پتروشیمی ممسنی با زیان سنگین پرونده سال ۹۵ را بست/پتروشیمی ممسنی تعهد خوددرقبال محیط زیست را بلا تکلیف گذاشت

 واحد آمونیاک و اوره پتروشیمی

جالب تراینکه تعهدات شرکت پتروشیمی ممسنی نسبت به سازمان حفاظت ازمحیط زیست دایر بر خرید عرصه و اعیان روستای شور،تعیین تکلیف نشده است.

«نود اقتصادی» نوشت: شرکت پتروشیمی ممسنی، با شناسایی زیان (۹,۸۸۹) میلیون ریالی برای سال مالی 95 پرونده سال قبل خود را بست.

این شرکت پتروشیمیایی فعال درحوزه صنعت نفت با این زیان،به ازای هر سهم، هفت ریال زیان هم به سهامداران خود هدیه داد.

به نظر می رسد دست اندازهای شرکت پتروشیمی ممسنی فقط محدود به زیان خالص نبوده بلکه این شرکت درپایان سال مالی 95 حدود (۱۱,۴۰۴) میلیون ریال زیان انباشته داشته که این امر، تا حدودی سهامداران  شرکت را دچار شوک می کند.

گفته می شود که عملیات اجرائی ساخت طرح پلی اتیلن سنگین درشرکت پتروشیمی ممسنی در سنوات اخیر متوقف بوده و درعمل، اقدام موثری در این خصوص صورت نپذیرفته بنابراین سرمایه گذاری 234 میلیارد ریالی  انجام شده در خصوص پروژه، شامل اخذ لیسانس، مهندسی اصولی طرح، پیش پرداخت های سرمایه ای و سایر هزینه ها هم تعیین تکلیف نشده است.

این احتمال وجود دارد که به دلیل عدم وجود شواهدی معتبر مبنی بر راه اندازی پروژه ساخت طرح پلی اتیلن سنگین درآینده نزدیک،بازیافت هزینه های انجامی در این راستا و دستیابی به تداوم فعالیت شرکت، منوط به گشایش اعتبارات اسنادی لازم برای خرید تجهیزات و تامین منابع مالی است.

جالب تراینکه تعهدات شرکت پتروشیمی ممسنی نسبت به سازمان حفاظت ازمحیط زیست دایر بر خرید عرصه و اعیان روستای شور،تعیین تکلیف نشده است.

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین