قدردانی اشرف غنی از راهبرد جدید ترامپ در خصوص افغانستان

عنوان

رئیس‌جمهور افغانستان از سیاست جدید دونالد ترامپ در خصوص افغانستان قدردانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «اشرف غنی»، رئیس جمهور افغانستان روز سه شنبه از راهبرد جدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جنگ افغانستان استقبال کرد. رئیس جمهور آمریکا زمانبندی خروج نیروهای این کشور از افغانستان را لغو کرد.

اشرف غنی در بیانیه ای گفت: «من از رئیس جمهور ترامپ و مردم آمریکا برای این حمایت... و برای تلاش مشترکمان برای پاکسازی منطقه از تهدید تروریست ها سپاسگزارم».

غنی اعلام کرد راهبرد جدید ترامپ ظرفیت ماموریت آموزش نیروهای امنیت ملی افغانستان از جمله تقویت نیروی هوایی نوپای این کشور و دوبرابر شدن تعداد نیروهای ویژه افغانستان را افزایش می دهد.

روز دوشنبه، دونالد ترامپ از راهبرد جدید آمریکا در خصوص افغانستان رونمایی کرد. در برنامه های جدید آمریکا، افزایش اختیارات نیروهای نظامی این کشور برای هدف گیری تروریست ها در افغانستان پیشنهاد شده است. همچنین در این استراتژی، از هند و پاکستان درخواست شده است به تقویت ثبات در افغانستان کمک کنند. با این حال، رئیس جمهور آمریکا از ارائه جزئیات دقیق تر درباره تعداد نیروهای نظامی آمریکا و یا هرگونه برنامه های آتی ارتش این کشور خودداری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روزنامه‌نگاران آمریکایی هافینگتون‌پست بررسی کردند

چرا مردم دنیا از بزرگترین اجتماع جهان چیزی نشنیده‌اند!؟

گاف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره وضع حریری

"هدر ناوئرت" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود درباره وضعیت حریری از واژه "شرایط نگهداری حریری" استفاده می‌کند که این موضوع حساسیت خبرنگاران را برمی‌انگیزد.

پیرهن سیاه

نماهنگ "پیرهن سیاه" به همت فرهنگسرای اندیشه و با صدای حسین توکلی تولید و منتشر شده است.

آماده‌ای امام حسین(ع) رو ببینی!؟

در این کلیپ حجت الاسلام پناهیان اظهارات تامل برانگیزی درباره پیاده روی اربعین و مراقبت های زوار در این مسیر را بیان می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین