کرمی مطرح کرد؛

اراضی ملی شمیرانات تحت تصرف افراد سودجو

عنوان

رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات گفت: در شمیرانات قیمت و ارزش افزوده زمین به علت ییلاقی و گردش پذیر بودن منطقه بالا است، به همین علت افراد سودجو از این فرصت برای دخل و تصرف زمین‌ها استفاده می‌کنند.

محمد کرمی رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مساله زمین خواری در شهرستان شمیرانات اظهار داشت: براساس گزارش هایی که از سوی ماموران گشت منطقه حفاظت محیط زیست به سازمان محیط زیست شهرستان ارائه می شود، اگر در اراضی تحت نظر این سازمان دخل و تصرفی صورت گیرد، بر اساس قانون از متخلفان شکایت و آن ها را کیفر خواست خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تصرفات اراضی ملی که توسط اشخاص حقیقی صورت می گیرد، به دستور قاضی دادگاه بعد از طی مراحل قانونی پس گرفته می شود.

رئیس محیط زیست شهرستان شمیرانات با بیان اینکه افراد سودجو از این منطقه سوء استفاده می کنند، گفت: در شمیرانات قیمت و ارزش افزوده زمین به علت ییلاقی و گردش پذیر بودن منطقه بالا است، به همین علت افراد سودجو از این فرصت برای دخل و تصرف زمین ها استفاده می کنند.

کرمی با اشاره به مستثنی بودن اراضی شمیرانات، افزود: اراضی شمیرانات به علت اینکه از قبل مالک داشته، مستثنی است و براساس قانون معامله، اشخاص حقیقی می توانند اراضی خود را به فروش برسانند و اگر ما متوجه غیر قانونی بودن یا تصرف اراضی ملی شویم، از طریق قانون به این موضوع ورود می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روزنامه‌نگاران آمریکایی هافینگتون‌پست بررسی کردند

چرا مردم دنیا از بزرگترین اجتماع جهان چیزی نشنیده‌اند!؟

گاف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره وضع حریری

"هدر ناوئرت" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود درباره وضعیت حریری از واژه "شرایط نگهداری حریری" استفاده می‌کند که این موضوع حساسیت خبرنگاران را برمی‌انگیزد.

پیرهن سیاه

نماهنگ "پیرهن سیاه" به همت فرهنگسرای اندیشه و با صدای حسین توکلی تولید و منتشر شده است.

آماده‌ای امام حسین(ع) رو ببینی!؟

در این کلیپ حجت الاسلام پناهیان اظهارات تامل برانگیزی درباره پیاده روی اربعین و مراقبت های زوار در این مسیر را بیان می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین