درگوشیِ کانال‌های تلگرامی غیررسمی درباره یک خبر؛

شایعه جایگزینی برادرزاده عراقچی به جای کامیاب در معاونت ارزی بانک مرکزی!

سید احمد عراقچی

شکی نیست که کامیاب در این معاونت عملکرد موفقیت آمیزی نداشته، اما معلوم نیست که چرا ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی در این سالها بر ماندن او در این مسند اصرار دارد؟!

به گزارش خبرنگار «نود اقتصادی»، گزارش‌های تایید نشده‌ای از احتمال بازگشت سید احمد عراقچی به ساختمان لاجوردی میرداماد و نشستن بر صندلی غلامعلی کامیاب، معاون ارزی بانک مرکزی حکایت دارد.

به تازگی، این گزارش‌ها در فضای رسانه‌ای مجازی کشور دست به دست شده، هر چند که تا این لحظه، از ناحیه هیچ یک از دو مدیر نامبرده واکنش خاصی در رسانه ها منعکس نشده است.

غلامعلی کامیاب، معاون ارزی فعلی بانک مرکزی، فعالیت خود را از متصدی رسیدگی به اسناد اداره حسابداری کل و بودجه بانک مرکزی آغاز کرده و با حضور در موقعیت‌های شغلی تا سطح مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی و مدیریت عاملی شرکت ملی انفورماتیک، اکنون، سکاندار معاونت ارزی بانک مرکزی است.

شکی نیست که کامیاب در این معاونت  عملکرد موفقیت آمیزی نداشته، اما معلوم نشد که چرا ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی در این سالها بر ماندن او در این مسند اصرار داشت.

آنروی سکه هم ، کسی نیست جز برادر زاده "سید عباس عراقچی"، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای و معاون ظریف؛ یعنی سید احمد عراقچی، همان گزینه ای که در 20 مردادماه سال قبل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حکمی او را به عنوان “معاون اجرایی” سازمان متبوع خود منصوب کرد.

او کمی قبلتر هم به عنوان عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شده بود.

در کارنامه کاری او می‌توان به دبیری شورای پول و اعتبار اشاره داشت که با تصمیم شورای عالی بورس، به عنوان یکی از پنج عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.

ارسال نظر

اعتراف قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی به عدم شفافیت مالی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

آماری از گردش مالی صنعت هوایی در ایران نداریم!

مشکل دولت یازدهم سیاست آزادسازی اقتصاد است/ دولت درباره برنامه ششم با مجلس همکاری نکرد

حسن سبحانی گفت: مشکل اساسی تیم اقتصادی دولت یازدهم، این است که از یک تفکر اقتصادی که بارها در کشور استفاده شده و جواب نداده، پیروی کرده است. سیاست آزاد‌سازی اقتصاد، حتی اگر مناسب هم باشد، برای زمانی است که روابط مناسبی با کشورهای دنیا داشته باشید.

افزایش ۲۶۸ درصدی تعداد چک‌های برگشتی در دولت یازدهم؛ چطور از رکود خارج شدیم؟!

اکنون این سوال مطرح است که اگر رشد اقتصادی ۱۲ درصدی محقق شده و اقتصاد کشور از رکود خارج شده، پس رشد چند برابری آمار چک‌های برگشتی مؤید چیست

عقب نشینی دولت در مقابل دارندگان انشعابات غیرمجاز!

به طور قطع با شتاب کنونی در افزایش تعداد انشعاب‌های غیرمجاز و مجاز، در سال‌های نه چندان دور مصرف آب و برق کشور وزارت نیرو را به عنوان متولی اصلی تولید و توزیع از تک و تا انداخته و زمینگیر خواهد کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رشد ۱۲ درصدی اقتصاد را باورکنیم یا افزایش چکهای برگشتی را؟
افزایش ۲۶۸ درصدی تعداد چک‌های برگشتی در دولت یازدهم؛ چطور از رکود خارج شدیم؟!
واکنش پایگاه اطلاع رسانی دولت به گزارش «نسیم آنلاین»:
از رکود خارج شدیم ولی تا رسیدن به سطح رفاه سال ۸۶ باید ۷ سال دیگر صبر کنیم!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین