تابش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ارجاع قهری برجام به کنگره نشانه ناتوانی سیاسی ترامپ است

عنوان

نایب رئیس فراکسیون امید گفت:ارجاع قهری برجام به کنگره نشانه ناتوانی و کم تجربگی سیاسی رئیس جمهور آمریکاست.

محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اظهارات گستاخانه ترامپ درباره کشورمان گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا از سوی بسیاری از سیاست مداران، نخبگان فکری و سیاسی جهان از جمله متحدان اروپایی-آمریکایی محکوم شد.

وی با بیان اینکه اظهارات ترامپ موجب شرمساری دولت آ مریکا و تحقیر این ملت است، ادامه داد: موضع حمایتی رژیم سرکوب گر و غاصب صهیونیستی و سه کشور عقب افتاده و فاقد پایگاه مردمی بهترین گواه شکست راهبرد اعلامی از سوی رئیس جمهور آمریکاست.

نماینده مردم اردکان با بیان اینکه سخنان نادرست ترامپ حتی ارزش پاسخگویی ندارد، اظهار کرد: اما ذکر چند نکته خالی از لطف نیست، نخست آنکه ملت ما و سپاه پاسداران برآمده از متن جامعه ایران امروز به دلیل دفاع از آرمان های انسانی، مظلومان منطقه و به ویژه مبارزه سرافرازانه با تروریسم پرورش یافته به وسیله آمریکا و مورد حمایت کشورهای مرتجع از محبوبیت ملی و منطقه ای بالایی برخوردار است.

تابش ادامه داد: یکی دیگر از محورهای سخن رئیس جمهور آمریکا که ظاهرا پاسخی به امتیازات تجاری دریافتی از برخی کشورهای منطقه ارزیابی می شود، جعل تاریخ و به زبان جاری ساختن نامی مجعول برای خلیج فارس که خاستگاه تمدنی پارس بوده و از شهرت بلامنازع بین المللی برخوردار است که قطعا در هیچ متن و سندی درج نخواهد شد.

نایب رئیس فراکسیون امید با تأکید بر اینکه بدون تردید اظهارات ناروای ترامپ بر وحدت و انسجام ملی ما تأثیر مثبت فراوانی خواهد داشت، گفت: همه جریان ها و سلایق فکری، سیاسی و فرهنگی از تمامیت ارضی، استقلال ملی و پاسداشت انقلاب، هویت ملی و تاریخی خود جانانه دفاع خواهند کرد و امیدواریم که مسئولان بیش از پیش قدر این ملت بزرگ، وفادار و دلبسته به میهن، نظام جمهوری اسلامی و پیشرفت را بدانند و با محبت و خدمت پاسخ حمایت ها و جان فشانی های آنان را به شایستگی و بایستگی بدهند.

وی با تأکید بر اینکه برجام تنها یک سند ارزشمند و مهم بین المللی نیست، افزود: برجام دستاورد دیپلماسی موفق جهانی و تأییدی است بر روش گفتگو برای صلح و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و منازعات میان کشورها که عزم و اراده جهانی پشتوانه مستحکم آن است.

تابش خاطر نشان کرد: رئیس جمهور آمریکا که از سیاست ورزی هم بهره ای نبرده است در این زمینه هم دچار توهم شده و تصور باطل می کند که چون رئیس جمهور آ مریکاست می تواند هر تصمیمی اتخاذ کند.

نماینده مردم ارکان بیان داشت: ارجاع قهری برجام به کنگره نشانه ای از ناتوانی و کم تجربگی وی در امور سیاسی است و ما هیچ گاه مذاکره مجدد برجام را نخواهیم پذیرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

یادداشت دکتر وحید شقاقی شهری به بهانه اظهارات اخیر وزیر بهداشت؛

۸ اشتباه راهبردی روحانی در روزهای بحرانی اقتصاد +۱۱ پیشنهاد

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
گزارش نسیم آنلاین از فضای مجازی
توئیتری‌ها به دنبال حجامت نظام
اما و اگرهای برجام اروپایی
اروپا برای ادامه برجام چه خواهد کرد؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین