عروسک‌های بومی ایران در محله‌ اسباب‌بازی

عنوان

کودکان و نوجوانان در سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری می‌توانند با شیوه‌ ساخت عروسک‌های بومی ایران آشنا شوند.

به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون؛ نمایندگانی از بین مربیان کانون استان های کرمانشاه، ایلام، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و سمنان در بخش کارگاهی سومین جشنواره ملی اسباب بازی با عروسک های بومی خود حضور خواهند داشت.

قرار است این هنرمندان علاوه بر ساخت عروسک در این محیط، به آموزش کودکان و نوجوانان و همچنین علاقه مندان نیز بپردازند. بر همین اساس نام این بخش کارگاهی «محله اسباب بازی» تعیین شده است و هدف آن آشنایی مخاطبان با عروسک ها و هنر بومی مناطق مختلف ایران است.

آثار این هنرمندان پس از بازبینی و ارزیابی در دبیرخانه جشنواره از میان آثار ارسالی انتخاب شده است و این هنرمندان از نخستین ساعت های آغاز به کار جشنواره میزبان علاقه مندان خواهند بود.

به گفته دبیرخانه سومین جشنواره ملی اسباب بازی این برنامه نخستین بار است که اجرا می شود و علاوه بر جهت بخشی به نگاه مخاطبان نسبت به هنرهای بومی ایران بر نشاط و پویایی جشنواره نیز خواهند افزود.

شایان ذکر است؛ سومین جشنواره اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۲۴ تا ۲۸ مرداد از ساعت ۱۴ تا ۲۲ میزبان علاقه مندان در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مردم بالاشهر و پایین شهر پاسخ می‌دهند

با یارانه‎تان چه می‌کنید؟!

روایت متفاوتی از درد و رنج‌های مسلمانان آواره روهینگیایی

تصاویر اختصاصی «نسیم آنلاین» از مشقت های مسلمانان آواره روهینگیایی و همچنین توزیع کمک های انسان دوستانه هلال احمر ایران بین آوارگان را در این فوتوکلیپ خواهید دید.

اتفاقات اخیر ایران و جهان از دریچه دوربین رسانه‌ها - 28 شهریور ۹۶

در این فوتوکلیپ اتفاقات مهم خبری در رسانه های ایران و جهان به تصویر کشیده شده است.

چرا نمی‌توانیم از نقض تعهدات برجام شکایت کنیم!؟

ناصر صنوبری سفیر سابق ایران در شوروی، شب گذشته در برنامه "جهان آرا"، مکانیسم ماشه در برجام را تشریح کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین