کرمی مطرح کرد؛

اراضی ملی شمیرانات تحت تصرف افراد سودجو

عنوان

رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات گفت: در شمیرانات قیمت و ارزش افزوده زمین به علت ییلاقی و گردش پذیر بودن منطقه بالا است، به همین علت افراد سودجو از این فرصت برای دخل و تصرف زمین‌ها استفاده می‌کنند.

محمد کرمی رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مساله زمین خواری در شهرستان شمیرانات اظهار داشت: براساس گزارش هایی که از سوی ماموران گشت منطقه حفاظت محیط زیست به سازمان محیط زیست شهرستان ارائه می شود، اگر در اراضی تحت نظر این سازمان دخل و تصرفی صورت گیرد، بر اساس قانون از متخلفان شکایت و آن ها را کیفر خواست خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تصرفات اراضی ملی که توسط اشخاص حقیقی صورت می گیرد، به دستور قاضی دادگاه بعد از طی مراحل قانونی پس گرفته می شود.

رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات با بیان اینکه افراد سودجو از این منطقه سوء استفاده می کنند، گفت: در شمیرانات قیمت و ارزش افزوده زمین به علت ییلاقی و گردش پذیر بودن منطقه بالا است، به همین علت افراد سودجو از این فرصت برای دخل و تصرف زمین ها استفاده می کنند.

کرمی با اشاره به مستثنی بودن اراضی شمیرانات، افزود: اراضی شمیرانات به علت اینکه از قبل مالک داشته، مستثنی است و براساس قانون معامله، اشخاص حقیقی می توانند اراضی خود را به فروش برسانند و اگر ما متوجه غیر قانونی بودن یا تصرف اراضی ملی شویم، از طریق قانون به این موضوع ورود می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چه هدیه‌ای با خودت میاری؟

جشن تولد دوسالگی برجام میای!؟

یک کلاغ چهل کلاغ کردند!

پیش از این شایعاتی درباره کشتی قرآنی مطلا در فضای مجازی مطرح شده بود که در این کلیپ واقعیات این اثر را از زبان صاحب اثر خواهید شنید.

نماهنگ پاتک انقلاب...!

رهبر انقلاب: شما دیدید دخالت های مسئولان آمریکایی را در این چند روز به‌وسیله همین شبکه‌های اینترنتی و امثال اینها؛ [امّا] باز هم نتوانستند؛ با همه‌ی این تلاشها ناکام ماندند. ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

نماهنگ "آب و آتش"

نفتکش "سانچی" از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود یکشنبه وارد آب‌های کره جنوبی شود اما شامگاه شانزدهم دی یک کشتی باری چینی با آن برخورد کرد و به دلیل اینکه این محموله نفتکش، نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود، دچار حریق شد و پس از گذشت 8 روز غرق شد. خبرها حاکی از ناپدید شدن 32 خدمه نفتکش ایرانی در آب های چین است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین