قدردانی اشرف غنی از راهبرد جدید ترامپ در خصوص افغانستان

عنوان

رئیس‌جمهور افغانستان از سیاست جدید دونالد ترامپ در خصوص افغانستان قدردانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «اشرف غنی»، رئیس جمهور افغانستان روز سه شنبه از راهبرد جدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جنگ افغانستان استقبال کرد. رئیس جمهور آمریکا زمانبندی خروج نیروهای این کشور از افغانستان را لغو کرد.

اشرف غنی در بیانیه ای گفت: «من از رئیس جمهور ترامپ و مردم آمریکا برای این حمایت... و برای تلاش مشترکمان برای پاکسازی منطقه از تهدید تروریست ها سپاسگزارم».

غنی اعلام کرد راهبرد جدید ترامپ ظرفیت ماموریت آموزش نیروهای امنیت ملی افغانستان از جمله تقویت نیروی هوایی نوپای این کشور و دوبرابر شدن تعداد نیروهای ویژه افغانستان را افزایش می دهد.

روز دوشنبه، دونالد ترامپ از راهبرد جدید آمریکا در خصوص افغانستان رونمایی کرد. در برنامه های جدید آمریکا، افزایش اختیارات نیروهای نظامی این کشور برای هدف گیری تروریست ها در افغانستان پیشنهاد شده است. همچنین در این استراتژی، از هند و پاکستان درخواست شده است به تقویت ثبات در افغانستان کمک کنند. با این حال، رئیس جمهور آمریکا از ارائه جزئیات دقیق تر درباره تعداد نیروهای نظامی آمریکا و یا هرگونه برنامه های آتی ارتش این کشور خودداری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین