مقدم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اروپا نگران لغو برجام توسط واشنگتن است

عنوان

یک کارشناس سیاست خارجه گفت: کشور‌های اروپایی از نقض برجام توسط ترامپ نگران هستند، اما در ظاهر مقاومت چندانی نمی‌کنند.

بیژن مقدم کارشناس سیاست خارجه در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه رفتار ترامپ کاملا غیر قابل پیش بینی است، اظهار کرد: کارشناسان آمریکا از پیش بینی رفتار رئیس جمهور کشور خود عاجز هستند، اما این بدان معنا نیست که تصمیمات وی فرضی و به دور از پشتوانه نظام این کشور است.

وی افزود: ملقی کردن برجام از سوی ترامپ هنوز قطعی نشده است بلکه آنان تلاش می کنند تا دستاورد های برجام را برای ما صفر کنند بنابراین با هر شیوه ای سعی در پهن کردن دایره تحریم های جدید از مسیر های تازه دارند.

کارشناس سیاست خارجه با اشاره به لفاظی های اخیر ترامپ بیان کرد: سیاست رسانه های کشور های مخالف ایران همواره در راستای مخدوش ساختن چهره کشورمان است و با تروریست نامیدن سپاه پاسداران ایران سعی می کنند تا مناسبات اقتصادی ما با دیگر کشور های اروپایی را از بین ببرند.

مقدم با بیان اینکه رسانه های غربی همواره در صدد این هستند که ایران را به عنوان متهم اصلی در پرونده برجام معرفی کنند، گفت: بررسی رفتار دولتمردان کشور های اروپایی بیانگر این است که برنامه های این کشور ها هیچ گاه برخلاف چارچوب سیاست های آمریکا نبوده است.

کارشناس سیاست خارجه در پایان با بیان اینکه کشور های غربی از نقض برجام توسط ترامپ نگران هستند، گفت: اکنون کشور های اروپایی خود را از ورود به این وادی برحذر داشته و با حفظ ظواهر اقدام به همسو کردن سیاست های خود با رئیس جمهور فعلی آمریکا می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مقایسه محدودیت‌های دانشجویان ایرانی و خارجی!

از علامه تا تگزاس!

اگه جای روحانی بودی چه می‌کردی!؟

با توجه به اظهارات و مواضع آمریکایی‌ها در قبال برجام، از مردم پرسیده شده که در شرایط فعلی اگر جای رئیس جمهور بودند، چه می کردند؟

ایران مثل کشتی نوح است ...

طناز بحری رئیس کلینیک هماتولوژی بیمارستان آراسموس روتردام هلند یا همان نخبه ی معروف کشوری که دیشب در مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان و استعداد های جوان دیده شد.

مدافع حرم بی ام و سوار

روایت یک مدافع حرم بی ام و سوار که ثروتش را رها کرد به جنگ رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین