کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل:

درخواست از قطر برای تعطیلی "الجزیره" غیرقابل قبول است

رابرت کولفیل

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز تأکید کرد که درخواست کشورهای عربی از قطر برای تعطیلی شبکه "الجزیره" امری غیرقابل قبول و حمله به حق آزادی بیان است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: "رابرت کولفیل"، سخنگوی «زید بن رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به نگرانی زید از درخواست کشورهای عربی از قطر برای تعطیلی شبکه الجزیره و دیگر رسانه‌های خبری وابسته به قطر گفت که این امر غیر قابل قبول است.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، کولفیل افزود: خواه من از مخاطبان الجزیره باشم یا نباشم و یا از موافقان یا مخالفان مواضع رسانه‌ای آن باشم، این شبکه دو زبانه الجزیره مشروع و قانونی است و میلیون‌ها مخاطب دارد بنابراین درخواست برای تعطیلی فوری آن از دیدگاه ما یک حمله غیر قابل قبول علیه حق آزادی بیان است.

شبکه الجزیره نیز امروز در بیانیه‌ای به اتهامات کشورهای عربی علیه این شبکه پاسخ داد و تأکید کرد «تلاش برای ساکت کردن الجزیره در واقع تلاش برای خاموش کردن یک رسانه مستقل در منطقه و چالشی برای حق آزادی انسانها در شنیدن و مطلع شدن است».

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین