رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران:

آموزش و توانمندسازی فعالان حوزه گمرک توسط دانشگاه تهران

نسیم آنلاین

رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اظهار داشت: با توجه به اهمیت و نقش گمرک کشور در تحقق اقتضاد مقاومتی، طبق تفاهم نامه ای آموزش کارگزاران گمرکی در دستور کار دانشگاه تهران قرار گرفت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، طهمورث حسنقلی پور، رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: گمرک ایران با توجه به روند رو به شتاب جهانی شدن و تحولات اخیر در سطح ملی و بین المللی در زمینه مناسبات تجاری و لزوم حرکت به سمت گمرک الکترونیک ،تلاش کرده است تا همگام با حرکت شتابان و روبه رشد اقتصادی و ارتباطات جهانی ، متناسب با برنامه های توسعه و همچنین سند چشم انداز بیست ساله کشور در راستای تأمین رضایت‌مندی مردم، اهداف ، امکانات، روش‌ها، برنامه ها ساز و کارهای خود را تنظیم کند.

وی افزود: با توجه به رویکرد سال 96 در مورد اقتصاد مقاومتی با رویکرد اشتغال و اهمیت گمرک کشور در مبارزه با قاچاق کالا که خود از دلایل اصلی از دست رفتن فرصت های شغلی می باشد.لذا پرورش و آموزش مدیران و کارشناسان فعال حوزه گمرک بسیار امر مهم و حیاتی می باشد.

رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، ادامه داد: لذا دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و گمرک جمهوری اسلامی ایران طبق تفاهم نامه ای مشترک، به عنوان قوی ترین و معتبرترین مرکز آموزش مدیران در کشور، طراحی و برگزاری دوره های تخصصی گمرک را در دستور کار خود قرار داد.

حسنقلی پور در پایان ضمن موثر دانستن این همکاری در پیشبرد اهداف کشور،خاطرنشان کرد: این دوره ها با همکاری و مشارکت علمی این دانشکده و گمرک طراحی و اجرا می گردد، همچنین علاوه بر دوره های کوتاه مدتی مانند آموزش کارگزاران و حق العمل کاران گمرکی، دوره های سامانه جامع گمرکی،طبقه بندی و ارزشی گذاری و ... این دانشکده اقدام به طراحی دوره مدیریت عالی کسب وکار MBA با گرایش گمرک در کشور نموده است.

این دوره به نشانی اینترنتی  www.CustomsAcademy.ir به عنوان یک دوره بلند مدت یکساله طراحی و می تواند نیازهای آموزشی کارشناسان و متخصصین و علاقه مندان در این حوزه را پوشش دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

د: بخشی از واردات ما از کره جنوبی شامل کالاهای مصرفی وارداتی بوده است که اینها در دو ماه گذشته مشمول محدودیتهایی شده است. کالاهای کره‌ای که اکنون از گمرک ترخیص می‌شود مربوط به مجوزهایی بوده که از قبل برای واردات آنها صادر شده است.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

سفره مردم نصف شده است

ما 5 بازار اصلی در کشور داریم که با بی تدبیری و ضعف مدیریت دولت دچار بی‌ثباتی شده است. این 5 بازار عبارتند از: ارز، سکه و طلا، خودرو، مسکن و مواد غذایی.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین