در تقاطع های پایتخت صورت می‌گیرد؛

ثبت دو نوع تخلف به وسیله سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز

دوربین طرح زوج و فرد

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: در سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمزدر تقاطع های شهر تهران، دو نوع تخلف ثبت می گردد.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از روابط عمومی کنترل ترافیک تهران، مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران با اشاره به اینکه در سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمزدر تقاطع های شهر تهران، دو نوع تخلف ثبت می گردد، گفت: تخلف اول هنگامی رخ می دهد که وسیله نقلیه از خط ایست عبور کرده و در منطقه خط کشی مسیر عابر توقف نماید جریمه برای آن ثبت خواهد شد و تخلف دوم زمانی رخ می دهد که وسیله نقلیه ضمن عبور از خط ایست، از منطقه خط کشی عابر پیاده نیز به طور کامل عبور می کند و در این صورت جریمه ای دیگر ثبت می گردد.

مهندس وزیری در ادامه با بیان اینکه در تقاطع های سطح شهر تهران، جهت عبور ایمن عابرین پیاده، منطقه ای به نام مسیر عابر در 4 جهت تقاطع وجود دارد افزود: در هر جهت تقاطع قبل از کانال عابر و با فاصله 1 متری از آن، یک خط به نام خط ایست نیز وجود دارد که رانندگان ملزم به توقف کامل در پشت این خط در زمان زرد یا قرمز بودن چراغ راهنمایی هستند.

مهندس وزیری افزود: این سیستم هم‌اکنون در بسیاری از نقاط جهان و کشور‌های پیشرفته در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از پیشرفتهترین الگوریتم‌های روز، امکان دستیابی به دقت بسیار بالا در قرائت متن پلاک- حتی فراتر از توانایی چشم انسان-‌‌ را فراهم می‌کند. در واقع همین دقت بالاست که به‌کار‌گیری روز‌افزون چنین سیستم‌هایی را به عنوان یک سامانۀ مورد اطمینان و کارا جهت بروز تخلفات رانندگی موجب شده است. که در حال حاضر تعداد 200 سامانه دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز در سطح شهر تهران نصب و جانمایی شده است و در حال تکمیل در برنامه های آتی می باشد.

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین