وزیر اتحادیه اروپای ترکیه:

افراط گرایی در اروپا به امری عادی بدل شده است

عنوان

وزیر اتحادیه اروپای ترکیه با انتقاد از روند رو به رشد افراط گرایی در اروپا، رفتار دولت آلمان در برابر کشورش را غیرقابل قبول توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «عمر چلیک» وزیر اتحادیه اروپای ترکیه امروز طی سخنانی با هشدار نسبت به عادی شدن فعالیت های احزاب راستگرای افراطی در اروپا از مقاومت اتحادیه اروپا در مخالفت با دولت ترکیه انتقاد کرد.

وی که در شبکه تلویزیونی «ان تی وی» سخن می گفت، ظهور و افزایش تعداد احزاب راستگرای اروپایی را مغایر با ارزش های اتحادیه اروپا دانست و گفت: ۸۵ درصد از وعده های داده شده توسط راست افراطی در اروپا تبدیل به بخشی از فعالیت های احزاب سیاسی متمایل به مرکز شده است.

چلیک همچنین در ادامه سخنان خود برخی از بیانیه های صادر شده از سوی دولت آلمان را غیرقابل قبول دانسته و بر این اساس، اظهارات آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور در خصوص تمایل آلمان به بهبود روابط خود با ترکیه را «عجیب» توصیف کرد.

وزیر اتحادیه اروپای ترکیه همچنین قوانین مربوط به «تعرفه های گمرکی یکسان» بین ترکیه و اتحادیه اروپا و اجرای آنها را منوط به عضویت کشورش در اتحادیه اروپا دانست.

عمر چلیک گفت که موقعیت ترکیه در اتحادیه اروپا را نباید به چشم یک مهمان دید بلکه نگاه ها به ترکیه باید به دیده یک میزبان باشد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روزنامه‌نگاران آمریکایی هافینگتون‌پست بررسی کردند

چرا مردم دنیا از بزرگترین اجتماع جهان چیزی نشنیده‌اند!؟

گاف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره وضع حریری

"هدر ناوئرت" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود درباره وضعیت حریری از واژه "شرایط نگهداری حریری" استفاده می‌کند که این موضوع حساسیت خبرنگاران را برمی‌انگیزد.

پیرهن سیاه

نماهنگ "پیرهن سیاه" به همت فرهنگسرای اندیشه و با صدای حسین توکلی تولید و منتشر شده است.

آماده‌ای امام حسین(ع) رو ببینی!؟

در این کلیپ حجت الاسلام پناهیان اظهارات تامل برانگیزی درباره پیاده روی اربعین و مراقبت های زوار در این مسیر را بیان می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین