حجت الاسلام محمدیان در نشست مدیران گروه معارف دانشگاه آزاد:

"فرهاد رهبر" برای شایسته سالاری و رعایت بیت‌المال اهمیت قائل است

عنوان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هاگفت: "فرهاد رهبر" برای شایسته سالاری و رعایت بیت‌المال اهمیت قائل است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گردهمایی علمی اساتید و مدیران گروه های معارف اسلامی دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات گفت: آنهایی که با حساسیت های دروس دانشگاهی آشنا هستند، می دانند که درس معارف سخت ترین درس در دانشگاه است و استاد معارف نباید فقط سلسله گزاره هایی را در کلاس مطرح کرده تا سعی کند ذهن دانشجو وادار به پذیرش آن شود بلکه اگر خبری در جامعه مطرح باشد استاد معارف باید آن را هم پاسخ دهد.

وی افزود: اگر در سطح مدیریت دانشگاه اتفاقی رخ دهد یا دانشجویی با مشکل مالی روبرو باشد استاد معارف باید پاسخ دهد، اگر بابک زنجانی پیدا شود یا بحث املاک نجومی مطرح باشد استاد معارف باید پاسخ گو باشد که شهید مطهری نیز در زمینه فساد و مشکلات اجتماعی زبان برنده ای داشت.

محمدی با بیان اینکه برخوردی با نجومی بگیران نشد فقط چند روزی دچار اضطراب شدند، گفت: اگر بحث حقوق نجومی مطرح می شود این استاد معارف است که باید دانشجویان را توجیه کند که باور کنند همه از بیت المال نمی خورند بلکه عده ای نامرد هستند که می خورند. هرچند گویا آنها هم مرد عنوان شدند و همه چیز پاک شد و احتمالاً باید از آنها عذرخواهی هم بکنیم و حقوقی هم به آنها بدهیم که به آنها استرس وارد کردیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهارداشت: در دانشگاه آزاد دانشجو می گوید شهریه من کجا خرج شد؟ که این سوال در دانشگاه دولتی کمتر پرسیده می شود بنابراین اساتید معارف باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اهمیت بسیاری برای شایسته سالاری و رعایت بیت المال قائل است، گفت: اگر رئیس یک واحد نسبت به شایسته سالاری حساسیت لازم را نداشته باشد و دانشجویان اساتید احساس کنند که در عزل و نصب مدیران رفاقت یا رابطه ای مطرح است یا در خرج بیت المال دست و دلبازی زیادی وجود دارد استاد معارف هم موفق نمی شود زیرا بخش زیادی از تأثیرگذاری اساتید معارف منوط به کار مسئولان است.

محمدیان ادامه داد: مردم از ما انتظار زیادی ندارند، فقط می خواهند که پارتی بازی نکنیم و رابطه بازی را کنار بگذاریم و به خانواده و فرزندان و دوستان و هم حزب خود میدان ندهیم.

وی گفت: قلب های بیشتر دانشجویان از ما نورانی تر است و آنها پاک تر و متدین تر از ما هستند، به ظاهر این جوانان نگاه نکنید که با مد جدید هستند، آنها دلهایشان مالامال از ایمان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: ما به نام دین و اسلام به میدان آمدیم و باید جوانان را با باطن دین آشنا کنیم، جوانان ما اصلاً دین گریز نیستند و بسیار هم به دین علاقمندند اما یک دین شنیده اند که آن را در رفتارهای ما نمی بینند، ما ارزش هایی را مطرح کردیم که گاهی با رفتارهایمان تضاد دارد و این تضاد ذهن را به هم می ریزد.

وی اضافه کرد: با آمدن فرهاد رهبر به دانشگاه آزاد بارقه های امید در دل نیروهای ارزشی و انقلابی ایجاد شده است، دانشگاه آزاد واقعاً ظرفیت دارد که بتواند یک دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی شود.

محمدیان گفت: امیدوارم بتوانیم حقیقت دین را به دانشجویان معرفی کنیم. دین باید به معنی حفظ بیت المال و مبارزه با ظلم و حرام خواری به دانشجویان معرفی شود و استاد معارف باید آنچه می داند به دانشجویان بگوید و آنچه نمی داند را تحقیق کند و سپس پاسخ دانشجویان را بدهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهارداشت: اگر استادی به نظام و انقلاب متعهد نباشد قطعاً جایش در دانشگاه نیست و باید با او برخورد شود، عنوان درس معارف از طرف نظام جمهوری اسلامی است و باید از نظام به صورت حکیمانه دفاع کنیم، گزارشات کمی داریم که بخواهند ریشه انقلاب را بزنند که باید قاطعانه  برخورد کنیم.

وی افزود: در دانشگاه آزاد باید برای اساتید حق التدریس فکری شود تا افراد شایسته ای بخصوص در درس معارف کرسی های تدریس را داشته باشند، نسبت استاد به دانشجو نیز باید اصلاح شود، باید افرادی برای تدریس به دانشگاه بیایند که روحیه انقلابی در آنها محفوظ باشد و خود را سرباز نظام بدانند.

محمدیان با بیان اینکه دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و همچنین گروه های معارف 2 بال نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هستند، گفت: گروه های معارف در تمام دانشگاه ها وجود دارند و با تمام دانشجویان در ارتباط هستند که باید به ما کمک کنند. کمیته معارف نیز برای رسیدگی ویژه به گروه های معارف در وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد وجود دارد و من می خواهم فرهاد رهبر این کمیته را تقویت کند.

وی ادامه داد: من خواستم این است که بحث ارتقای اساتید به خصوص در گروه معارف پیگیری شود، باید امکانات برای بروز بودن اساتید فراهم شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری افزود: یک نگرانی هم دارم و آن هم تدریس درس وصایای امام خمینی(ره) است که به عنوان یک گنج ارزشمند فوق العاده مطرح است و در دانشگاه آزاد تصمیم گرفته شد این درس تدریس شود ولی گزارش هایی داریم که تدریس این درس در دانشگاه ها در شأن امام نیست، قرار بود برای این درس شهریه گرفته نشود ولی براساس گزارش ها برخی واحدها شهریه می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: بحث روخوانی قرآن نیز اهمیت دارد و امیدواریم کمیته معارف در استان ها هم ایجاد شود، درس دفاع مقدس هم درس اختیاری زیبایی است که استقبال خوبی از آن شد و خواهش می کنم این درس هم مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
گزارش نسیم آنلاین از فضای مجازی
توئیتری‌ها به دنبال حجامت نظام
اما و اگرهای برجام اروپایی
اروپا برای ادامه برجام چه خواهد کرد؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین