بررسی ادعای سرمربی پیشین تبریزی‌ها

قلعه‌نویی در تراکتورسازی واقعا قصد جوانگرایی داشت؟

عنوان

مرور اسامی بازیکنانی که فصل گذشته به تشخیص و خواست قلعه‌نویی جذب شدند نشان می‌دهد که آیا واقعا سرمربی فصل گذشته تراکتورسازی به دنبال جوان‌گرایی بود یا خیر.

به گزارش خبرگزاری تسنیم باشگاه تراکتورسازی یک نیم فصل دشوار و شاید تکرار ناشدنی را تجربه می کند. در حالی که شاید اهالی فوتبال تصور می کردند تیم جوان و کم تجربه یحیی گل محمدی جایی در پله های پایینی جدول خواهد داشت و با توجه به عدم امکان جذب بازیکن جدید یکی از گزینه های سقوط است اما تراکتوری ها تا اینجای کار با کسب 10 امتیاز در رتبه هشتم جدول هستند و با شکست تیم های پر مهره و به مراتب پرهزینه تری مثل سایپا و گسترش فولاد و حتی حذف پدیده در جام حذفی فراتر از انتظار ظاهر شدند.

این عملکرد و درخشش جوانان مستعد تراکتورسازی موجب توجه قرار گرفته است. امیر قلعه نویی سرمربی فصل گذشته تراکتورسازی مدعی می شود که بخشی از این جوانگرایی در زمان وی اتفاق افتاده یا اینکه قصد داشته مثل دوران حضور در استقلال و سپاهان در تراکتورسازی هم جوانگرایی کند.

بررسی این ادعا با توجه به عملکرد قلعه نویی در فصل گذشته و همچنین با شنیدن نام ستاره های جوان امروز تراکتورسازی نشان می دهد که حقیقتا در فصل گذشته اتفاق مثبتی در بخش جوانگرایی و تضمین آینده تراکتورسازی صورت نگرفت. نباید فراموش کرد که حکم محرومیت فیفا از نیم فصل گذشته اعمال شد و طبیعتا  کادر فنی تراکتورسازی می بایست به آینده نگری و تزریق بازیکنان جوان به تیم اصلی تراکتورسازی می اندیشیدند؛ اتفاقی که هرگز روی نداد!

به عنوان مثال جدایی اخباری با توجه به پایان دوران خدمت دروازه بان اول تراکتورسازی قطعی بود اما فرزین گروسیان حتی یک دقیقه فرصت حضور در ترکیب تیمش را پیدا نکرد تا دروازه بان دوم تراکتورسازی بدون هیچ تجربه ای در ابتدای فصل جدید سنگربان اصلی این تیم باشد.

بازیکنانی مثل عارف آغاسی و مسلمی پور جوان هم فرصتی برای کسب تجربه در ترکیب تیم پیدا نکردند در حالی که مسلمی پور در 3 هفته اخیر بازیکن اصلی و ثابت تیم گل محمدی بوده و عارف آغاسی برای اولین بار در لیگ برتر مقابل گسترش فولاد به عنوان بازیکن ثابت برای تراکتورسازی به میدان رفت. علی اسماعیلی کاپیتان تیم های جوانان و امید تراکتورسازی هم توسط گل محمدی به تیم اصلی راه پیدا کرد و برای اولین بار در لیگ برتر به میدان رفت.

در خط میانی علی طاهران بازیکن ذخیره فصل گذشته بود که حالا به مهره ثابت فصل جدید تبدیل شده و بازیکنی مثل امیر اسدزاده مقابل گسترش فولاد برای اولین بار حضور در رده بزرگسالان و بازی در لیگ برتر را تجربه کرده است.

نام امیر نصر آزادانی و فاخر تهامی هم در بین بازیکنان فصل گذشته تراکتورسازی دیده می شد اما این دو بازیکن هم حالا مهره ثابت ترکیب اصلی تیم گل محمدی هستند و حتی اولین گل خودشان را در بازی با گسترش به ثمر رساندند.

بازیکنانی مثل محمدی آزادی و رضا عبدی هم بازیکنان تیم جوانان تراکتورسازی بودند که به جمع شاگردان گل محمدی اضافه شدند و حالا از مهره های قابل اتکای کادر فنی تراکتورسازی به شمار می روند.

گذشته از نام های این بازیکنان جوان مرور اسامی بازیکنانی که فصل گذشته به تشخیص و خواسته قلعه نویی جذب شدند نشان می دهد که آیا واقعا سرمربی سابق تراکتورسازی به دنبال جوان گرایی بود یا خیر.

امیر قلعه نویی فصل گذشته کرار جاسم، ادینیوی برزیلی، محسن بنگر و محمد نوری را به خدمت گرفت که طبیعتا این انتخاب ها نشان دهنده تمایل قلعه نویی به جوان گرایی نبوده و نیست. در این بین گذشته از حاشیه ها و مصدومیت های همیشگی و بی انضباطی های کرار بررسی عملکرد بازیکنانی مثل ادینیو و محسن بنگر هم جالب توجه است. ادینیو با مصدومیت طولانی و نیمکت نشینی های مستمر کارایی لازم را برای تراکتور نداشت و با قراردادی در حدود یک و نیم میلیارد تومان تنها یکی از سهمیه های خارجی این تیم را پر کرده بود. محسن بنگر هم که در طول فصل با قلعه نویی دچار مشکل شد و در نهایت از جمع بازیکنان این تیم کنار رفت. ترکیب اصلی تراکتورسازی هم در فصل گذشته تقریبا با حضور 8 بازیکن بالای 30 سال شکل می گرفت که به همین دلیل تراکتورسازی به گواه کارشناسان در 30 دقیقه پایانی بازی ها خسته و ناتوان بود.

حال این سوال پیش می آید کخ با توجه به این عملکرد که قابل دفاع هم به نظر نمی رسد قلعه نویی چطور می تواند مدعی باشد که به دنبال جوان گرایی در تراکتورسازی فصل گذشته بوده است؟

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک

سازه ضدایرانی

واکنش تقریبا "هیچ" بازار ایران به اظهارات ترامپ

در برنامه "پیک بامدادی" رادیو، طی گزارشی در مورد واکنش بازار ایران به اظهارات رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است.

دریافت روزانه 1500 پوند برای جاسوسی در تیم هسته ای

‌ دری اصفهانی کارمند شرکت چند ملیتی PWC بود که پس از استخدام، برای انجام امور مشاوره (بخوانید جاسوسی) و اخلال در نظام بانکی ایران توسط سرویس‌های جاسوسی آموزش ویژه دید و به روش‌هایی خاص و از طریق افرادی وارد تیم هسته ای شد

خلاصه مهم‌ترین اخبار ۲۳ مهر

آزادسازی کامل شهر المیادین سوریه، انهدام یک گروهک وابسته به داعش در مراکش، و دستور عقب نشینی از کرکوک عراق به نیروهای پیشمرگه

مهم‌ترین مطالب سرویس

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین