گزارش تسنیم

حمایت یکدست مسئولان و نهادهای عالی نظام از سپاه پاسداران + جزئیات

عنوان

مسئولان مختلف کشورمان طی یک هفته اخیر نسبت احتمال درج نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، چند روز پیش بود که موضوع اعمال تحریم های کاتسا علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت آمریکا مطرح شد. در صورت تصویب این طرح در کنگره آمریکا، سپاه پاسداریان انقلاب اسلامی در زمره گروه های تروریستی قرار خواهد گرفت.

همزمان با طرح این موضوع مسئولان کشورمان در حمایت و پشتیبانی از سپاه پاسدارن مواضعی محکم و اصولی را اتخاذ کرده اند که نشان از اتحاد ملی بین همه ارکان نظام و قاطعیت در حمایت از سازمانها و ارگان های انقلابی دارد.

روحانی: سپاه محبوب مردم ایران و ملت های منطقه است

حجت الاسلام حسین روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت در واکنش به طرح آمریکایی قرار دادن سپاه در لیست گروههای تروریستی گفت: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است.

روحانی تصریح کرد:  سپاه نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست ها ایستاده است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ارتش، سپاه، بسیج جدای از ملت نبوده و همواره کنار ملت هستند، گفت: هیچ گونه اختلافی بین جناح های ما برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه یکپارچه و در صف واحد هستیم؛ هیچ گونه تزلزلی در کشور ما به وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ایران در برابر توطئه ها ایستادگی خواهند کرد.(لینک)

سرلشکر جعفری: آمریکا 2000 کیلومتر فاصله بگیرد

سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه نیز در جلسه شورای راهبردی سپاه تصریح کرد: در صورتی که قانون تحریم های جدید آمریکا اجرا شود این کشور باید پایگاه های منطقه ای خود تا شعاع 2 هزار کیلومتری برد موشک های ایران را منتقل کند.

وی افزود: در صورتی که اخبار پراکنده موجود درخصوص حماقت دولت آمریکا مبنی بر درنظر گرفتن سپاه به عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان به ویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش درنظر خواهد گرفت.( لینک) 

بیانیه ارتش در محکومیت مواضع ترامپ در مقابل سپاه پاسداران

ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور این بیانیه توهین به سپاه پاسداران را توهین به کلیت نظام دانست و بر اتحاد و یکپارچگی نیروهای مسلح بویژه ارتش و سپاه به عنوان ید واحده تاکید کرد.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه افزود: اگر اقدامات نیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران نبود، دامنه تروریسم تا امروز بسیاری از کشورهای منطقه را در برمی گرفت. (لینک)

ظریف: سپاه افتخار کشور است

 در ادامه این واکنش ها محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اظهار داشت: بارها اعلام کرده ایم که سپاه پاسداران افتخاری برای کشورمان، ضامن دفاع از میهن و تداوم انقلاب و دفاع کننده از مرزهای کشورمان بوده و هست. در صورتی که مقامات آمریکایی چنین اشتباه راهبردی مرتکب شوند جمهوری اسلامی ایران حتما اقدام متقابل خواهد کرد؛ البته اقداماتی طراحی شده است که در زمان مناسب اعلام می کنیم.(لینک) 

امیر حاتمی: سپاه قدرتمندترین نهاد ضد تروریستی است

امیر سرتیپ امیر حاتمی هرگونه تعرض به ارکان نظام نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تعرض به کلّیت نظام تلقی کرد و افزود: مجموعه کشور اعم از ملت، قوای سه گانه و نیروهای مسلح با قاطعیت آن را خنثی و سرکوب خواهند کرد.

وزیر دفاع از سپاه پاسداران به عنوان مقتدرترین و محبوب ترین نیروی ضد تروریست منطقه یاد کرد و گفت: این نهاد انقلابی متعلق به همه ملت های منطقه است و برای صیانت از امنیت و آرامش منطقه مجاهدت های بی نظیر و فداکاری های درخشانی را به منصه ظهور رسانده است.

امیر حاتمی تروریست خواندن و تحریم سپاه را یک نوع اقدام تروریستی ذکر کرد و ادامه داد: هر توطئه و اقدام تضعیف کننده این نهاد ضدتروریستی کمک به گسترش تروریست و ناامنی در منطقه و جهان است. (لینک)

کمسیون امنیت مجلس: از هر اقدام سپاه در مقابل آمریکا حمایت می کنیم

کمسیون امنیت ملی مجلس نیز با صدور اطلاعیه ای در این باره اعلام کرد: از هر اقدام متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه نیروهای آمریکایی که طبق ماده 4 قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا حامی گروه های تروریستی هستند، حمایت می کند و اعلام می کند سپاه حق دارد همانگونه که با گروه های تروریستی برخورد می کند با آنها نیز برخورد کند.( لینک)

نوبخت: سپاه مدافع ملت و مهاجم به تروریست ها است

سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران خاطرنشان کرد: اگر آمریکا سپاه را با عنوان گروه تروریستی قلمداد کند، بی شک خودشان در صف تروریست ها قرار گرفته اند، جهان و بشریت باید قدردان سپاه در مبارزه با تروریست ها باشد.جهان باید با چشم واقع بینانه دفاع سپاه از تهاجم تروریست ها را تأیید کند و سپاه مدافع ملت و مهاجم به تروریست ها است.(لینک)

قاسمی: پاسخ ایران کوبنده و قاطع خواهد بود

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه نیز در واکنش به این اقدام آمریکا اظهار داشت: اگر آمریکا این کار را بکند پاسخ ایران سخت، قاطع و کوبنده خواهد بود که آمریکا باید تبعات آن را بپذیرد.( لینک)

آذری جهرمی: سپاه مورد حمایت مردم است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات نیز در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت:م نظور دولت مردان آمریکا چیز پیچیده ای نیست که از سپاه عصبانی باشند، سپاه مورد حمایت مردم است. امیدوارم آنها این اشتباه را نکنند که نسبت به سپاه گستاخی از خود نشان دهند. مردم و دولت این گستاخی را بی پاسخ نمی گذارند.( لینک)

ولایتی: مخالفت با سپاه مخالفت با ملت ایران است

علکی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر انقلاب نیز در واکنشی به این موضوع تصریح کرد: آمریکایی ها کوچکتر از آن هستند که بخواهند علیه سپاه کار کنند و مخالفت با سپاه به منزله مخالفت با ملت ایران است. (لینک)

بروجردی: سپاه با توطئه ها برخورد می کند

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در جلسه کمیسون مطبوعش عنوان کرد: هرگونه اتهام تروریستی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دست اندازی به امنیت ملی کشور تلقی شده و به شدت محکوم می شود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون گذشته با تمامی توطئه های تروریستی و ماجراجویانه آمریکا در منطقه برخورد خواهند کرد.(لینک)

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

افشاگری معاون نعمت‌زاده

پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت

روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن

رئیس‌جمهور خطاب به ترامپ گفت: با دم شیر بازی نکن

تصور حل مشکلات از راه مذاکره با آمریکا خطایی واضح است

می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

توضیح کدخدایی در مورد جلسه مجمع تشخیص و رای آیت‌الله جنتی

سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی با عنوان «یک رأی، یک خبر و یک عکس البته بی‌ربط» در مورد جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین