انتقاد اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی از نحوه چینش تیم اقتصادی در دولت دوازدهم در گفتگو با «نود اقتصادی»:

شریعتمداری بازرگان است، کرباسیان در حدِ وزارت نیست

مصاحبه با محمدرضا جهان بیگلری، مشاور سازمان سرمایه گذاری خارجی

عضو اتاق بازرگانی در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم تکرار کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» محمدرضا جهان بیگلری اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم نیز تکرار کرد. علیرغم شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی در راستای انتخاب افراد شایسته برای سکانداری دولت دوازدهم بالاخص تیم قوی اقتصادی، متاسفانه دوباره از افراد قبلی و اشخاصی که می‌بایست در دوره بازنشستگی باشند، برای تصدی سکان اقتصادی کشور استفاده شده است.
وی افزود: آقای کرباسیان که برای تصدی وزارت اقتصاد معرفی شده‌اند تحصیلات آکادمیکی در زمینه اقتصاد ندارند و همچنین عملکرد ایشان در زمان تصدی معاونت این وزارتخانه و مدیریت نهادهای تحت مجموعه در سالهای اخیر نشان از ضعف شدید مدیریتی و برنامه ریزی را دارد، پس ایشان در وزارتخانه ی مهمی مانند امور اقتصادی کشور نمی‌تواند فردی مثمر ثمر باشد.
جهان بیگلری بیان کرد: همچنین در برنامه های ارائه شده ایشان هم نمیتوان به نکته مهمی رسید چون بخصوص در بحث مهمی همانند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی صرفا به روخوانی شرح وظایف سازمان سرمایه گذاری اکتفا نموده و برنامه ریزی در این رابطه ارائه نکرده است و این موارد در بحثهای بانکداری و امور مالیاتی و در کل اقتصاد کشور هم صدق می‌کند .
وی در خصوص وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نیز به «نود اقتصادی» عنوان کرد: آقای شریعتمداری هم در زمان تصدی در وزارت بازرگانی در سالهای گذشته موفقیت قابل توجهی نداشتند، لذا در شرایط امروز باید سکانداری وزارت صمت بر عهده شخصی اقتصاددان، برنامه ریز، توسعه گرا و تولید محور باشد که بتواند کشور را از رکود خارج کند، فردی بازرگان برای تصدی به این سمت معرفی می‌گردد که از قضا ایشان در دوره قبل معاونت اجرایی و مسئولیت ستاد انتخاباتی را نیز بر عهده داشتند که این نشان از تسویه بدهکاری به اشخاص است.
عضو اتاق بازرگانی بیان کرد: سکاندار وزارتخانه‌های بهداشت، کشاورزی، راه وشهرسازی، کشور ، نفت، خارجه ، ورزش وجوانان، بانک مرکزی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی  هم که همان قبلی‌ها هستند که برخی از آنها در مدیریت متوسط و برخی بسیار عملکرد ضعیفی داشته‌اند. 
جهان بیگلری گفت: در واقع تغییر ات قابل توجهی را در دولت دوازدهم که به لحاظ اقتصادی در شرایط حساس سکاندار رهبری اقتصاد کشور را عهده دار خواهند بود شاهد نیستیم، در نتیجه نمی‌توانیم این توقع را داشته باشیم که در بخش اقتصادی در دولت دوازدهم اتفاق خاصی بیافتد و یا بتوانیم از رکود خارج شویم. 
عضو اتاق بازرگانی گفت: امید است نمایندگان منتخب ملت با دید باز و بررسی برنامه های ارائه شده از جانب وزرای پیشنهادی و دوری از نظرات جناهها وگروهها ومشورت با کارشناسان خبره نسبت به رای اعتماد، انتخاب درست را انجام دهند.

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

نسیم آنلاین بررسی می‌کند
دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی
معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین