آیت‌الله اراکی در گفت‌وگو با تسنیم:

بهترین همایش وحدت را امام حسین(ع) در اربعین حسینی برگزار می‌کند

عنوان

آیت‌الله اراکی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) بهترین همایش وحدت را در اربعین برگزار می‌کند، گفت: اگر بناست امت واحده‌ای شکل بگیرد، بنایش از اربعین حسینی گذاشته خواهد شد.

آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویی در راستای موضوعات تقریبی گفت: برای استفاده از ظرفیت های دانشجویان در راستای موضوع وحدت اسلامی از طرق مختلف اقداماتی کردیم که یکی از آن ها تشکیل اتحادیه دانشگاهیان و فرهنگیان است. در همین راستا سعی داریم از ظرفیت های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی رشته های دینی و حتی فنی دانشگاه های کشورهای اسلامی استفاده کنیم. البته این فعالیت ها تماماً زیر نظر دولت ها انجام خواهد شد منتها تنظیم طرحنامه در راستای موضوعات تقریبی را مجمع تقریب مذاهب انجام می دهد و برنامه ریز اصلی خود دولت ها و نهادها خواهند بود.

وی دانشگاه مذاهب اسلامی را مهم ترین ظرفیت علمی در راستای موضوعات تقریبی معرفی کرد و افزود:دانشگاه مذاهب اسلامی دیگر ظرفیتی است که می توانیم از آن در راستای اهداف تقریبی بهره ببریم. اکنون فعالیت این دانشگاه گسترده تر از گذشته شده و توانسته است همکاری ها و تفاهم نامه های مناسبی را با سایر دانشگاه های کشورهای اسلامی و پژوهشگاه های علوم انسانی منعقد کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیاده روی اربعین را مهم ترین ظرفیت وحدت ساز امت ها و ملت ها برشمرد و افزود: اربعین به خودی خود در موضوع تقریب کارساز است و جاذبه امام حسین(ع) به قدری نافذ است که قابل قیاس با فعالیت های تقریبی ما نیست. باید گفت بهترین همایش وحدت را امام حسین(ع) در اربعین حسینی برگزار می کند، همایشی که هیچ مراسمی به پای آن نمی رسد. اگر بناست امت واحده ای شکل بگیرد، بنایش از اربعین حسینی گذاشته خواهد شد. در همین راستا ما از طریق کمیته اربعین مجمع تقریب مذاهب اسلامی کاروانی بزرگ مرکب از شیعه و سنی برای مراسم اربعین تدارک دیده ایم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

افشاگری معاون نعمت‌زاده

پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت

روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن

رئیس‌جمهور خطاب به ترامپ گفت: با دم شیر بازی نکن

تصور حل مشکلات از راه مذاکره با آمریکا خطایی واضح است

می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

توضیح کدخدایی در مورد جلسه مجمع تشخیص و رای آیت‌الله جنتی

سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی با عنوان «یک رأی، یک خبر و یک عکس البته بی‌ربط» در مورد جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
چهار جایگاه نقش‌آفرینی دختر در خانواده چیست؟
حق‌شناس در بازدید از خانه کتاب خبر داد؛
راه‌اندازی پهنه فرهنگی رودکی در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین