امید روحانی:

سریال‌ها پخته نیستند

عنوان

امید روحانی با اعتقاد بر اینکه متأسفانه تلویزیون این روزها کمی دچار بحران ساخت مجموعه‌های جذاب و پرمخاطب شده است، یکی از علت‌های اصلی آن را تنوع سلیقه‌های مدیران عنوان کرد که تلویزیون را گرفتار کرده است.

این بازیگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علت ضعف سریال‌های تلویزیون اظهار کرد:‌ اگر مجموعه‌ای ضعیف ساخته می‌شوند طبیعتا همه مجموعه عوامل دست به دست هم داده است که اتفاق خوبی نیفتد. بخشی مربوط به پرداخت است، بخشی از کار مربوط به کارگردانی، بخشی مربوط به بازیگری و هزار عامل دیگر. دست کم در چند ماه اخیر هیچ کدام از مجموعه‌های تلویزیونی که از شبکه‌های مختلف پخش می‌شوند چه شبکه یک، چه شبکه سه و چه شبکه پنج سیما هیچکدام از پختگی لازم برخوردار نیستند و سریال‌ها نتیجه مطلوبی نداشتند.

روحانی با اشاره به سریال «پنچری» که از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت، اظهار کرد:‌ این سریال را می‌بینم و برای من دریغ از یک لبخند. ضعف این سریال هم قطعا به عوامل بستگی دارد و علیرغم زحمتی که کشیده‌اند کار مطلوبی درنیامده است.

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که ضعف سریال‌های تلویزیونی تا چه اندازه به نبود کارگردانان و هنرمندان مطرح در تلویزیون برمی‌گردد، اظهار کرد:‌ اگر کارگردانان و هنرمندان مطرح در تلویزیون حضور ندارند به عوامل دیگری برمی‌گردد و ارتباطی به نبود فیلمنامه ندارد. آنچه مسلم است این است که تلویزیون دچار مشکل مالی شده است و تا حد زیادی این مسئله بر روی آثار تأثیر گذاشته است. از طرفی تلویزیون دچار سلیقه‌های متنوع و متعدد شده است به این معنی که یک نفر، ‌یک سازمان، یک نهاد و یک شورا درباره مسائل تصمیم نمی‌گیرد بلکه شما با انواع و اقسام محدودیت‌ها سروکار دارید و همه این‌ها باعث شده است گرفتاری‌ها بیشتر شود. بنابراین فعلا تلویزیون کمی دچار بحران ساخت مجموعه‌های جذاب و پرمخاطب شده است.

روحانی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود درباره ایفای نقش در سریال پلیسی «نوار زرد» و همچنین حضور کمرنگ‌ در تلویزیون، اظهار کرد: من جوان اول نیستم که برای بازی در فیلم‌ها من را صدا کنند بلکه کاراکتر باید به سن و سال من بخورد و از طرفی پرسوناژ من در فیلمنامه موجودیت داشته باشد که این مساله کمی کار را محدود می‌کند. از طرفی تلویزیون با برخی چهره‌ها راحت‌تر است چرا که شناخته‌شده‌تر هستند. اما به جای آن مدتی است در سینما حضور دارم. علت کمرنگ بودنم در تلویزیون بیش از آنکه به من ارتباط داشته باشد به کمبود نیازی است که به سن و سال و بازی من برمی‌گردد.

او با اشاره به اینکه سریال «نوار زرد» اولین کار پلیسی او در تلویزیون است، اظهار کرد: امیدوارم این سریال نزدیک به واقعیت نباشد و کارگردان یک تأثیری در دراماتیک کردن کار داشته باشد تا جذاب شود. لزوما نمایش واقعیت جذاب نیست.

وی درباره نقش خود نیز گفت: این سریال نیازمند شخصیتی مثل من بود به این معنی که کاراکتر افسر آگاهی که امیر آقایی نقش آن را ایفا می‌کند با پرونده‌هایی سروکار دارد که گذر اکثر آن‌ها به پزشکی قانونی می‌افتد. در پزشکی قانونی هم پزشکی لازم بود که در سن بالا کمی شاعرمسلک، ‌دارای شخصیت پیچیده، ‌شکست‌خورده، ‌تلخ مزاج و کمی هم شوخ طبع باشد که ایفای این نقش را برای من مناسب تشخیص دادند و من هم با کمال میل پذیرفتم.

امید روحانی در پایان با اشاره به اتمام فیلمبرداری فیلم «هزارپا» به کارگردانی عبدالحسن داوودی و رضا عطاران، گفت:‌ این فیلم یک کمدی شلوغ و پر پرسوناژ با یک قصه پرپیچ و خم و جذاب است. امیدوارم این کمدی دربیاید.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چه هدیه‌ای با خودت میاری؟

جشن تولد دوسالگی برجام میای!؟

یک کلاغ چهل کلاغ کردند!

پیش از این شایعاتی درباره کشتی قرآنی مطلا در فضای مجازی مطرح شده بود که در این کلیپ واقعیات این اثر را از زبان صاحب اثر خواهید شنید.

نماهنگ پاتک انقلاب...!

رهبر انقلاب: شما دیدید دخالت های مسئولان آمریکایی را در این چند روز به‌وسیله همین شبکه‌های اینترنتی و امثال اینها؛ [امّا] باز هم نتوانستند؛ با همه‌ی این تلاشها ناکام ماندند. ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

نماهنگ "آب و آتش"

نفتکش "سانچی" از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود یکشنبه وارد آب‌های کره جنوبی شود اما شامگاه شانزدهم دی یک کشتی باری چینی با آن برخورد کرد و به دلیل اینکه این محموله نفتکش، نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود، دچار حریق شد و پس از گذشت 8 روز غرق شد. خبرها حاکی از ناپدید شدن 32 خدمه نفتکش ایرانی در آب های چین است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین