال تمام است

 

۱۵:۲۶- اطلاعیه شماره ۲۲ ستاد انتخابات کشور: چنانچه در برگ‌های رأی اسم نامزد نوشته شود، کفایت می‌کند

 

۱۵:۴۴- در اطلاعیه شماره ۱۰ عنوان شد؛ رای گیری الکترونیکی در ۹۷۴۰ شعبه انتخابات شوراهای اسلامی

 

15:24- آیت‌الله کعبی: "تخلفات هدفمندی" به نفع کاندیدای دولت مستقر انجام می‌شود

15:21- ولایتی پس از شرکت در انتخابات:حضور باشکوه مردم موجب ناکامی دشمن می‌شود

 

14:53- ستاد انتخابات رئیسی گزارش داد: ۷ تخلفی که تاکنون در روند اجرای انتخابات مشاهده شده است (کلیک کنید)

 

۱۴:۴۶- ستاد انتخابات رئیسی دولت پدیده "راهزنان رای" را به پرونده انتخاباتی خود افزود

 

۱۴:۴۲- اطلاعیه شماره ۳ هیات نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری: هیج مرجعی به جز شورای نگهبان حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد

 

14:39- صف رای گیری در مونیخ

 

۱۴:۳۸- در اطلاعیه ستاد رئیسی مطرح شد؛ رئیس السادات همان "رئیسی" است/ طبق توافق شورای نگهبان و وزارت کشور باید شهرت نامزدها درج می‌شد

 

14:33- ریحانه طراوتی، خبرنگار اصلاح طلب: مسجد لرزاده حوزه اى در جنوب تهران؛ در نیم ساعتى که اینجا بودیم فقط یک نفر رو پیدا کردیم که به روحانی راى می‌داد؛ همه رای‌شان رئیسى بود.

14:31- مدارس گیلان در همه مقاطع تحصیلی به دلیل طولانی شدن روند شمارش آرا  فردا ۳۰ اردیبهشت تعطیل اعلام شد

 

14:30- استقبال چشمگیر هموطنان از انتخابات امروز در عراق و سوریه

 

۱۴:۲۸- رئیس ستاد هیات نظارت بر انتخابات خارج از کشور اعلام آمار و ارقامی مبنی بر اعلام نتایج صندوق‌های اخذ رأی در خارج از کشور را تکذیب کرد

 

۱۴:۲۶- دبیر ستاد انتخابات کشور: هیچ کمبود تعرفه‌ای برای رای‌گیری نداریم/ مردم حضور در شعب را به ساعات پایانی موکول نکنند

 

14:05- تمامی مدارس استان زنجان فردا تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:  به دلیل همکاری بیشتر فرهنگیان شاغل در مدارس با مجریان برگزاری انتخابات تمامی مدارس استان زنجان در نوبت صبح و عصر روز شنبه تعطیل است.

 

13:45- آیت‌الله جنتی: رئیس‌جمهور منتخب باید افراد انقلابی را برای همکاری انتخاب کند

دبیر شورای نگهبان پس از اخذ رای:
🔹اگر امور کشور به دست افراد انقلابی اداره شود، کشور آباد می‌شود اما اگر انقلابی نباشد، درست کار نمی‌کند و مردم را معطل می‌کند.
🔹هر کسی که رئیس‌جمهور شد، باید افراد انقلابی را برای همکاری انتخاب کند و با یک حرکت انقلابی کارها را ادامه دهند و امروز و فردا نکنند و قرص و محکم سر کار بایستند و استقامت داشته و برای خدمت به مردم آماده باشند.
🔹هر چه پیش برویم، سر صندوق‌های اخذ رأی شلوغ‌تر می‌شود و امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد که هم خدا و هم مردم راضی باشند.

 

13:44- اطلاعیه شماره (23) ستاد انتخابات کشور:

به اطلاع کلیه جوانان برومند میهن اسلامی ایران می رساند، سن انتخاب کنندگان در کلیه انتخابات جاری 18 سال تمام می باشد. یعنی کلیه متولدین روز 29 اردیبهشت ماه سال 1378 و قبل از آن  می توانند با حضور در شعب اخذ رای در انتخابات شرکت نمایند.

 

13:38- اطلاعیه شماره (22) ستاد انتخابات کشور

نظر به اینکه در برگهای رأی انتخابات شوراهای اسلامی، قسمتی برای نوشتن کد نامزدها در نظر گرفته شده است، به اطلاع هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می رساند اگر چه نوشتن کد نامزدها بخصوص در مواردی که تشابه اسامی نامزدها وجود دارد، در زمان شمارش آراء از تضییع حقوق ایشان جلوگیری می کند ولی چنانچه در برگهای رأی اسم نامزد نیز نوشته شود، کفایت می‌کند.13:31- هشدار جدی اژه‌ای به برگزار کنندگان انتخابات

معاون اول قوه قضائیه:
🔹متأسفانه گزارشات متعددی به قوه قضائیه در رابطه با تخلفات برخی از مجریان مسئولین و مدیران دولتی که حق ورود به مسائل انتخاباتی را نداشته اند واصل شده است.
🔹همچنین برخی ستادهای انتخاباتی، نامزدها و افراد دیگر از مسئولین ذیربط و هیئت ها تخلفاتی داشته اند که مواردی که مجرمانه است به دادگستری‌ها اعلام شده و مشغول رسیدگی هستند.
🔹اجمالاً بیش از ۶۰ نفر از مدیران دولتی و اجرایی اعم از استانداران، فرمانداران، بخشداران و روسای ادارات دولتی تخلفات انتخاباتی داشته‌اند.
🔹مدیران اجرایی و دولتی و کسانی که به نحوی وابسته به دستگاه‌های حکومتی هستند مراقب باشند بیش از حد متعارف حرکتی نداشته باشند.

 

13:30- مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: مدارس استان اصفهان فردا تعطیل است

🔹 با توجه به اینکه اکثر مدارس استان اصفهان به عنوان شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است و تعداد زیادی از همکاران به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی در برگزاری انتخابات مشغول فعالیت هستند با موافقت استاندار تمام واحد های آموزشی استان روز شنبه سی‌ام اردیبهشت تعطیل هستند.

 

۱۳:۲۶- اطلاعیه شماره ۹ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی؛ هموطنان نسبت به ممهور بودن تعرفه انتخاباتی مطمئن شوند

 

13:24- اطلاعیه شماره (21) ستاد انتخابات کشور:

همانگونه که مسئولین محترم شعب ثبت نام و اخذ رأی آگاهی  دارند، در شناسنامه های موجود، صفحه چهارم  یا آخر، اختصاص به  انتخابات دارد لذا باید مهر انتخابات در اولین مربع خالی بعد از مهرهای ثبت شده انتخابات گذشته در صفحه مخصوص انتخابات  زده شود.
ضمناً چنانچه صفحه مزبور کاملاً پرشده باشد، مهر انتخابات در قسمت مناسبی از صفحه توضیحات شناسنامه ضرب می گردد. توجه نمایید که کارتهای منضم به شناسنامه که مخصوص ضرب مهرهای اضطراری است هیچگونه ارتباطی به انتخابات ندارد و به هیچ عنوان نباید در این امر از آن استفاده شود.

 

۱۳:۴- اطلاعیه شماره ۱۹ ستاد انتخابات کشور: رأی دهندگان تنها در حوزه‌های انتخابی در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شرکت کنند

 

12:56- وزیر اطلاعات در جمع خبرنگاران: حضور مردم امنیت‌ساز و امنیت‌آفرین است/ تا این لحظه هیچ گونه اتفاق ضد امنیتی نداشته‌ایم

🔹 الحمدالله هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و اشراف اطلاعات فراگیر آن ها که به لطف پروردگار تا کنون نقطه کوری نداشته موجب شده هر حرکت مشکوکی که باعث صدمه به امنیت و آرامش کشور در ایام #انتخابات می شود شناسایی شود و همه آن ها زیر ضربه بروند.
🔹 چندین گروه کوچک و نیمه بزرگ زیر ضربه رفتند و تا کنون هیچ موردی که جریان های ضد انقلاب و ضد امنیتی توانسته باشند آسیبی به امنیت کشور در این روز حضور پرشکوه مردم برسانند نداشته ایم.

 

12:53- آیت‌الله جنتی در محل شورای نگهبان رای خود را به صندوق انداخت

 

۱۲:۴۱- قالیباف پس از شرکت در انتخابات: بعد از انتخابات حتما رقابت‌ها به پایان خواهد رسید/ مشارکت در سراسر کشور در سطح عالی خواهد بود

 

12:38- اطلاعیه شماره (20) ستاد انتخابات کشور:

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می رساند که اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیارفقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری بجز شناسنامه قابل قبول نمی باشد. ضمناً به کلیه رأی دهندگان گرامی در انتخابات ریاست جمهوری توصیه می شود جهت تسهیل و تسریع در روند اخذ رای کارت ملی خود را همراه داشته باشند.
آن دسته از هموطنان محترم که شماره ملی خود را نمی دانند، برای اطلاع از شماره ملی می توانند از طریق تماس تلفنی با ادارات ثبت احوال، شماره ملی خود را دریافت نمایند.

 

12:27- روحانی: از فردا باید به هر نامزدی که انتخاب می‌شود کمک کنیم

کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران:
🔹: هر نامزدی که انتخاب می شود باید به او کمک کرد تا این مسئولیت سنگین را به سرانجام برساند.
🔹 هر کس که انتخاب می شود باید از فردا با وحدت، همدلی و نشاط و شادی به او کمک کنیم.
🔹 ما به سمت سال 1400 یعنی به سمت قرن جدید حرکت می کنیم  و باید تلاش کنیم با آمادگی کامل وارد این قرن شویم.

 

12:24- رئیس مجلس: حضور چشمگیر مردم در انتخابات امنیت ساز است

 

12:30- نامه کتبی اعتراض صولت مرتضوی نماینده حجت الاسلام رئیسی به وزارت کشور مبنی بر عدم دسترسی به سیستم و محل تجمیع آرا

 

12:21- کدخدایی: پاسدار آرای مردم هستیم

سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران:
🔹ما این اطمینان را به مردم مى‌دهیم با توجه به حضور ناظرین شوراى نگهبان سر صندوق‌ها و تدابیرى که اندیشیده شده بتوانیم به خوبى پاسدار رأى مردم باشیم.
🔹ما در ستاد مرکزى نظارت بر انتخابات با استان‌ها ارتباط مستقیم داریم و گزارش‌ها پیگیرى مى‌شود.
🔹با دوستان در وزارت کشور ارتباط داریم و اگر مشکلى وجود داشته باشد با هماهنگى وزارت کشور مرتفع مى‌شود.
🔹گزارشات موارد جزئى داشتیم ولى مسئله مهمى نبود که خللى در روند اخذ رأى به وجود بیاورد، همه چیز در سراسر کشور به خوبى پیش مى‌رود.

 

۱۲:۱۱- اطلاعیه شماره ۱۸ ستاد انتخابات کشور: اگر در محل شعبه یا اطراف آن افرادی به تبلیغ له یا علیه کاندیدایی بپردازند سریعا پیگیری شود

 

۱۲:۱۹- میرسلیم در جمع خبرنگاران:

جعل بیانیه سردار سلیمانی توسط روزنامه ایران باعث تحول در آرا انتخابات می‌شود/ شورای نگهبان رسیدگی کند

 

۱۲:۹- اطلاعیه شماره ۱۷ ستاد انتخابات کشور: یکی از ملاک‌های اصلی تشخیص واجد شرایط بودن رای‌دهندگان عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه است

 

12:12- حدادعادل درباره تمکین نامزدهای ریاست جمهوری به نتیجه انتخابات گفت:

🔹یک بار ضرر و زیان عدم تمکین نامزدها را تجربه کرده‌ایم.
🔹انقلاب و و نظام و مردم در سال ٨٨ در اثر عدم تمکین نامزدها صدمه دیدند.
🔹این باید درس عبرتی برای همه شده باشد که دیگر با تهمت تقلب و دلایل واهی که قابل اثبات نیست انتخابات را مخدوش نکنند.
🔹اگر دلایلی دارند از مسیر قانونی عمل کنند و مردم را به خیابان نکشند.

 

۱۱:۵۲- معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان: تعرفه‌های رای بدون مهر نظارت را سریعا بررسی می‌کنیم/ تاکنون تخلف بزرگی گزارش نشده است

 

۱۱:۵۸- در اطلاعیه شماره ۸ مطرح شد؛ اعزام بازرسان هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی به برخی شعب اخذ رای

 

11:54- حدادعادل با درخواست عکاسان شناسنامه خود را بالا گرفت و گفت: این هم شناسنامه تا دیگر به ما نگویند بی شناسنامه

 

11:52- سخنان محمدباقر قالیباف پس از شرکت در انتخابات در مسجد حضرت ابوالفضل شهرک سینا در اردبیل

 

11:50- حضور قالیباف در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل برای شرکت در انتخابات

 

11:44- رئیس ستاد انتخابات کشور: حضور مردم در انتخابات افزایش چشمگیری نسبت به دوره‌های گذشته دارد

 

11:40- آیت‌الله هاشمی شاهرودی رای خود را به صندوق انداخت

 

۱۱:۲۴- آیت‌الله یزدی پس از شرکت در انتخابات: همه به فرد اصلح رای دهند/ حضور گسترده مردم در انتخابات موجب تقویت بنیه نظام اسلامی است

 

۱۱:۱۹- اطلاعیه شماره ۱۶ ستاد انتخابات کشور: افراد بی‌سواد و روشندلان می‌توانند از فرد مورد اعتماد همراه خود برای رای دادن استفاده کنند

 

11:36- صف طویل مردم مشهد در پای صندوق‌های اخذ رای، مسجد گوهرشاد حرم رضوی

 

11:26- رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از انداختن رای به صندوق:

🔹 همه باید به رای مردم احترام بگذاریم

🔹 ملت ایران در همه صحنه‌ها و حضور در انتخابات همواره افتخارآفرین بوده‌اند.
🔹 یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی حضور مردم برای شکل دادن به نهادهای کشور بوده است.
🔹 رای مردم در نظام جمهوری اسلامی تشریفاتی نیست.
🔹 در دنیا با رای مردم قیافه می‌گیرند و حرف آن را می زنند اما در نظام جمهوری اسلامی رای مردم یک واقعیت است.

 

۱۱:۱۹- اطلاعیه شماره ۱۶ ستاد انتخابات کشور: افراد بی‌سواد و روشندلان می‌توانند از فرد مورد اعتماد همراه خود برای رای دادن استفاده کنند

 

۱۱:۱۵- جهانگیری در جمع خبرنگاران: هر چه از صندوق بیرون بیاد باید احترام بگذاریم

 

11:14- سیدمصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد قبای تهران رای خود را به صندوق انداخت

 

11:12- خانم دکتر علم الهدی همراه با حجت‌الاسلام رئیسی در مسجد ارشاد برای شرکت در انتخابات

 

11:08- حجت‌الاسلام رئیسی رای خود را به صندوق ریخت/ همسر و اعضای خانواده سید ابراهیم رئیسی ضمن همراهی وی رای خود را به صندوق ریختند

 

11:02- اعتراض به عدم درج شهرت "رئیسی"

معاون هماهنگ کننده ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی از اعتراض این ستاد به وزارت کشور به دلیل عدم درج شهرت "رئیسی" در آگهی ها نصب شده در بسیاری از حوزه های اخذ رای خبر داد.
محسن منصوری گفت: در حالی که در همه انتخابات گذشته علاوه بر نام خانوادگی شناسنامه ای کاندیداها شهرت آنها نیز در آگهی های نصب شده در حوزه های انتخاباتی درج می شده، اما امروز در بسیاری از حوزه شاهد بودیم که شهرت "رئیسی" مقابل نام خانوادگی رئیسی الساداتی درج نشده است.
وی افزود: از آنجا که حجت الاسلام رئیسی در افکار عمومی عمدتا با همین شهرت خود شناخته شده اند، عدم درج شهرت ایشان در آگهی ها اقدامی مشکوک است.
منصوری از اعتراض مکتوب نماینده حجت الاسلام رئیسی در ستاد انتخابات کشور به این اقدام خبر داد.

 

۱۰:۵۶- علی مطهری در جمع خبرنگاران: برنده انتخابات انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است

 

۱۰:۴۹- اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور: رأی‌دهندگان هیچ الزامی برای رأی دادن در هر دو انتخابات را ندارند

 

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس شواری اسلامی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص نظام و سیدحسن خمینی رای خود را به صندوق انداختند.

 

10:46- حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی هنگام ورود به مسجد ارشاد برای شرکت در انتخابات

 

۱۰:۴۴- رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران: همه نامزدها می‌توانند از ستاد انتخابات کشور بازدید کنند

 

۱۰:۳۱- طی اطلاعیه‌ شماره ۷ اعلام شد؛ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است

 

۱۰:۱۸- اطلاعیه شماره ۱۴ ستاد انتخابات کشور: رای‌دهندگان نام نامزد مورد نظر خود را در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج کنند

 

۱۰:۱۵- وزیر دفاع پس از شرکت در انتخابات: با نهیب و خواسته آمریکایی‌ها از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کنیم/ برای تامین امنیت ملی از هیچ کس ابایی نداریم

 

۱۰:۷- کدخدایی در نشست خبری: اولویت شمارش آرا با ریاست‌جمهوری است/ آرایی که به اشتباه در صندوق‌های دیگر ریخته شود، شمارش می‌شوند

 

۱۰:۳- هاشمى‌طبا در جمع خبرنگاران: نتیجه انتخابات حتما به نفع من نخواهد بود/ به روحانی رای دادم

۹:۵۸- اطلاعیه شماره ۲: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌ جمهوری آمادگی خود را برای دریافت گزارش‌های مردمی اعلام کر

 

۹:۵۳- سردار غیب‌پرور بعد از شرکت در انتخابات: تشویق و یا ترغیب رسانه‌های بیگانه به حمایت از افراد، دلیل دلسوزی آنها برای نظام نیست

 

۹:۴۶- اطلاعیه شماره ۲؛ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمادگی خود را برای دریافت گزارش‌های مردمی اعلام کرد

 

۹:۴۶- روحانی در حسینیه ارشاد: هر نامزدی که انتخاب می‌شود باید با وحدت، همدلی، نشاط و شادی به او کمک کنیم

 

۹:۴۰- در اطلاعیه شماره ۱۲ و ۱۳ ستاد انتخابات کشور تاکید شد؛ رادیو یا تلویزیون شعب اخذ رأی روشن باشد/ هیچ آثار تبلیغاتی در محل شعبه و اطراف ورودی نباشد

 

۹:۳۷- حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد

 

 

۹:۳۳- نمایندگان "رئیسی" و "روحانی" به هیات نظارت بر انتخابات معرفی شدند

 

09:30- ناطق نوری آرای خود را به صندوق انداخت/ پیروز انتخابات مردم هستند

 

09:28- آیت‌الله مکارم شیرازی پس حضور در انتخابات در جمع خبرنگاران: نامزدها کسی را که انتخاب می‌شود کمک کنند/ رئیس‌جمهور در تشکیل کابینه از جناح خاصی انتخاب نکند

 

09:17- سید مصطفی هاشمی‌طبا، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح روز جمعه رای خود را در مدرسه شهید قاسم‌زاده به صندوق انداخت

 

09:12- حسن روحانی و اسحاق جهانگیری صبح روز جمعه در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداختند

 

09:10- ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در محل شورای نگهبان از ۸ صبح آغاز به کار کرد

 

08:46- رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران: دستگاه های اجرایی و نظارت با اطمینان کامل صیانت از آرا را در تمام مراحل حفظ خواهند کرد

 

08:43- اطلاعیه شماره یک هیات مرکزی نظارت بر انتخابات: هیج شخص و مجموعه‌ای حق دخالت در امر نظارت بر انتخابات را ندارد

 

08:10- رهبر معظم انقلاب: مردم با دقت، ملاحظه و شناخت در انتخابات شرکت کنند

حضرت آیت الله خامنه‌ای سپس با اشاره به نعمت مردمسالاری و حضور مردم در انتخابات، افزودند: مردم هر چه بیشتر در انتخابات شرکت کنند و هر چه زودتر در پای صندوقهای رأی حاضر شوند، زیرا کار نیک را باید در اول وقت انجام داد و نباید آن را به تأخیر انداخت.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کردند: سرنوشت کشور در دست آحاد مردم است، چرا که رئیس قوه مجریه را انتخاب می‌کنند، همچنین انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز مهم است زیرا منتخبانِ آن، خدمات شهری و روستایی یعنی مسائل روزمره مردم را در اختیار دارند.

ایشان با تشکر از صداوسیما و خبرنگاران که مشغول کار مهم انتقال خبر هستند، به آحاد مردم توصیه کردند: با دقت، ملاحظه و شناخت در انتخابات شرکت کنید.

 

08:02- رهبر انقلاب آرای خود را به صندوق انداختند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رأی گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور در محل صندوق سیار ۱۱۰ در حسینیه امام خمینی(ره)، آراء خود را به صندوق انداختند.

08:00- با دستور وزیر کشور؛ اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها آغاز شد/ آمادگی بیش از ۶۳ هزار شعبه برای اخذ رأی

اسامی و کدهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به شرح زیر است:

1-آقای سید مصطفی آقامیرسلیم- مشهور به میرسلیم- فرزند سیدجلال-کد نامزد 33

2-آقای حسن روحانی- فرزند اسدالله-کد نامزد 55

3-آقای سید ابراهیم رئیس الساداتی- مشهور به رئیسی- فرزند سیدحاجی-کدنامزد 66

4-آقای سید مصطفی هاشمی طبا- فرزند سیدابوالقاسم-کد نامزد 88

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

  • هموطن جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۸:۷:۵۲
    پاسخ 0 |

    کسی که به امام رضا بی حرمتی میکنه گمون نکنم حق الناس براش مهم باشه امیدوارم تغییر به نفع مردم اتفاق بیوفته به امید پشتیبانی پر مهر امام زمان (عج)

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین