"لیست سیاه" سازمان ملل از شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با شهرک‌سازی‌ها

عنوان

کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل لیست سیاهی از شرکت‌های بین‌المللی را که فعالیت‌هایی مرتبط با شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی و جولان اشغالی دارند منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری صدی البلد، رعد بن زید الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل پیش از پایان سال جاری میلادی لیست سیاهی از شرکت‌های بین‌المللی که فعالیت‌هایشان با شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی از جمله قدس و جولان اشغالی سوریه در ارتباط است را منتشر کرد.

با انتشار این لیست سیاه، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به انتقاد شدید از ایده انتشار این لیست پرداخته و مدعی شد، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به فعالی بزرگ در زمینه جنبش تحریم اسرائیل تبدیل شده است.

بن زید الحسین لیست مذکور را به کشورهایی که این شرکت‌ها در آنجا قرار دارند، ارسال کرد تا بتواند پیش از اول سپتامبر پاسخ این کشورها را دریافت کند.

در لیست ارائه شده چند شرکت آمریکایی که در زمینه شهرک‌سازی‌ها فعالیت دارند از جمله کاترپیلار، تریبادوایز،‌ پرایس لاین و Airbnb نیز به چشم می‌خورند.

بر اساس این گزارش دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سازمان ملل را برای عدم انتشار این لیست تحت فشار قرار داده است.

طبق این گزارش، رژیم صهیونیستی و آمریکا به شدت با انتشار این لیست مخالف بوده و به ادعای آنکه لیست مذکور مقدمه‌ای برای تحرم اسرائیل است، جنگی مستمر را با هدف ممانعت از انتشار آن به راه انداخته‌اند.

دانی دانون، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مدعی شد، این اقدام "شرم‌آور" در واقع نمونه‌ای از ضد یهودیت نوین است و دوره‌های تاریکی از تاریخ را به یاد می‌آورد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین