مهیار هزارجریبی به مهر گفت:

مزار شهید غواص زیر آب می‌رود/ یک ماهی راوی «سرخ او» شد

عنوان

کارگردان «سرخ او» با اشاره به اینکه این نمایش ماجرای یکی از شهدای غواص در یکی از روستاهای بهشهر را به تصویر می کشد، عنوان کرد یک ماهی راوی بخشی از داستان نمایش است.

مهیار هزارجریبی کارگردان «سرخ او» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: این اثر که منتخب جشنواره سراسری تئاتر بسیج و جشنواره تئاتر سوره ماه است تا جمعه ۲۸ مهرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می رود.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: «سرخ او» به زبان محلی به معنای آب سرخ است و داستان یکی از شهدای غواص را به تصویر می‌کشد که در روستایی در بهشهر به خاک سپرده شده است اما قرار است در آن منطقه سدی ساخته شود و به این ترتیب تمام روستا و قبر این شهید نیز از بین می رود اما مادر شهید با نبش قبر موافقت نمی کند و از همین جا اتفاقاتی رخ می دهد.

این کارگردان تئاتر متذکر شد: این نمایش با رویکردی آیینی به صحنه می رود و در آن از آیین های مویه و سوگواری منطقه مازندران بهره گرفته شده است. همچنین موسیقی بومی این خطه نیز در اجرا نقش پررنگی دارد.

هزارجریبی درباره شیوه اجرایی نمایش یادآور شد: نمایش «سرخ او» اثری رئالیستی محسوب نمی شود چون از نیمه های اجرا یک ماهی راوی قصه شده و با مادر شهید شروع به صحبت کردن می کند. این راوی، ماهی سفره هفت سینی است که مادر بر سر مزار فرزند شهیدش گذاشته است که با مادر وارد گفتگو شده و از نیمه نمایش راوی داستان می شود. طراحی صحنه نمایش نیز به صورت مینیمال انجام گرفته است و در صحنه تنها شاهد ۱۰ پودس هستیم.

وی در پایان درباره بازخوردهایی که از اجرای این نمایش گرفته است، گفت: خوشبختانه تا امروز بازخوردهای خوبی از نمایش گرفته ایم و هنرمندان زیادی هم به دیدن کار نشسته اند.

سارا یزدانی، ندا حبیبی، نازنین هدایتی، رسول عبدی، نیروانا هزار جریبی، نازنین غلام زاده، مبینا رمنانی و مهیار هزارجریبی در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «سرخ او» تا ۲۸ مهر، ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین