معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان خبر داد:

حضور رسمی روسیه در افغانستان؛ وزیر و ۶۰ سرمایه‌گذار روس به کابل سفر می‌کنند

عنوان

معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان اعلام کرد که بزودی هیئتی از مقامات عالی‌رتبه و سرمایه‌گذاران روسی به ریاست وزیر انرژی و آب این کشور برای گسترش روابط اقتصادی با افغانستان به کابل سفر خواهند کرد.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «خان جان الکوزی» معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان گفت که هیئتی عالی رتبه از مقامات روسی برای مذاکره درباره فرصت های سرمایه گذاری به افغانستان سفر خواهند کرد.

وی افزود: 60 سرمایه گذار از روسیه به همراه وزیر انرژی و آب این کشور برای گفت وگو درباره فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان به کابل خواهند آمد.

 الکوزی تصریح کرد که روسیه تمایل دارد تا در زمینه تولید انرژی و ساخت سدهای آب در افغانستان سرمایه گذاری کند.

پیش از این نیز دولت افغانستان بطور رسمی از روسیه خواسته بود تا بازسازی 124 پروژه اقتصادی که از زمان شوروی سابق در افغانستان ناتمام مانده است را با هدف حمایت از اقتصاد ملی این کشور از سر گیرد.

«یوری سنتیورین» معاون وزیر انرژی روسیه سال گذشته در دیدار با سفیر افغانستان گفته بود که دستکم بیش از 30 شرکت روسی برای سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی افغانستان آمادگی دارند.

گرچه قبل از این نیز «الکساندر» رئیس اتاق تجارت و سنتیورین معاون وزیر انرژی و آب روسیه در سفر به کابل تفاهم نامه های را با دولت حامد کرزی برای سرمایه گذاری در زمینه آب و انرژی به امضا رسانیده بودند اما شرکت های روسی تا کنون هیچ فعالیتی در افغانستان نداشته اند.

با توجه به نگرانی های امنیتی روسیه از فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستتان، سرمایه گذاری شرکت های روسی زمینه حضور مسکو در این کشور را نیز فراهم می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کبریت مدیا بین کودکان رفت؛

قهرمان کودکان ایرانی کیست!؟

جاسوسی با ساعت مچی!

جلسه در پشت درهای بسته ادامه دارد. اعضای تیم هسته‌ای کلافه و خسته به نظر می‌رسند. مطابق قرار تلفن‌های همراه بیرون اتاق نگه داشته شده تا محتوای بحث‌ها بیرون نرود ولی هیچ‌کس حواسش به ساعت مچی یکی از اعضای تیم نیست...

گوشی قاچاق را چگونه بشناسیم!؟

چگونه باید گوشی‌های قانونی را فعال کرد؟

ما سوار اسنپ می‌شویم یا اسنپ سوار ما!

در این ویدئو توضیحات یک هکر را خواهید شنید درباره دسترسی‌های غیرضروری که این نرم‌افزار به اطلاعات گوشی ما پیدا می کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین