وزیر اتحادیه اروپای ترکیه:

افراط گرایی در اروپا به امری عادی بدل شده است

عنوان

وزیر اتحادیه اروپای ترکیه با انتقاد از روند رو به رشد افراط گرایی در اروپا، رفتار دولت آلمان در برابر کشورش را غیرقابل قبول توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «عمر چلیک» وزیر اتحادیه اروپای ترکیه امروز طی سخنانی با هشدار نسبت به عادی شدن فعالیت های احزاب راستگرای افراطی در اروپا از مقاومت اتحادیه اروپا در مخالفت با دولت ترکیه انتقاد کرد.

وی که در شبکه تلویزیونی «ان تی وی» سخن می گفت، ظهور و افزایش تعداد احزاب راستگرای اروپایی را مغایر با ارزش های اتحادیه اروپا دانست و گفت: ۸۵ درصد از وعده های داده شده توسط راست افراطی در اروپا تبدیل به بخشی از فعالیت های احزاب سیاسی متمایل به مرکز شده است.

چلیک همچنین در ادامه سخنان خود برخی از بیانیه های صادر شده از سوی دولت آلمان را غیرقابل قبول دانسته و بر این اساس، اظهارات آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور در خصوص تمایل آلمان به بهبود روابط خود با ترکیه را «عجیب» توصیف کرد.

وزیر اتحادیه اروپای ترکیه همچنین قوانین مربوط به «تعرفه های گمرکی یکسان» بین ترکیه و اتحادیه اروپا و اجرای آنها را منوط به عضویت کشورش در اتحادیه اروپا دانست.

عمر چلیک گفت که موقعیت ترکیه در اتحادیه اروپا را نباید به چشم یک مهمان دید بلکه نگاه ها به ترکیه باید به دیده یک میزبان باشد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین