معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان خبر داد:

حضور رسمی روسیه در افغانستان؛ وزیر و ۶۰ سرمایه‌گذار روس به کابل سفر می‌کنند

عنوان

معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان اعلام کرد که بزودی هیئتی از مقامات عالی‌رتبه و سرمایه‌گذاران روسی به ریاست وزیر انرژی و آب این کشور برای گسترش روابط اقتصادی با افغانستان به کابل سفر خواهند کرد.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «خان جان الکوزی» معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان گفت که هیئتی عالی رتبه از مقامات روسی برای مذاکره درباره فرصت های سرمایه گذاری به افغانستان سفر خواهند کرد.

وی افزود: 60 سرمایه گذار از روسیه به همراه وزیر انرژی و آب این کشور برای گفت وگو درباره فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان به کابل خواهند آمد.

 الکوزی تصریح کرد که روسیه تمایل دارد تا در زمینه تولید انرژی و ساخت سدهای آب در افغانستان سرمایه گذاری کند.

پیش از این نیز دولت افغانستان بطور رسمی از روسیه خواسته بود تا بازسازی 124 پروژه اقتصادی که از زمان شوروی سابق در افغانستان ناتمام مانده است را با هدف حمایت از اقتصاد ملی این کشور از سر گیرد.

«یوری سنتیورین» معاون وزیر انرژی روسیه سال گذشته در دیدار با سفیر افغانستان گفته بود که دستکم بیش از 30 شرکت روسی برای سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی افغانستان آمادگی دارند.

گرچه قبل از این نیز «الکساندر» رئیس اتاق تجارت و سنتیورین معاون وزیر انرژی و آب روسیه در سفر به کابل تفاهم نامه های را با دولت حامد کرزی برای سرمایه گذاری در زمینه آب و انرژی به امضا رسانیده بودند اما شرکت های روسی تا کنون هیچ فعالیتی در افغانستان نداشته اند.

با توجه به نگرانی های امنیتی روسیه از فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستتان، سرمایه گذاری شرکت های روسی زمینه حضور مسکو در این کشور را نیز فراهم می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

افشاگری معاون نعمت‌زاده

پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت

روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن

رئیس‌جمهور خطاب به ترامپ گفت: با دم شیر بازی نکن

تصور حل مشکلات از راه مذاکره با آمریکا خطایی واضح است

می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

توضیح کدخدایی در مورد جلسه مجمع تشخیص و رای آیت‌الله جنتی

سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی با عنوان «یک رأی، یک خبر و یک عکس البته بی‌ربط» در مورد جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین