«آخرین درخواست» الجبوری برای حفظ وحدت عراق/ همه‌پرسی کردستان بر انتخابات آتی تاثیر می‌گذارد

عنوان

رئیس پارلمان عراق آخرین درخواست را برای حفظ وحدت عراق مطرح و خاطرنشان کرد که همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان بر انتخابات آتی تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «السومریه نیوز»، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق، یکشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «وحدت عراق بیشترین اهتمام ماست و لحظه ای درباره این مسئله عقب نشینی نمی کنیم.»

الجبوری گفت: «سیاست های غلط حالت تنش ایجاد کرده و به وضعیتی، که اینک در آن قرار داریم منتهی شده است.»

رئیس پارلمان عراق «آخرین درخواست را برای حفظ وحدت سرزمین و ملت عراق» مطرح کرد و گفت: «ما مشتاق هستیم که کُردها در کشور واحد ما بمانند... نمایندگان کُرد بر حفظ وحدت عراق قسم خورده اند.»

وی در ادامه گفت: «ما مرحله تروریسم را به پایان رسانده ایم و وارد مرحله سازندگی شده ایم. ولی موضوع همه پرسی ما را غافلگیر کرده است. حل مشکلات عراق از طریق گفت وگوهای مستمر بین تمامی طرف ها امکان پذیر است.»

الجبوری تأکید کرد: «در صورتی که وحدت مان را حفظ نکنیم همگی متضرر خواهیم شد. دموکراسی در عراق تنها راه حفظ وحدت این کشور در مقابل خطرهای فراروی آن است.»

رئیس پارلمان عراق گفت: «همه پرسی( اقلیم کردستان) بر انتخابات آتی تاثیر می گذارد و کشور را وارد مرحله ای جدید و بی سابقه خواهد کرد.»

وی متذکر شد: «نتیجه این همه پرسی غیرقانونی است.»

به رغم مخالفت های داخلی در عراق و همچنین مخالفت های قاطع کشورهای غربی و منطقه ای، دولت اقلیم کردستان عراق اصرار دارد امروز- دوشنبه- همه پرسی جدایی را برگزار کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین