انتقاد اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی از نحوه چینش تیم اقتصادی در دولت دوازدهم در گفتگو با «نود اقتصادی»:

شریعتمداری بازرگان است، کرباسیان در حدِ وزارت نیست

مصاحبه با محمدرضا جهان بیگلری، مشاور سازمان سرمایه گذاری خارجی

عضو اتاق بازرگانی در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم تکرار کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» محمدرضا جهان بیگلری اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم نیز تکرار کرد. علیرغم شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی در راستای انتخاب افراد شایسته برای سکانداری دولت دوازدهم بالاخص تیم قوی اقتصادی، متاسفانه دوباره از افراد قبلی و اشخاصی که می‌بایست در دوره بازنشستگی باشند، برای تصدی سکان اقتصادی کشور استفاده شده است.
وی افزود: آقای کرباسیان که برای تصدی وزارت اقتصاد معرفی شده‌اند تحصیلات آکادمیکی در زمینه اقتصاد ندارند و همچنین عملکرد ایشان در زمان تصدی معاونت این وزارتخانه و مدیریت نهادهای تحت مجموعه در سالهای اخیر نشان از ضعف شدید مدیریتی و برنامه ریزی را دارد، پس ایشان در وزارتخانه ی مهمی مانند امور اقتصادی کشور نمی‌تواند فردی مثمر ثمر باشد.
جهان بیگلری بیان کرد: همچنین در برنامه های ارائه شده ایشان هم نمیتوان به نکته مهمی رسید چون بخصوص در بحث مهمی همانند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی صرفا به روخوانی شرح وظایف سازمان سرمایه گذاری اکتفا نموده و برنامه ریزی در این رابطه ارائه نکرده است و این موارد در بحثهای بانکداری و امور مالیاتی و در کل اقتصاد کشور هم صدق می‌کند .
وی در خصوص وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نیز به «نود اقتصادی» عنوان کرد: آقای شریعتمداری هم در زمان تصدی در وزارت بازرگانی در سالهای گذشته موفقیت قابل توجهی نداشتند، لذا در شرایط امروز باید سکانداری وزارت صمت بر عهده شخصی اقتصاددان، برنامه ریز، توسعه گرا و تولید محور باشد که بتواند کشور را از رکود خارج کند، فردی بازرگان برای تصدی به این سمت معرفی می‌گردد که از قضا ایشان در دوره قبل معاونت اجرایی و مسئولیت ستاد انتخاباتی را نیز بر عهده داشتند که این نشان از تسویه بدهکاری به اشخاص است.
عضو اتاق بازرگانی بیان کرد: سکاندار وزارتخانه‌های بهداشت، کشاورزی، راه وشهرسازی، کشور ، نفت، خارجه ، ورزش وجوانان، بانک مرکزی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی  هم که همان قبلی‌ها هستند که برخی از آنها در مدیریت متوسط و برخی بسیار عملکرد ضعیفی داشته‌اند. 
جهان بیگلری گفت: در واقع تغییر ات قابل توجهی را در دولت دوازدهم که به لحاظ اقتصادی در شرایط حساس سکاندار رهبری اقتصاد کشور را عهده دار خواهند بود شاهد نیستیم، در نتیجه نمی‌توانیم این توقع را داشته باشیم که در بخش اقتصادی در دولت دوازدهم اتفاق خاصی بیافتد و یا بتوانیم از رکود خارج شویم. 
عضو اتاق بازرگانی گفت: امید است نمایندگان منتخب ملت با دید باز و بررسی برنامه های ارائه شده از جانب وزرای پیشنهادی و دوری از نظرات جناهها وگروهها ومشورت با کارشناسان خبره نسبت به رای اعتماد، انتخاب درست را انجام دهند.

ارسال نظر

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است

ستاد تنظیم بازار که در دولت دوازهم و با وزیر صنعت شدن محمد شریعتمداری به او سپرده شده بود، در سخت ترین روزهای سال 97 به خواب عجیب زمستانی فرو رفته و عملا نظاره گر گرانی فروشی بی ضابطه بازار کالاهای اساسی مردم است و نشانی از تدبیر و تصمیمات مهم در این ستاد وجود ندارد.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

د: بخشی از واردات ما از کره جنوبی شامل کالاهای مصرفی وارداتی بوده است که اینها در دو ماه گذشته مشمول محدودیتهایی شده است. کالاهای کره‌ای که اکنون از گمرک ترخیص می‌شود مربوط به مجوزهایی بوده که از قبل برای واردات آنها صادر شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

انتقاد ۷عضو کمیسیون کشاورزی به گرانی‌
ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است
پاسخ رسمی دولت به عدم خرید نفت ایران توسط کره جنوبی
واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است
پیگیری‌ سرمایه‌گذاری خارجی ۱۰۰ میلیون دلاری
سرمایه گذاری IIIC در دیجی کالا انجام نخواهد شد حتی یک سنت
مدیرعامل اسبق شرکت پشتیبانی امور دام:
۶ دلیل گرانی گوشت و مرغ
گزارش نسیم آنلاین از یک راهکار مقابله با تحریم نفت
انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس
هدف آمریکا «کنترل افکار عمومی» است
پنج گزاره درباره تحریم‌های جدید آمریکا
گزارش کارشناسی شبکه کانون های تفکر ایران منتشر شد
فروش ریالی نفت در بورس، راهکار بی اثر کردن تحریم فروش نفت ایران
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین