«آخرین درخواست» الجبوری برای حفظ وحدت عراق/ همه‌پرسی کردستان بر انتخابات آتی تاثیر می‌گذارد

عنوان

رئیس پارلمان عراق آخرین درخواست را برای حفظ وحدت عراق مطرح و خاطرنشان کرد که همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان بر انتخابات آتی تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «السومریه نیوز»، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق، یکشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «وحدت عراق بیشترین اهتمام ماست و لحظه ای درباره این مسئله عقب نشینی نمی کنیم.»

الجبوری گفت: «سیاست های غلط حالت تنش ایجاد کرده و به وضعیتی، که اینک در آن قرار داریم منتهی شده است.»

رئیس پارلمان عراق «آخرین درخواست را برای حفظ وحدت سرزمین و ملت عراق» مطرح کرد و گفت: «ما مشتاق هستیم که کُردها در کشور واحد ما بمانند... نمایندگان کُرد بر حفظ وحدت عراق قسم خورده اند.»

وی در ادامه گفت: «ما مرحله تروریسم را به پایان رسانده ایم و وارد مرحله سازندگی شده ایم. ولی موضوع همه پرسی ما را غافلگیر کرده است. حل مشکلات عراق از طریق گفت وگوهای مستمر بین تمامی طرف ها امکان پذیر است.»

الجبوری تأکید کرد: «در صورتی که وحدت مان را حفظ نکنیم همگی متضرر خواهیم شد. دموکراسی در عراق تنها راه حفظ وحدت این کشور در مقابل خطرهای فراروی آن است.»

رئیس پارلمان عراق گفت: «همه پرسی( اقلیم کردستان) بر انتخابات آتی تاثیر می گذارد و کشور را وارد مرحله ای جدید و بی سابقه خواهد کرد.»

وی متذکر شد: «نتیجه این همه پرسی غیرقانونی است.»

به رغم مخالفت های داخلی در عراق و همچنین مخالفت های قاطع کشورهای غربی و منطقه ای، دولت اقلیم کردستان عراق اصرار دارد امروز- دوشنبه- همه پرسی جدایی را برگزار کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تقدیم به شهدای نفتکش ایرانی سانچی و خانواده‌های داغدار این حادثه

نماهنگ "آب و آتش"

معلوم است حوزه درست درس نخوانده‌اید!

آیت‌الله شب‌زنده‌دار پیش از آغاز درس خارج‌شان نسبت به اظهارات یک مقام دولتی درباره "انتقاد از معصومین" واکنش نشان دادند.

مگه مملکت رئیس‌جمهور نداره برای مشکل مردم گریه کنه!؟

نادر قاضی‌پور نماینده مجلس در گفتگو با برنامه آپاراتی "کاکتوس"، این اظهارات را بیان کرد.

مسئولان باید بعد 7 روز به فکر می‌افتادند!؟

پرویز پرستویی صبح امروز روی خط تلفنی برنامه "حالا خورشید"، نکاتی را درباره تعلل مسئولین در ورود به ماجرای نفتکش سانچی مطرح کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین