"لیست سیاه" سازمان ملل از شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با شهرک‌سازی‌ها

عنوان

کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل لیست سیاهی از شرکت‌های بین‌المللی را که فعالیت‌هایی مرتبط با شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی و جولان اشغالی دارند منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری صدی البلد، رعد بن زید الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل پیش از پایان سال جاری میلادی لیست سیاهی از شرکت‌های بین‌المللی که فعالیت‌هایشان با شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی از جمله قدس و جولان اشغالی سوریه در ارتباط است را منتشر کرد.

با انتشار این لیست سیاه، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به انتقاد شدید از ایده انتشار این لیست پرداخته و مدعی شد، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به فعالی بزرگ در زمینه جنبش تحریم اسرائیل تبدیل شده است.

بن زید الحسین لیست مذکور را به کشورهایی که این شرکت‌ها در آنجا قرار دارند، ارسال کرد تا بتواند پیش از اول سپتامبر پاسخ این کشورها را دریافت کند.

در لیست ارائه شده چند شرکت آمریکایی که در زمینه شهرک‌سازی‌ها فعالیت دارند از جمله کاترپیلار، تریبادوایز،‌ پرایس لاین و Airbnb نیز به چشم می‌خورند.

بر اساس این گزارش دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سازمان ملل را برای عدم انتشار این لیست تحت فشار قرار داده است.

طبق این گزارش، رژیم صهیونیستی و آمریکا به شدت با انتشار این لیست مخالف بوده و به ادعای آنکه لیست مذکور مقدمه‌ای برای تحرم اسرائیل است، جنگی مستمر را با هدف ممانعت از انتشار آن به راه انداخته‌اند.

دانی دانون، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مدعی شد، این اقدام "شرم‌آور" در واقع نمونه‌ای از ضد یهودیت نوین است و دوره‌های تاریکی از تاریخ را به یاد می‌آورد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چهره‌های فرهنگی و هنری پاسخ می‌دهند

نوحه محبوب شما کدام است؟

حسن مقتل

گفتگویی شنیدنی و متفاوت با شاعران سرشناس کشور همراه با شعرخوانی و مقتل‌خوانی آن‌ها که در دهه اول محرم هر روز یک قسمت از آن در «نسیم آنلاین» منتشر خواهد شد.

آوای زنگ قافله ...

بمناسبت آغاز ماه محرم، نماهنگ "آوای زنگ قافله" با مداحی حاج میثم مطیعی در «نسیم آنلاین» منتشر می شود.

۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومن می ارزه!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "فرجه" به ورودی پر هزینه دانشگاه صنعتی شریف پرداخته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین