کرمی مطرح کرد؛

اراضی ملی شمیرانات تحت تصرف افراد سودجو

عنوان

رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات گفت: در شمیرانات قیمت و ارزش افزوده زمین به علت ییلاقی و گردش پذیر بودن منطقه بالا است، به همین علت افراد سودجو از این فرصت برای دخل و تصرف زمین‌ها استفاده می‌کنند.

محمد کرمی رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مساله زمین خواری در شهرستان شمیرانات اظهار داشت: براساس گزارش هایی که از سوی ماموران گشت منطقه حفاظت محیط زیست به سازمان محیط زیست شهرستان ارائه می شود، اگر در اراضی تحت نظر این سازمان دخل و تصرفی صورت گیرد، بر اساس قانون از متخلفان شکایت و آن ها را کیفر خواست خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تصرفات اراضی ملی که توسط اشخاص حقیقی صورت می گیرد، به دستور قاضی دادگاه بعد از طی مراحل قانونی پس گرفته می شود.

رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات با بیان اینکه افراد سودجو از این منطقه سوء استفاده می کنند، گفت: در شمیرانات قیمت و ارزش افزوده زمین به علت ییلاقی و گردش پذیر بودن منطقه بالا است، به همین علت افراد سودجو از این فرصت برای دخل و تصرف زمین ها استفاده می کنند.

کرمی با اشاره به مستثنی بودن اراضی شمیرانات، افزود: اراضی شمیرانات به علت اینکه از قبل مالک داشته، مستثنی است و براساس قانون معامله، اشخاص حقیقی می توانند اراضی خود را به فروش برسانند و اگر ما متوجه غیر قانونی بودن یا تصرف اراضی ملی شویم، از طریق قانون به این موضوع ورود می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین