محمد قمی:

حذف رشته‌های دانشگاه آزاد غیرکارشناسی است/ وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی اجازه ندهند به دانشگاه آزاد لطمه‌ای وارد شود

محمد قمی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه محدودکردن رشته‌های دانشگاه آزاد مخالفت با اصل این دانشگاه است، گفت: حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد به عنوان یک مؤسسه برای جوابگویی به نسل جدید و نیازهای دانشگاهی تاسیس شده و مجلس و شورای اسلامی هم آن را تصویب کرده و در اصل 44 قانون اساسی نیز به بخش خصوصی تاکید شده است، این دانشگاه در این زمینه‌ها موفق بوده و نیاز جوانان را پاسخ داده است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز برای دانشگاه آزاد تلاش زیادی کرد، اظهار داشت: اگر رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد را محدود کنند یعنی در واقع می‌خواهند با اصل دانشگاه آزاد مقابله کنند و وقتی رشته‌ها را حذف کنند یعنی دانشگاه، دانشجو نداشته باشد و اساتید بیکار باشند بنابراین وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در این قضیه وارد شوند و اجازه ندهند به دانشگاه آزاد لطمه‌ای وارد شود تا این دانشگاه بتواند همچنان پاسخگوی نیاز نسل جوان باشد.

قمی گفت: دانشگاه آزاد چندین سال است که شهریه دانشجویان را اضافه نکرده و درآمد دیگری غیر از شهریه ندارد یا این درآمدها کم است. به طور مثال کارهای ارتباط با صنعت و تولیدات دانش بنیان در دانشگاه آزاد به تازگی آغاز شده و از نظر اقتصادی این دانشگاه وضعیت خوبی ندارد. بنابراین حذف رشته‌ها اصلا به صلاح نیست و حتما مسئولان باید توجه داشته باشند که رشته‌ها را به دانشگاه آزاد برگردانند و حتی توسعه دهند. زیرا حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین