آیت‌الله اراکی در گفت‌وگو با تسنیم:

بهترین همایش وحدت را امام حسین(ع) در اربعین حسینی برگزار می‌کند

عنوان

آیت‌الله اراکی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) بهترین همایش وحدت را در اربعین برگزار می‌کند، گفت: اگر بناست امت واحده‌ای شکل بگیرد، بنایش از اربعین حسینی گذاشته خواهد شد.

آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویی در راستای موضوعات تقریبی گفت: برای استفاده از ظرفیت های دانشجویان در راستای موضوع وحدت اسلامی از طرق مختلف اقداماتی کردیم که یکی از آن ها تشکیل اتحادیه دانشگاهیان و فرهنگیان است. در همین راستا سعی داریم از ظرفیت های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی رشته های دینی و حتی فنی دانشگاه های کشورهای اسلامی استفاده کنیم. البته این فعالیت ها تماماً زیر نظر دولت ها انجام خواهد شد منتها تنظیم طرحنامه در راستای موضوعات تقریبی را مجمع تقریب مذاهب انجام می دهد و برنامه ریز اصلی خود دولت ها و نهادها خواهند بود.

وی دانشگاه مذاهب اسلامی را مهم ترین ظرفیت علمی در راستای موضوعات تقریبی معرفی کرد و افزود:دانشگاه مذاهب اسلامی دیگر ظرفیتی است که می توانیم از آن در راستای اهداف تقریبی بهره ببریم. اکنون فعالیت این دانشگاه گسترده تر از گذشته شده و توانسته است همکاری ها و تفاهم نامه های مناسبی را با سایر دانشگاه های کشورهای اسلامی و پژوهشگاه های علوم انسانی منعقد کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیاده روی اربعین را مهم ترین ظرفیت وحدت ساز امت ها و ملت ها برشمرد و افزود: اربعین به خودی خود در موضوع تقریب کارساز است و جاذبه امام حسین(ع) به قدری نافذ است که قابل قیاس با فعالیت های تقریبی ما نیست. باید گفت بهترین همایش وحدت را امام حسین(ع) در اربعین حسینی برگزار می کند، همایشی که هیچ مراسمی به پای آن نمی رسد. اگر بناست امت واحده ای شکل بگیرد، بنایش از اربعین حسینی گذاشته خواهد شد. در همین راستا ما از طریق کمیته اربعین مجمع تقریب مذاهب اسلامی کاروانی بزرگ مرکب از شیعه و سنی برای مراسم اربعین تدارک دیده ایم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک

سازه ضدایرانی

واکنش تقریبا "هیچ" بازار ایران به اظهارات ترامپ

در برنامه "پیک بامدادی" رادیو، طی گزارشی در مورد واکنش بازار ایران به اظهارات رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است.

دریافت روزانه 1500 پوند برای جاسوسی در تیم هسته ای

‌ دری اصفهانی کارمند شرکت چند ملیتی PWC بود که پس از استخدام، برای انجام امور مشاوره (بخوانید جاسوسی) و اخلال در نظام بانکی ایران توسط سرویس‌های جاسوسی آموزش ویژه دید و به روش‌هایی خاص و از طریق افرادی وارد تیم هسته ای شد

خلاصه مهم‌ترین اخبار ۲۳ مهر

آزادسازی کامل شهر المیادین سوریه، انهدام یک گروهک وابسته به داعش در مراکش، و دستور عقب نشینی از کرکوک عراق به نیروهای پیشمرگه

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین