اژه‌ای: سرویسی که به محصوران داده شده به روسای قوا داده نشده است

عنوان

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برخی از افراد محصور که به بیمارستان رفته بودند وقتی پرونده‌‌شان را برخی پزشکان دیده بودند، گفته بودند که سرویسی که به اینها داده شده به مقامات درجه یک کشور داده نشده است و حتی روسای قوا هم چنین سرویسی پزشکی دریافت نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجةالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصدوشانزدهمین نشست خبری خود  در پاسخ به سئوال دیگری درباره درگیری یکی از نمایندگان مجلس با یکی از ماموران فرودگاه گفت: از آخرین وضعیت این پرونده اطلاع ندارم اما به طور طبیعی هر پرونده ای که بیاید، رسیدگی می شود.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین رقم اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان و اینکه آیا از 8 هزار میلیارد بیشتر شده است یا خیر گفت: مجموع رقم بیش از 8 هزار میلیارد بود اما همه اینها اختلاس نیست و برخی از اینها معوقات است که اختلاس صدق نمی کند. این 8 هزار میلیارد در ارتباط با 5 الی 6 نفر بود که بخشی بازگشته و بخشی نیز در حال مذاکره برای بازگرداندن است. املاکی را هم بابت بدهی تهاتر کرده بودند که این اموال توقیف شده و در اختیار بانک و صندوق است تا زمانی که دادگاه حکم صادر کند.

معاون اول قوه قضائیه درباره درخواست های مهدی کروبی مبنی بر خروج ماموران از منزل و محاکمه علنی که مورد اول تحقق شده است، گفت: چه کسی گفته اولی عملی شده است. این دروغ محض است که برخی منتشر کردند. یک اتفاقاتی در سال 88 و 89 افتاد و عده ای مقابل قانون ایستادند و اقدامات مجرمانه انجام دادند و اموال دولت و مردم را تحریق کردند و سبب کشته شدن عده ای شدند و تهمت ها و نسبت هایی داده شد. در آن زمان که این اقدامات انجام شد، دستگاه های مسئول برای برخورد با مجرمان و متخلفان مشغول شدند و آن زمان عده ای دستگیر و عده ای با رافت اسلامی محاکمه شدند.

وی گفت: یک افدامی هم شورای عالی امنیت ملی در سال 89 نسبت به برخی که در راس قضایا بودند گرفت و این تصمیم منجر به محصور شدن برخی افراد شد و همچنان آن مصوبه به قوت خود باقی است و هنوز لغو نشده و بر اساس آن عمل می شود.

محسنی اژه ای توضیح داد: افرادی که بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در حصر هستند، شاید مشکلات خانوادگی و مشکلات درمانی داشته باشد. باید به این مشکلات در حد قانون و در حد مقدور رسیدگی شود که انجام می شود. این تعداد زندانی که داریم، در رابطه با مسائل حقوقی و خانوادگی نیازهایی دارند و محصوران هم ممکن است این مسائل را داشته باشند. ممکن است نیاز به درمان داشته  باشند مانند تمام مردمی که حتی در زندان یا حصر نیستند. اینها نسبت به درمان و مسائل پزشکی شان اقدام می شود. در رابطه با کسانی که در زندان هستند، سازمان زندان ها اقدام می کند. اخیراً برخی از افراد محصور که به بیمارستان رفته بودند وقتی پرونده شان را برخی پزشکان دیده بودند، گفته بودند که سرویسی که به اینها داده شده به مقامات درجه یک کشور داده نشده است و حتی رؤسای قوا هم چنین سرویسی پزشکی دریافت نمی کنند. برخی افراد کاسب کار سیاسی هستند و دروغ و خلاف می گویند و دلشان به حال زندانی و فرد محصور نمی سوزد و به فکر منافع جناحی خود است.

وی توضیح داد: از این دست خبری که این خانم گفت، مطرح می کنند و دلشان به حال زندانی و فرد محصور نمی سوزد. این افراد دو دسته هستند که یک دسته تحریک می کنند و باید با آنها برخورد شود و برخی هم در این سطح نیستند که نسبت به آنها اغماض می شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: به صراحت اعلام می کنم که قوه قضائیه تلاش داشته و دارد که به پرونده هر فرد مجرمی را طبق موازین قانونی رسیدگی کند و اگر منجر به مجازات شد، اجرا کند و اگر قابل ارفاق بود در زمان اجرا یا صدور حکم، ارفاق کند.

وی توضیح داد: به هیچ وجه تحت تاثیر فضاسازی و جوسازی ما اقدام نمی کنیم و گاهی اوقات این فضاسازی ها به ضرر کسی است که فکر می کنند به نفع او کار می کنند. نکته آخر اینکه تلاش داریم تحت شرایط و فضاسازی های سیاسی اجازه ندهیم از انصاف و اعتدال خارج شویم و به کسی فشار بیشتری بیاید.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چه هدیه‌ای با خودت میاری؟

جشن تولد دوسالگی برجام میای!؟

یک کلاغ چهل کلاغ کردند!

پیش از این شایعاتی درباره کشتی قرآنی مطلا در فضای مجازی مطرح شده بود که در این کلیپ واقعیات این اثر را از زبان صاحب اثر خواهید شنید.

نماهنگ پاتک انقلاب...!

رهبر انقلاب: شما دیدید دخالت های مسئولان آمریکایی را در این چند روز به‌وسیله همین شبکه‌های اینترنتی و امثال اینها؛ [امّا] باز هم نتوانستند؛ با همه‌ی این تلاشها ناکام ماندند. ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

نماهنگ "آب و آتش"

نفتکش "سانچی" از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود یکشنبه وارد آب‌های کره جنوبی شود اما شامگاه شانزدهم دی یک کشتی باری چینی با آن برخورد کرد و به دلیل اینکه این محموله نفتکش، نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود، دچار حریق شد و پس از گذشت 8 روز غرق شد. خبرها حاکی از ناپدید شدن 32 خدمه نفتکش ایرانی در آب های چین است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین