در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

اظهار نظر دو سینماگر درباره تغییرات کیفی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

عنوان

فراخوان سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اعلام شد و ما نظر دو سینماگر کشورمان را درباره برخی تغییرات کیفی آن جویا شدیم.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فراخوان سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اعلام و شرایطی در آن برای حضور و رقابت فیلمسازان در نظر گرفته شده است.

حضور 22 فیلم در بخش رقابتی و ادغام فیلم چندمی ها و فیلم اولی ها از جمله شرایطی است که در فراخوان جشنواره فیلم فجر آمده است.

در این راستا سراغ دو تن از سینماگران در حوزه های تهیه کنندگی و کارگردانی رفتیم و نظر آنها را خواستار شدیم.

جواد نوروزبیگی تهیه کننده سینما گفت: به نظرم تا حدودی رقابت بین فیلم ها محدود شده و شاید هم بهتر باشد. اما امیدوارم شورای سیاست گذاری پای کار بایستد و این روند برای سال های آینده هم ادامه داشته باشد و تغییر نکند؛ چرا که رقابت ها سالم تر و از حواشی کاسته می شود و در نتیجه شاهد خروجی بهتری هستیم.

این تهیه کننده اذعان داشت: حضور 22 فیلم در بخش رقابتی جشنواره، به بالا رفتن سطح کیفی آثار کمک می کند و فیلمسازان برای ورود به عرصه رقابتی مجبور به ارتقای سطح کیفی فیلم هایشان هستند.

نوروزبیگی درباره ادغام فیلم اولی ها با کارگردانان فیلم چندمی اظهار داشت: با ادغام فیلم اولی ها و فیلم چندمی ها موافقم. چون فیلمساز اول و دوم و چندم نداریم؛ البته اگر بخش کارگردان های اول مثل برخی جشنواره های معتبر دنیا جدا باشد، بهتر خواهد بود.

همچنین؛ اصغر یوسفی نژاد درباره ادغام فیلم اولی ها و فیلم چندمی ها د رقابت جشنواره بیان کرد: این ادغام و در نظر گرفتن سیمرغ برای همه بخش های آثار فیلم اولی اتفاق خوبی است؛ چون به هر حال فیلمسازان اول در همین ادوار اخیر جشنواره نشان دادند اولاً استعداد رقابت با فیلمسازان مطرح کشور را دارند و ثانیاً به هر حال فیلم اولی ها غالباً برای ساخت آثارشان از عوامل حرفه ای سینما بهره می برند.

این کارگردان اذعان داشت: بنابراین فیلمسازان اول با این تصمیم خوب می توانند با بقیه فیلمسازان رقابت کنند و اشتیاق برای همکاری با آنها بیشتر می شود.

یوسفی نژاد درباره حضور 22 فیلم در جشنواره بیان کرد: بضاعت سینمای ایران همین اندازه است؛ چرا که حتی کشورهایی با تولیدات بالا، حد بسیار کمی از فیلم های خود را در جشنواره حضور می دهند.

وی افزود: البته جای شکر دارد که سینمای ایران با وجود تولید کم نسبت به برخی کشورها،می تواند 22 فیلم در جشنواره داشته باشد و این نشان می دهد ما استاندارد خوبی داریم.

یوسفی نژاد خاطرنشان کرد: سال گذشته شاهد 44 فیلم در جشنواره بودیم که از نظر فیلمسازان، منتقدان و تماشاگران این تعداد لزوماً نباید در جشنواره می بودند، چون مطلوب نبود و سطح این رویداد مهم فرهنگی و هنری را پایین می آورد. در نتیجه پایین آمدن این تعداد باعث می شود بقیه کار خود را جدی بگیرند و می فهمند که باید به ارتقای کیفی آثار بیندیشند که در نهایت به ارتقای سینما کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کبریت مدیا بین کودکان رفت؛

قهرمان کودکان ایرانی کیست!؟

جاسوسی با ساعت مچی!

جلسه در پشت درهای بسته ادامه دارد. اعضای تیم هسته‌ای کلافه و خسته به نظر می‌رسند. مطابق قرار تلفن‌های همراه بیرون اتاق نگه داشته شده تا محتوای بحث‌ها بیرون نرود ولی هیچ‌کس حواسش به ساعت مچی یکی از اعضای تیم نیست...

گوشی قاچاق را چگونه بشناسیم!؟

چگونه باید گوشی‌های قانونی را فعال کرد؟

ما سوار اسنپ می‌شویم یا اسنپ سوار ما!

در این ویدئو توضیحات یک هکر را خواهید شنید درباره دسترسی‌های غیرضروری که این نرم‌افزار به اطلاعات گوشی ما پیدا می کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین