جعفری خبر داد؛

خانه "سیمین" و "جلال آل‌احمد" تا پایان تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد

مرمت خانه سیمین و جلال آل احمد

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از پایان عملیات مرمت و نصب ملحقات خانه سیمین و جلال آل احمد تا پایان تیرماه خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علیرضا جعفری در تشریح آخرین وضعیت خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از اقدامات مربوط به مرمت خانه به پایان رسیده است و در تلاش هستیم تا با آماده سازی حیاط و نصب ملحقات و اسبابی که پیش از مرمت در خانه بود، حال و هوای گذشته عمارت را زنده کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت چیدمان درست وسایل در خانه سیمین و جلال آل احمد عنوان کرد: برای آن که خانه به حالت اولیه خود درآید و به طور کامل بیانگر شخصیت و سبک زندگی این دو نویسنده بزرگ باشد، حساسیت ویژه ای را در خصوص نصب و چیدمان اسباب و ملحقات به خرج می دهیم تا مخاطب بتواند به درستی با محیط ارتباط برقرار کند.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به ایمن سازی عمارت سیمین و جلال آل احمد پرداخت و تصریح کرد: تا اواسط تیرماه تمامی اقدامات مربوط به ایمن سازی و مرمت پایان می یابد و امیدواریم با نصب کامل و چیدمان وسایل، پایان تیرماه شاهد بهره برداری از این خانه تاریخی و فرهنگی باشیم.

جعفری در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه بهره برداری از پروژه گفت: مانند بسیاری از پروژه های فرهنگی، مدیریت این بنا بر عهده شهرداری تهران خواهد بود اما سیاست بهره برداری از بنا هنوز تعیین تکلیف نشده است. در واقع، هنوز مشخص نیست که هزینه نگهداری بنا از محل بحث های درآمدی تامین می شود یا اعتبار و بودجه خاصی برای آن در نظر گرفته می شود.

وی افزود: پس از تحویل پروژه مشخص می شود که بنا باید به صورت خودکفا یا به صورت هزینه ای اداره شود.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در پایان با تاکید بر رضایت ورثه از اقدامات صورت گرفته در خانه سیمین و جلال آل احمد بیان کرد: ورثه در ابتدای کار نگران نحوه بهره برداری از بنا بودند، اما پس از برگزاری جلسات مختلف و ارائه توضیحات کافی دوستان متوجه شدند که با اقدامات شهرداری قرار است این مکان به مرکز ثقل ادبیات و کتابخوانی در پایتخت تبدیل شود. از این رو، تمامی نگرانی ها به طور کامل از بین رفت.

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
نقد سیدمحمود رضوی بر گزارش روزنامه فرهیختگان
دفاع تهییه کننده سینما از مدارس غیرانتفاعی
شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین