کیوانی:

دانشگاه بدون هنر در رسالتش ناتوان است

عنوان

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی هنر را در دانشگاه مهم دانست و گفت:دانشگاه جامع بدون هنر از ایفای رسالت خود ناتوان است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جعفر کیوانی سرپرست دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی در آیین گشایش دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی گفت: با وجود اینکه رشته من عمران است اما به دلیل ضرورت در حال حاضر سرپرستی این دانشکده به اینجانب سپرده شده است و به زودی فرد دیگری از اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی به سمت ریاست دانشکده هنر منصوب خواهد شد.

وی با اشاره به اثرات معنا بخشی، تلطیف کنندگی و امید افزایی هنر ادامه داد: هنر می تواند پاسخگوی مناسبی به نیازهای بشری باشد.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: امروزه پیوند عمیقی میان علم و هنر وجود دارد و نباید تصور کرد آثار هنری تنها جنبه مصرفی دارند؛ در آیات و احادیث زیادی به هنر اشاره شده است و در فرهنگ اسلامی هنر با محیط زندگی و طبیعت ارتباط نزدیک و تنگانگی دارد.

کیوانی از ضرورت های ایجاد دانشکده هنر در دانشگاه خوارزمی به پیوند علم و هنر، نقش بی بدیل هنر در رشد خلاقیت و تکنیک های نو اشاره کرد و افزود: توسعه پایدار و همه جانبه در دانشگاه ها مستلزم توجه به هنر و برقراری ارتباط انسان و طبیعت است.

وی یادآورشد :دانشگاه جامع بدون دانشکده هنر از ایفای کامل رسالت خود ناتوان است و به همین دلیل لزوم ایجاد دانشکده هنر و معماری در اعضای هیات علمی و ریاست دانشگاه خوارزمی به وجود آمد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کلیپ

شهیدی که نتوانست به قولش با دخترش وفا کند

سفر رهبرانقلاب به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ساعتی پیش برای دیدار با مردم داغدار و مصیبت‌زده‌ی کرمانشاه، وارد مناطق زلزله‌زده‌ی این استان شدند.

بالاخره بچه‌دار بشیم یا نه!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "کبریت" به موضع بچه دار شدن پرداخته و با دوربین مخفی نظر آنها را درباره آوردن بچه جویا شده است.

«وعده صادق» سردار سلیمانی

با آزادسازی البوکمال، پرونده #داعش در عراق و سوریه در عرصه میدانی بسته شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین