انتقاد اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی از نحوه چینش تیم اقتصادی در دولت دوازدهم در گفتگو با «نود اقتصادی»:

شریعتمداری بازرگان است، کرباسیان در حدِ وزارت نیست

مصاحبه با محمدرضا جهان بیگلری، مشاور سازمان سرمایه گذاری خارجی

عضو اتاق بازرگانی در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم تکرار کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» محمدرضا جهان بیگلری اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم نیز تکرار کرد. علیرغم شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی در راستای انتخاب افراد شایسته برای سکانداری دولت دوازدهم بالاخص تیم قوی اقتصادی، متاسفانه دوباره از افراد قبلی و اشخاصی که می‌بایست در دوره بازنشستگی باشند، برای تصدی سکان اقتصادی کشور استفاده شده است.
وی افزود: آقای کرباسیان که برای تصدی وزارت اقتصاد معرفی شده‌اند تحصیلات آکادمیکی در زمینه اقتصاد ندارند و همچنین عملکرد ایشان در زمان تصدی معاونت این وزارتخانه و مدیریت نهادهای تحت مجموعه در سالهای اخیر نشان از ضعف شدید مدیریتی و برنامه ریزی را دارد، پس ایشان در وزارتخانه ی مهمی مانند امور اقتصادی کشور نمی‌تواند فردی مثمر ثمر باشد.
جهان بیگلری بیان کرد: همچنین در برنامه های ارائه شده ایشان هم نمیتوان به نکته مهمی رسید چون بخصوص در بحث مهمی همانند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی صرفا به روخوانی شرح وظایف سازمان سرمایه گذاری اکتفا نموده و برنامه ریزی در این رابطه ارائه نکرده است و این موارد در بحثهای بانکداری و امور مالیاتی و در کل اقتصاد کشور هم صدق می‌کند .
وی در خصوص وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نیز به «نود اقتصادی» عنوان کرد: آقای شریعتمداری هم در زمان تصدی در وزارت بازرگانی در سالهای گذشته موفقیت قابل توجهی نداشتند، لذا در شرایط امروز باید سکانداری وزارت صمت بر عهده شخصی اقتصاددان، برنامه ریز، توسعه گرا و تولید محور باشد که بتواند کشور را از رکود خارج کند، فردی بازرگان برای تصدی به این سمت معرفی می‌گردد که از قضا ایشان در دوره قبل معاونت اجرایی و مسئولیت ستاد انتخاباتی را نیز بر عهده داشتند که این نشان از تسویه بدهکاری به اشخاص است.
عضو اتاق بازرگانی بیان کرد: سکاندار وزارتخانه‌های بهداشت، کشاورزی، راه وشهرسازی، کشور ، نفت، خارجه ، ورزش وجوانان، بانک مرکزی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی  هم که همان قبلی‌ها هستند که برخی از آنها در مدیریت متوسط و برخی بسیار عملکرد ضعیفی داشته‌اند. 
جهان بیگلری گفت: در واقع تغییر ات قابل توجهی را در دولت دوازدهم که به لحاظ اقتصادی در شرایط حساس سکاندار رهبری اقتصاد کشور را عهده دار خواهند بود شاهد نیستیم، در نتیجه نمی‌توانیم این توقع را داشته باشیم که در بخش اقتصادی در دولت دوازدهم اتفاق خاصی بیافتد و یا بتوانیم از رکود خارج شویم. 
عضو اتاق بازرگانی گفت: امید است نمایندگان منتخب ملت با دید باز و بررسی برنامه های ارائه شده از جانب وزرای پیشنهادی و دوری از نظرات جناهها وگروهها ومشورت با کارشناسان خبره نسبت به رای اعتماد، انتخاب درست را انجام دهند.

ارسال نظر

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:

در این جنگ پیروزیم

بازهم تحریم!

در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه ایران، دولت آمریکا اعلام کرده که حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

نگرانی زیادی درباره امکان اجرایی بودن تسویه ارزی 80 درصد مبلغ نفت خام فروخته شده در بورس و تبعات آن وجود دارد و در نتیجه، ضرورت دارد وزارت نفت هر چه سریعتر امکان تسویه 100 درصد ریالی این مبلغ را نیز فراهم کند.

در منطق آمریکایی واژه توافق بی معناست / خروج امریکا از برجام برای امتیازگیری بیشتر است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:طبیعی است که درهر توافق یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یک سری امتیازات هم گرفته شود، اما در منطق آمریکایی توافق مفهومی ندارد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
مشکل تسویه ارزی نفت خام فروخته شده در بورس چیست؟
پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس
دبیر هیات امنای صندوق ذخیره ارزی در دولت اصلاحات:
تیم اقتصادی دولت ضعیف، ناتوان و بی‌انگیزه است
محمدجواد آذری جهرمی در گفت وگو با رادیو تهران؛  
درباره فیلتر شدن اینستاگرام دستور و ابلاغی صادر نشده است
در نشست کارشناسی صادرات نفت مطرح شد
ضرورت انعطاف وزارت نفت در قبال سازوکار تسویه در بورس
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
تضمینی برای خروج از لیست سیاه FATF وجود ندارد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:
FATF  ابزاری سیاسی در دست آمریکا است
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
نقوی حسینی:‌ آمریکایی ها به دنبال تحریم نقطه ای ایران هستند
سه تهدید پیوستن ایران به «FATF»
حیف و میل بیت المال در صندوق بازنشستگی صنعت نفت!
در صندوق بازنشستگی صنعت نفت چه خبر است؟
مصوبه مهم شورای هماهنگی اقتصادی همچنان روی زمین!
عرضه نفت در بورس، اثبات قانون‌گرایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین