به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک

تاکید آژانس‌های سازمان ملل به جامعه جهانی برای افزایش حمایت‌ها از یمن

عنوان

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل موسوم به یونیسف، برنامه جهانی غذا و سازمان بهداشت جهانی از جامعه بین‌الملل خواستند تا کمک‌های خود را به یمن به طرز چشمگیری افزایش دهند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این سه نهاد سازمان ملل در بیانیه‌ای مشترک از جامعه جهانی خواستند در بحبوحه بحران بشری در یمن، به این کشور بیشتر کمک کنند.

در این بیانیه مشترک آمده است: ما از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا حمایت‌هایش را از مردم یمن دو چندان کند. اگر ما در انجام چنین کاری شکست بخوریم، فاجعه رخ می‌دهد و ما نباید شاهد چنین مساله‌ای باشیم. چون نسل‌های آینده در یمن نیز تاثیر می‌پذیرند و این کشور در سال‌های پیشرو دچار صدمات جبران ناپذیری می‌شود.

این سه آژانس سازمان ملل به شیوع بیماری وبا در یمن و سوءتغذیه شدید در این کشور اشاره کرده و خواستار واکنشی مناسب و سریع و جامع برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع شده است.

نمایندگان سازمان ملل از یمن بازدید کرده و اوضاع را توسط داوطلب‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و غیردولتی و با همکاری مقام‌های محلی در این کشور انجام می‌شود، مورد بررسی قرار داده‌اند.

به عقیده آنها پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در مبارزه با وبا به دست آمده اما اوضاع هنوز خطرناک است.

شیوع وبا در یمن توسط مقام‌های بهداشت این کشور در ششم اکتبر ۲۰۱۶ اعلام شد.

اوضاع بهداشتی در یمن به دلیل جنگ داخلی بدتر شده است.

کمی پس از آغاز درگیری در این کشور، ائتلاف تحت رهبری عربستان وارد عمل شد تا علیه حوثی‌ها دست به اقدام نظامی و حمله هوایی بزند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین