«آخرین درخواست» الجبوری برای حفظ وحدت عراق/ همه‌پرسی کردستان بر انتخابات آتی تاثیر می‌گذارد

عنوان

رئیس پارلمان عراق آخرین درخواست را برای حفظ وحدت عراق مطرح و خاطرنشان کرد که همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان بر انتخابات آتی تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «السومریه نیوز»، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق، یکشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «وحدت عراق بیشترین اهتمام ماست و لحظه ای درباره این مسئله عقب نشینی نمی کنیم.»

الجبوری گفت: «سیاست های غلط حالت تنش ایجاد کرده و به وضعیتی، که اینک در آن قرار داریم منتهی شده است.»

رئیس پارلمان عراق «آخرین درخواست را برای حفظ وحدت سرزمین و ملت عراق» مطرح کرد و گفت: «ما مشتاق هستیم که کُردها در کشور واحد ما بمانند... نمایندگان کُرد بر حفظ وحدت عراق قسم خورده اند.»

وی در ادامه گفت: «ما مرحله تروریسم را به پایان رسانده ایم و وارد مرحله سازندگی شده ایم. ولی موضوع همه پرسی ما را غافلگیر کرده است. حل مشکلات عراق از طریق گفت وگوهای مستمر بین تمامی طرف ها امکان پذیر است.»

الجبوری تأکید کرد: «در صورتی که وحدت مان را حفظ نکنیم همگی متضرر خواهیم شد. دموکراسی در عراق تنها راه حفظ وحدت این کشور در مقابل خطرهای فراروی آن است.»

رئیس پارلمان عراق گفت: «همه پرسی( اقلیم کردستان) بر انتخابات آتی تاثیر می گذارد و کشور را وارد مرحله ای جدید و بی سابقه خواهد کرد.»

وی متذکر شد: «نتیجه این همه پرسی غیرقانونی است.»

به رغم مخالفت های داخلی در عراق و همچنین مخالفت های قاطع کشورهای غربی و منطقه ای، دولت اقلیم کردستان عراق اصرار دارد امروز- دوشنبه- همه پرسی جدایی را برگزار کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مقایسه محدودیت‌های دانشجویان ایرانی و خارجی!

از علامه تا تگزاس!

اگه جای روحانی بودی چه می‌کردی!؟

با توجه به اظهارات و مواضع آمریکایی‌ها در قبال برجام، از مردم پرسیده شده که در شرایط فعلی اگر جای رئیس جمهور بودند، چه می کردند؟

ایران مثل کشتی نوح است ...

طناز بحری رئیس کلینیک هماتولوژی بیمارستان آراسموس روتردام هلند یا همان نخبه ی معروف کشوری که دیشب در مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان و استعداد های جوان دیده شد.

مدافع حرم بی ام و سوار

روایت یک مدافع حرم بی ام و سوار که ثروتش را رها کرد به جنگ رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین