مهیار هزارجریبی به مهر گفت:

مزار شهید غواص زیر آب می‌رود/ یک ماهی راوی «سرخ او» شد

عنوان

کارگردان «سرخ او» با اشاره به اینکه این نمایش ماجرای یکی از شهدای غواص در یکی از روستاهای بهشهر را به تصویر می کشد، عنوان کرد یک ماهی راوی بخشی از داستان نمایش است.

مهیار هزارجریبی کارگردان «سرخ او» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: این اثر که منتخب جشنواره سراسری تئاتر بسیج و جشنواره تئاتر سوره ماه است تا جمعه ۲۸ مهرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می رود.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: «سرخ او» به زبان محلی به معنای آب سرخ است و داستان یکی از شهدای غواص را به تصویر می‌کشد که در روستایی در بهشهر به خاک سپرده شده است اما قرار است در آن منطقه سدی ساخته شود و به این ترتیب تمام روستا و قبر این شهید نیز از بین می رود اما مادر شهید با نبش قبر موافقت نمی کند و از همین جا اتفاقاتی رخ می دهد.

این کارگردان تئاتر متذکر شد: این نمایش با رویکردی آیینی به صحنه می رود و در آن از آیین های مویه و سوگواری منطقه مازندران بهره گرفته شده است. همچنین موسیقی بومی این خطه نیز در اجرا نقش پررنگی دارد.

هزارجریبی درباره شیوه اجرایی نمایش یادآور شد: نمایش «سرخ او» اثری رئالیستی محسوب نمی شود چون از نیمه های اجرا یک ماهی راوی قصه شده و با مادر شهید شروع به صحبت کردن می کند. این راوی، ماهی سفره هفت سینی است که مادر بر سر مزار فرزند شهیدش گذاشته است که با مادر وارد گفتگو شده و از نیمه نمایش راوی داستان می شود. طراحی صحنه نمایش نیز به صورت مینیمال انجام گرفته است و در صحنه تنها شاهد ۱۰ پودس هستیم.

وی در پایان درباره بازخوردهایی که از اجرای این نمایش گرفته است، گفت: خوشبختانه تا امروز بازخوردهای خوبی از نمایش گرفته ایم و هنرمندان زیادی هم به دیدن کار نشسته اند.

سارا یزدانی، ندا حبیبی، نازنین هدایتی، رسول عبدی، نیروانا هزار جریبی، نازنین غلام زاده، مبینا رمنانی و مهیار هزارجریبی در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «سرخ او» تا ۲۸ مهر، ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

زاهدی‌فر در امارات است یا گرجستان؟

پشت‌پرده کلاه‌برداری خانوادگی سکه ثامن

الحاق به کنوانسیون­‌های FATF هیچ اثر مثبتی برای ایران ندارد

خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF هیچ تاثیری مثبتی بر نرخ ارز و روابط بانکی نداشته است و همچنان نشانه­ای دال بر همکاری اروپا به نفع ایران به چشم نمی­خورد، گفت: من اعتقاد دارم اگر این برنامه اقدام را به صورت کامل انجام دهیم هم باز تحریم­ها درباره ایران، شکسته نخواهد شد و این زمینه را در مجلس نمی بینم که سراغ تصویب لوایح مرتبط با FATF برود.

خروج اروپایی‌ها از ایران به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا بود یا FATF؟

در حالی مقامات اروپایی و برخی نهادهای حامی دولت از اهمیت بالای تصویب لوایح مرتبط با FATF برای بقای برجام صحبت می‌کنند که از زمان خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌ها، بسیاری از شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی ایران را ترک کرده‌اند.

دیگر از نه گفتن به «کاپیتولاسیون» کوتاه نخواهیم آمد!

این‌ها اگر دل‌شان برای قربانیان تروریسم سوخته بود و جهدشان علیه تروریست‌ها و آدم‌کش‌ها بود، جلوی عربستان و امارات و حتا دولت‌های خودشان را می‌گرفتند. هزینه‌ی ترور و تروریسم را ما می‌دهیم، بعد باید سرمان منت بگذارند و اتهام حمایت از تروریسم و تحت نظر قرار گرفتن را هم به جان بخریم؟! این یک‌جور کاپیتولاسیون نوین نیست؟ به نظرتانحق توحش از ما نمی‌گیرند؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
نگاهی به آخرین فیلم حمید نعمت‌الله
«شعله ور»؛ حقارت، حسادت، جنایت
واکنش روزنامه جام جم به اقدام بازیگر سریال پدر
در حاشیه حاشیه‌سازی‌های اینستاگرامی یک نوبازیگر
مؤدب در نشست ناشران دربارۀ مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی:
باید از مسائل داخلی به موضوعات بین‌المللی برسیم     
نگاهی به فیلم ابوقریب
«ابوقریب»؛ یک اکشن واقعی ایرانی!
مروری بر کارنامه «حسن رحیم پور ازغدی»؛
فرزندِ حوزه که پیشگام نقد مشفقانه حوزه شد
اقناع افکار عمومی پیش نیاز سیاست‌های منطقه‌ای
راهکارهای ایران دربرابر معامله قرن
وسایل دیجیتال ما را گرفتار بدترین نوعِ تربیت فرزند کرده‌اند
آن گوشی لعنتی‌ را بنداز کنار!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین