انصاری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اجرای ۱۱ پروژه دولت الکترونیک مستقیما برعهده سازمان اداری و استخدامی است

عنوان

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: اجرای ۱۱ پروژه مستقیما برعهده سازمان اداری و استخدامی و اجرای ۲۳ پروژه برعهده وزارت ارتباطات است.

جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفت وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پیشبرد اهداف دولت الکترونیک اظهار کرد: توسعه دولت الکترونیک یکی از برنامه های اصلی دولت در مجموعه برنامه جامع اصلاح نظام اداری است.

وی افزود: دولت الکترونیک به ارائه خدمات الکترونیکی دولت با سرعت کافی، اصلاح ساختار، کوتاه کردن فرآیند انجام کار، مقابله با فساد و سایر اهدافی که در برنامه جامع اصلاح نظام اداری است کمک می کند.

انصاری با بیان اینکه برنامه توسعه دولت الکترونیک دارای دو بخش است، گفت: یک بخش شامل ایجاد و توسعه زیرساخت های دولت الکترونیک است که توسط وزارت ارتباطات با همکاری تعدادی از دستگاه ها برای ایجاد پایگاه های اصلی انجام می شود، به عنوان مثال شبکه ملی تبادل اطلاعات از جمله برنامه هایی است که وزارت ارتباطات به دنبال ایجاد آن است.

رئیس سازمان اداری استخدامی ادامه داد: برخی پایگاه های اصلی همچون پایگاه کدملی توسط دستگاه ثبت احوال و پایگاه کاداستر هم توسط ثبت اسناد اجرا می شود، به هر حال آنجه مربوط به تهیه زیرساخت هاست با محوریت وزارت ارتباطات و همکاری سایر دستگاه ها صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه شناسایی خدمات الکترونیکی و ارائه آن به مردم، اصلاح فرآیند این خدمات و الکترونیکی کردن آنها بر عهده سازمان اداری و استخدامی و دستگاه های مربوط است.

شناسایی 99 پروژه در برنامه توسعه دولت الکترونیک

انصاری با اشاره به اینکه در برنامه توسعه دولت الکترونیک 99 پروژه شناسایی شده است، گفت: از میان این 99 پروژه، اجرای 11 پروژه مستقیما برعهده سازمان اداری و استخدامی و اجرای 23 پروژه برعهده وزارت ارتباطات است، همچنین 3 پروژه به صورت مشترک اجرا می شود و پیگیری سایر پروژه ها برعهده دستگاه های اجرایی قرار دارد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی ادامه داد: سه سال پیش اجرای 99 پروژه دولت الکترونیک توسط سازمان اداری آغاز شده خوشبختانه بخشی از آنها پیشرفت های خوبی داشته و بخشی از آنها هم در مرحله طراحی و استقرار سامانه قرار گرفته است.

وی افزود: از آغاز به کار این طرح، کاری گروهی با مسئولیت مشترک این دو دستگاه انجام شد، همچنین شورای اجرای فناوری اطلاعات با مسئولیت وزارت ارتباطات مسئولیت پیگیری زیرساخت ها را دنبال می کند، توسعه دولت الکترونیک دارای کمیسیونی است که با مسئولیت سازمان اداری استخدامی فعالیت و بحث شناسایی خدمات دولتی و اصلاح فرآیند آنها را دنبال می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین