در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

اظهار نظر دو سینماگر درباره تغییرات کیفی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

عنوان

فراخوان سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اعلام شد و ما نظر دو سینماگر کشورمان را درباره برخی تغییرات کیفی آن جویا شدیم.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فراخوان سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اعلام و شرایطی در آن برای حضور و رقابت فیلمسازان در نظر گرفته شده است.

حضور 22 فیلم در بخش رقابتی و ادغام فیلم چندمی ها و فیلم اولی ها از جمله شرایطی است که در فراخوان جشنواره فیلم فجر آمده است.

در این راستا سراغ دو تن از سینماگران در حوزه های تهیه کنندگی و کارگردانی رفتیم و نظر آنها را خواستار شدیم.

جواد نوروزبیگی تهیه کننده سینما گفت: به نظرم تا حدودی رقابت بین فیلم ها محدود شده و شاید هم بهتر باشد. اما امیدوارم شورای سیاست گذاری پای کار بایستد و این روند برای سال های آینده هم ادامه داشته باشد و تغییر نکند؛ چرا که رقابت ها سالم تر و از حواشی کاسته می شود و در نتیجه شاهد خروجی بهتری هستیم.

این تهیه کننده اذعان داشت: حضور 22 فیلم در بخش رقابتی جشنواره، به بالا رفتن سطح کیفی آثار کمک می کند و فیلمسازان برای ورود به عرصه رقابتی مجبور به ارتقای سطح کیفی فیلم هایشان هستند.

نوروزبیگی درباره ادغام فیلم اولی ها با کارگردانان فیلم چندمی اظهار داشت: با ادغام فیلم اولی ها و فیلم چندمی ها موافقم. چون فیلمساز اول و دوم و چندم نداریم؛ البته اگر بخش کارگردان های اول مثل برخی جشنواره های معتبر دنیا جدا باشد، بهتر خواهد بود.

همچنین؛ اصغر یوسفی نژاد درباره ادغام فیلم اولی ها و فیلم چندمی ها د رقابت جشنواره بیان کرد: این ادغام و در نظر گرفتن سیمرغ برای همه بخش های آثار فیلم اولی اتفاق خوبی است؛ چون به هر حال فیلمسازان اول در همین ادوار اخیر جشنواره نشان دادند اولاً استعداد رقابت با فیلمسازان مطرح کشور را دارند و ثانیاً به هر حال فیلم اولی ها غالباً برای ساخت آثارشان از عوامل حرفه ای سینما بهره می برند.

این کارگردان اذعان داشت: بنابراین فیلمسازان اول با این تصمیم خوب می توانند با بقیه فیلمسازان رقابت کنند و اشتیاق برای همکاری با آنها بیشتر می شود.

یوسفی نژاد درباره حضور 22 فیلم در جشنواره بیان کرد: بضاعت سینمای ایران همین اندازه است؛ چرا که حتی کشورهایی با تولیدات بالا، حد بسیار کمی از فیلم های خود را در جشنواره حضور می دهند.

وی افزود: البته جای شکر دارد که سینمای ایران با وجود تولید کم نسبت به برخی کشورها،می تواند 22 فیلم در جشنواره داشته باشد و این نشان می دهد ما استاندارد خوبی داریم.

یوسفی نژاد خاطرنشان کرد: سال گذشته شاهد 44 فیلم در جشنواره بودیم که از نظر فیلمسازان، منتقدان و تماشاگران این تعداد لزوماً نباید در جشنواره می بودند، چون مطلوب نبود و سطح این رویداد مهم فرهنگی و هنری را پایین می آورد. در نتیجه پایین آمدن این تعداد باعث می شود بقیه کار خود را جدی بگیرند و می فهمند که باید به ارتقای کیفی آثار بیندیشند که در نهایت به ارتقای سینما کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین