برگزاری دومین دور مذاکرات کمیته‌های کاری افغانستان و ایران روی سند همکاری‌های کابل

عنوان

دومین دور مذاکرات افغانستان و ایران برای تهیه سند جامع همکاری‌های راهبردی بین دو کشور در کابل برگزار شد.

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دومین دور مذاکرات کمیته های کاری جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران در بخش های دفاعی و امنیتی، آب و امور مهاجران، به ریاست معینان وزارت های امور خارجه، امور داخله، انرژی و آب، زراعت، آبیاری و مالداری و امور مهاجرین و عودت کنندگان و معاون دفتر شورای امنیت ملی افغانستان و همتایان ایرانی شان، دیروز و امروز به میزبانی جمهوری اسلامی افغانستان در وزارت امور خارجه برگزار شد.
 
در این دور مذاکرات، کمیته های کاری از جانب هر دو کشور در این سه بخش به پیشرفت قابل ملاحظه و توافقات سودمندی درباره سند همکاری های جامع میان دو کشور دست یافتند و قرار است دور دوم مذاکرات دو کمیته دیگر در بخش های اقتصادی و فرهنگی در اواخر همین ماه برگزار شود.

گفتنی است که به منظور نهایی ساختن سند همکاری های جامع میان افغانستان و ایران، کمیسیون هایی در هر دو کشور به ریاست وزیران امور خارجه برگزار شد و هر دو کمیسیون موظف شدند مذاکرات شان روی سند یاد شده را در پنج کمیته کاری به پیش می برند.

اولین دور مذاکرات کمیته های پنجگانه هر دو کشور در این زمینه، چندی پیش به میزبانی جمهوری اسلامی ایران، در تهران برگزار شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک

سازه ضدایرانی

واکنش تقریبا "هیچ" بازار ایران به اظهارات ترامپ

در برنامه "پیک بامدادی" رادیو، طی گزارشی در مورد واکنش بازار ایران به اظهارات رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است.

دریافت روزانه 1500 پوند برای جاسوسی در تیم هسته ای

‌ دری اصفهانی کارمند شرکت چند ملیتی PWC بود که پس از استخدام، برای انجام امور مشاوره (بخوانید جاسوسی) و اخلال در نظام بانکی ایران توسط سرویس‌های جاسوسی آموزش ویژه دید و به روش‌هایی خاص و از طریق افرادی وارد تیم هسته ای شد

خلاصه مهم‌ترین اخبار ۲۳ مهر

آزادسازی کامل شهر المیادین سوریه، انهدام یک گروهک وابسته به داعش در مراکش، و دستور عقب نشینی از کرکوک عراق به نیروهای پیشمرگه

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین