بستر همکاری‌های ایران و فرانسه در بخش کشاورزی فراهم است

نسیم آنلاین

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، نشست بیش از 32 تن از نمایندگان شرکت‌ها و فعالان اقتصادی استان‌های مختلف کشورمان از بخش خصوصی و دولتی به سرپرستی اتاق بازرگانی استان گلستان با حضور نماینده گرگان در مجلس و ابوالقاسم دلفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در محل سفارت ایران در پاریس برگزار شد.

در این نشست سفیر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با توجه به شرایط نسبتا مناسب روابط بین دو کشور و بسترهای ایجاد شده، انتظار می‌رود روابط اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و فرانسه توسعه بیشتری یابد.

وی افزود:ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی استانی دو کشور در مسیر توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور نقش مهمی ایفاء می‌کند به ویژه اینکه بستر همکاری‌های ایران و فرانسه در بخش کشاورزی آماده است و سفر اخیر وزیر جهاد و کشاورزی کشورمان به فرانسه و امضای چهار تفاهمنامه همکاری تائید کننده این موضوع است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سطح روابط اقتصادی دو کشور ترازوی سنجش و ارزیابی روابط اقتصادی با کشورها است و لذا سفارت آماده همکاری برای استفاده از ظرفیت‌های استانی است.  

در ادامه نشست قره‌خانی نماینده شهر گرگان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: نگاه مجلس شورای اسلامی این است که مناسبات سیاسی می‌تواند به افزایش مبادلات اقتصادی با کشورها منجر شود. فرانسه در مباحث سیاسی و اقتصادی پیشانی اتحادیه اروپا است و روابط با این کشور برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است. مجلس شورای اسلامی به جد خواهان تعمیق روابط اقتصادی و همچنین استانی با فرانسه است و از تلاش‌های وزارت امور خارجه و این سفارتخانه در این زمینه حمایت می‌کند.

در ادامه جلسه نمایندگان شرکت‌های حاضر به تشریح فعالیت‌های اقتصادی خود پرداختند.

هیأت اتاق بازرگانی استان گلستان متشکل از 32 شرکت از بخش‌های خصوص و دولتی به همراه نماینده شهر گرگان در مجلس شورای اسلامی از تاریخ 16 تا 21 مهر 96 در چارچوب سفر اروپایی از ظرفیت‌های کشاورزی و بسته بندی محصولات غذایی استان‌های پاریس و نرماندی فرانسه بازدید کردند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

افشاگری معاون نعمت‌زاده

پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت

روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن

رئیس‌جمهور خطاب به ترامپ گفت: با دم شیر بازی نکن

تصور حل مشکلات از راه مذاکره با آمریکا خطایی واضح است

می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

توضیح کدخدایی در مورد جلسه مجمع تشخیص و رای آیت‌الله جنتی

سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی با عنوان «یک رأی، یک خبر و یک عکس البته بی‌ربط» در مورد جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین