در دیدار مدیرکل آفریقای وزارت خارجه ایران بیان شد

دعوت وزیر نفت اتیوپی از شرکتهای ایرانی برای حضور فعال در پروژه های این کشور

عنوان

وزیر نفت اتیوپی در دیدار مدیرکل آفریقای وزارت خارجه ایران با اشاره به توانمندیها و پیشرفتهای کشورمان در زمینه انرژی و به ویژه در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، خواستار حضور فعال شرکت های ایرانی جهت مشارکت در پروژه های این کشور شد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مهدی آقاجعفری مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه ایران که در آدیس آبابا به سر می برد، امروز دوشنبه با وزیر نفت و معادن و همچنین مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه اتیوپی جداگانه دیدار کرد. 
در ملاقات مدیرکل آفریقا با موتوما مکاسا زرو وزیر نفت و معادن اتیوپی که بهزاد خاکپور سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی نیز حضور داشت، راههای توسعه روابط و همکاری های دو کشور در زمینه های اکتشاف و بهره برداری از حوزه های نفت، گاز، صنایع پتروشیمی، مطالعات زمین شناسی و معدن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. 
وزیر نفت اتیوپی در این دیدار با اشاره به توانمندیها و پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه انرژی و به خصوص در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، خواستار حضور فعال شرکت های ایرانی جهت مشارکت در پروژه های اتیوپی در این زمینه ها شد. 
 آقاجعفری همچنین در دیدار با سلیمان ددفو مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه اتیوپی، راههای توسعه و تحکیم روابط دو کشور در زمینه های مختلف را مورد بررسی و رایزنی قرار داد.

در این دیدار ضمن گفتگو و تبادل نظر پیرامون آخرین روند تحولات در خاورمیانه و شمال و شرق آفریقا، در خصوص تشکیل کمیته مشترک مشورتهای سیاسی بین وزارت خارجه دو کشور توافق و مقرر شد یادداشت تفاهم مربوطه در آینده نزدیک نهایی و امضا شود.
مدیرکل آفریقای وزارت خارجه که پیش از این از اوگاندا و بروندی بازدید کرده بود، روز گذشته در آخرین مرحله از سفر به شرق آفریقا وارد اتیوپی شد.  
وی قرار است علاوه بر ملاقات با مقامات اتیوپی، با مسئولان اتحادیه آفریقا نیز دیدار و گفتگو کند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تقدیم به شهدای نفتکش ایرانی سانچی و خانواده‌های داغدار این حادثه

نماهنگ "آب و آتش"

معلوم است حوزه درست درس نخوانده‌اید!

آیت‌الله شب‌زنده‌دار پیش از آغاز درس خارج‌شان نسبت به اظهارات یک مقام دولتی درباره "انتقاد از معصومین" واکنش نشان دادند.

مگه مملکت رئیس‌جمهور نداره برای مشکل مردم گریه کنه!؟

نادر قاضی‌پور نماینده مجلس در گفتگو با برنامه آپاراتی "کاکتوس"، این اظهارات را بیان کرد.

مسئولان باید بعد 7 روز به فکر می‌افتادند!؟

پرویز پرستویی صبح امروز روی خط تلفنی برنامه "حالا خورشید"، نکاتی را درباره تعلل مسئولین در ورود به ماجرای نفتکش سانچی مطرح کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین