معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد مطرح کرد:

آگاهی‌ بخشی به جوانان وظیفه اساتید معارف در حمایت از نظام

عنوان

حجت‌الاسلام کلانتری با اشاره به این موضوع که از پس از انقلاب درس معارف رشد‌ خوبی داشته گفت: اساتید معارف باید از نظام حمایت کنند‌ و به جوانان‌ آگاهی‌بخش باشید.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد در نخستین گردهمایی علمی اساتید و مدیران گروه های معارف دانشگاه آزاد که امروز در کتابخانه دکتر حبیبی برگزار شد با اشاره به این موضوع که پس از انقلاب تحولات بسیار زیادی در حوزه دروس معارف به وجود آمد، اظهار کرد: پس از انقلاب سرفصل ها و عنوان های بیشتری در حوزه معارف تدوین شده اند که باعث شدند طلسم چندین ساله شکسته شود ما در همان دوره توانستیم گرایش های معارف را افزایش دهیم و تعداد کتب را نیز به تعداد بیشتری برسانیم.

کلانتری افزود: در همان زمان بود که به ما پیشنهاد دادند که یک مرکز تخصصی برای آموزش درس معارف به وجود بیاوریم که توانستیم دانشگاه تربیت مدرس معارف را تشکیل دهیم و بسیاری از متخصصان امروزه از دل آن تربیت شده اند.

 معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: در آن مقطع ما دسترسی به نشریات علمی و پژوهشی نداشتیم اما با تلاش هایی که کردیم توانستیم به 5 نشریه علمی و پژوهشی معارف دست یابیم که به جرأ ت می توانم بگویم گرفتن مجوز برای این نشریات از یک عملیات جنگی نیز سخت تر بود.

 وی با خاطرنشان کردن این موضوع که با ستادسازی مخالف است اظهار کرد: ما نباید در تهران نهاد بسازیم و هزینه بسیاری را صرف ساختمان سازی کنیم زیرا از خط مقدم خود دور خواهیم شد، همانطور که مقام معظم رهبری نیز به شدت بر روی ستادسازی ها حساس هستند این ستادسازی ها به خودی خود ارزشی ندارند باید از تشریفات دور شوید و تمام تمرکز خود را بر روی خط مقدم که ترویج معارف است بگذارید.

 کلانتری با یادآوری اینکه در گذشته دانشگاه آزاد با مشکلات بسیار زیادی مواجه بوده است گفت: در دوره های گذشته مشکلاتی بود که ما هر چه تلاش می کردیم نمی توانستیم آنها را حل کنیم و جلسه ای را با مرحوم آیت الله رفسنجانی برگزار کردیم که در آن من مشکلات را طرح کردم و از کمبود اساتید معارف شکایت کردم و جالب است که بدانید ایشان گفتند که تازه در این جلسه تفاوت بین الهیات و معارف را متوجه شدند زیرا هر گزارشی که در رابطه با اساتید به آنها می رسید در خصوص رشته الهیات بود و ایشان در آنجا متوجه شدند که تعداد اساتید درس معارف ما بسیار کم است.

وی تصریح کرد: شما اساتید درس معارف باید در کار خود قصد داشته باشید و هیچگاه خسته نخواهید شد، همین قصد شما باعث رشد می شود. از حاشیه دور شوید و به وظایف خود عمل کنید و کار اصلی خود را بر مبنای تدریس بگذارید.

 معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد، با خاطرنشان کرد این موضوع که باید به مسائل علمی احاطه کامل داشته باشید، اظهار کرد: این احاطه شما به 2 صورت به دست می آید، یک کار تحقیقی علمی یعنی باید پژوهش کنید قلم به دست بگیرید و در تمامی حوزه های تخصصی آگاهی کسب کنید . بخش دیگری از وظیفه شما این است که در حوزه خود بسیار خبره باشید و تمامی علوم حوزه خود را آگاه باشید.

 کلانتری تأکید کرد: یک نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که شما باید به عنوان مدافعان این نظام باشید و به وزیر و وکیل اهمیت ندهید تنها نظام را مد نظر خود قرار دهید. بسیاری از پایگاه های بیگانه هستند که می خواهند ریشه این نظام را خشک کنند که شما باید از کار آنها جلوگیری کنید.

وی با تصریح اینکه آمارهای ما در تمامی حوزه ها نسبت به قبل از انقلاب با پیشرفت چشمگیری مواجه شده است، گفت: اگر به یاد داشته باشید قبل از انقلاب ما تنها 30 درصد قشر تحصیلکرده در داخل کشور داشتیم اما امرو ز برعکس شده است و حدود 80 درصد جمعیت ایران تحصیلکرده هستند و یا اینکه ما در زمان رژیم طاغوت خط تولیدی برای محصولات خود نداشتیم و محصولات غذایی ما فقط 33 روز را پاسخگو بوده اند اما امروزه ما به عنوان یکی از صادرکنندگان محصولات غذایی به خارج کشور هستیم شما به عنوان قشر مهم این نظام باید این موضوعات و آمارها را برای جوانان بگویید زیرا آنان از این موضوعات خبر ندارند و ممکن است که در دام بیگانگان بیفتند.

 انتهای پیام/

اساتید معارف باید در حمایت از نظام به جوانان آگاهی ببخشند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین