فیلم «سویوق» در جشنواره فیلم «مذهب امروز» به روی پرده می‌رود.

عنوان

فیلم «سویوق» ساخته برادران ارک در بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم مذهب امروز در بخش فیلم‌های داستانی به نمایش در می‌آید و توسط هیات داوران جشنواره مورد داوری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «سویوق» ساخته برادران ارک در بیستمین جشنواره بین المللی فیلم مذهب امروز در بخش فیلم های داستانی به نمایش در می آید و توسط هیات داوران جشنواره مورد داوری قرار می گیرد.

برادران ارک، پیش از آنکه در سال جاری، با فیلم کوتاه «حیوان» جایزه دوم سینه فونداسیون جشنواره کن را از آن خود کنند، فیلم بلند «سویوق» را به زبان آذری با اتکاء کامل به دست اندرکاران آذری ساختند. «سویوق»، پس از نمایش موفق در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم نوجوان در همدان در سال 1394، در نخستین نمایش جشنواره ای در خارج از کشور، در جشنواره شانگ های (یکی از پانزده رویداد رده رقابتی بین الملل در تقویم فیاپف که به اصطلاح الف نامیده می شوند)، به بخش رقابتی استعدادهای جدید آسیایی راه یافت و نامزد دریافت جوایز بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمبردار شد. پس از آن، «سویوق» در جشنواره هایی متعدد حضور یافته و سه جایزه از جشنواره های «تامیل نادو» و «خانه آسیا» دریافت کرده است. در امتداد حضورهای موفق بین المللی، «سویوق» در جشنواره فیلم مذهب امروز به نمایش در می آید.

گفتنی است علاوه بر «سویوق» که با پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی در جمع 12 فیلم بلند داستانی قرار دارد، فیلم مستند «157A» به کارگردانی بهروز نورانی پور و فیلم های کوتاه «فقط مادر من باش» به کارگردانی رقیه توکلی و «سایه های سپید» به کارگردانی مهدی امینی نیز مورد قضاوت داوران بخش های مختلف قرار خواهند گرفت.

در بیستمین دوره این جشنواره که از 21 تا 30 مهر سال جاری در کشور ایتالیا برگزار می شود، از میان 420 فیلم ثبت نام شده برای بخش های رقابتی، 41 فیلم از 28 کشور برگزیده شده اند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کبریت مدیا بین کودکان رفت؛

قهرمان کودکان ایرانی کیست!؟

جاسوسی با ساعت مچی!

جلسه در پشت درهای بسته ادامه دارد. اعضای تیم هسته‌ای کلافه و خسته به نظر می‌رسند. مطابق قرار تلفن‌های همراه بیرون اتاق نگه داشته شده تا محتوای بحث‌ها بیرون نرود ولی هیچ‌کس حواسش به ساعت مچی یکی از اعضای تیم نیست...

گوشی قاچاق را چگونه بشناسیم!؟

چگونه باید گوشی‌های قانونی را فعال کرد؟

ما سوار اسنپ می‌شویم یا اسنپ سوار ما!

در این ویدئو توضیحات یک هکر را خواهید شنید درباره دسترسی‌های غیرضروری که این نرم‌افزار به اطلاعات گوشی ما پیدا می کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین