داوران بازوان اصلی فدراسیون فوتبال هستند

کفاشیان: داوری ایران پیشرفت زیادی کرده/ آسیا ایران را یکی از پایه‌های داوری می‌داند

کفاشیان

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره توجیهی داوران لیگ برتر فوتبال، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ایران را یکی از پایه های داوری می‌داند.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان، نایب رئیس اول فدراسیون در مراسم افتتاحیه دوره توجیهی داوران لیگ برتر فوتبال ضمن خیر مقدم به حاضرین، گفت: امروز به اینجا آمدم تا از نزدیک به شما خسته نباشید بگویم و از زحمات همگی و تلاش هایی که در زمینه داوری انجام می‌شود، تشکر کنم.

وی در ادامه افزود: داوران بازوان اصلی فدراسیون فوتبال هستند. در حال حاضر فوتبال به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار حرف اول را در صنعت و ورزش در دنیا می‌زند. خوشبختانه داوری نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت زیادی کرده و روند رو به رشدی را شاهد هستیم. چند سالی است که داوران در مسابقات آسیایی و جهانی حضور دارند. علاوه بر آن تیم‌های ملی در رشته های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در دنیا افتخارات بزرگی را کسب کرده‌اند.

کفاشیان خاطرنشان کرد: این موفقیت را به شما عزیزان تبریک می‌گویم. داوران به عنوان بازوان فدارسیون فوتبال از این پیشرفت عقب نمانده اند. مخصوصا در بخش بین المللی داوران نقش فعالی دارند و این امر نشان دهنده این است که دپارتمان یک نظر مثبت و قوی را نسبت به آنها دارد. در حال حاضر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ایران را یکی از پایه های داوری می داند.
نایب رئیس اول فدراسیون در ادامه درباره حضور پررنگ تیم داوری در مسابقات بین المللی گفت: اگر امروز فعانی و همکارانش در مسابقات مهم دنیا سوت می‌زنند و از سوی فیفا و afc پیام تبریک برای آنها صادر می‌شود، قطعا با تلاش شبانه روزی و همدلی خود این عزیزان با کمیته و دپارتمان بوجود آمده است. سال‌های گذشته برای قضاوت بازی‌های پرسپولیس و استقلال داور خارجی به ایران می‌آمد. بنابراین اعتماد به نفس داوران کاهش پیدا کرده بود. اما خوشبختانه در حال حاضر قضاوت مسابقات مهم جهانی و آسیایی را به داوران ایرانی می‌دهند. 

کفاشیان افزود: معتقدم حفظ و نگهداشتن این رویه خیلی مهم است و این امر با آمادگی و توانایی جسمانی داوران، بالا بردن دانش فنی و مجهز شدن به سیستم‌های روز دنیا میسر می‌شود. برهمین اساس کمیته و دپارتمان داوری با برنامه ریزی دقیق این راه برای شما عزیزان هموار خواهد کرد. مطمئنا مهدی تاج نیز به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال حمایت‌های لازم را از شما عزیزان خواهد کرد. بدون شک امسال نیز مانند سال گذشته قضاوت خوب و مناسبی در لیگ برتر داشته باشید. جامعه داوری زیر ذره بین است، امیدوارم مانند سال گذشته بدون تنش مسابقات لیگ را پیش ببرید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری چنین دوره‌ها و کلاسهایی با حمایت فدراسیون فوتبال، کمیته و دپارتمان داوری باعث می‌شود تا داوران اشتباهاتشان کاهش پیدا کند، داوران جوان شکوفا شوند و در کل قضاوت داوران بهتر از قبل شود که به نفع جامعه داوری است. 

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین