زارعی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

آزادسازی کرکوک به سایر مناطق تسری پیدا خواهد کرد

عنوان

کارشناس خاورمیانه گفت: آزادسازی کرکوک اولین اقدام برای پایان قائله بارزانی نخواهد بود و این راهبرد همچنان ادامه خواهد داشت.

اصغر زارعی کارشناس خاورمیانه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به عملیات آزادسازی کرکوک توسط ارتش عراق، اظهار کرد: اقدام نسنجیده و غیر عقلانی مسعود بارزانی  برای برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق علی رغم مخالفت های بین المللی و  منطقه ای حرکتی  بر خلاف قوانین داخلی کشور عراق  بود، تا جایی که  اقوام مختلف از همان ابتدا مخالفت های گسترده ای  را علیه این اقدام داشتند. 

کارشناس خاورمیانه گفت: دولت عراق بر اساس مصالح ملی اصرار داشت، فرمان لغو این همه پرسی غیرقانونی از سوی بارزانی صادر شود؛ اما با سماجت بارزانی مواجه شد در حالی که وی  دایره اقلیم کردستان را به سایر مناطق  عراق در دشت نینوا گسترش داده  و شهر نفت خیزی مانند کرکوک را تصاحب کرده بود.

زارعی تصریح کرد: در شرایط کنونی منابع استراتژیک نفت  از دسترس بارزانی خارج شده و ضربه سنگینی را  متحمل شده است.

وی افزود: با تأکید حیدرالعبادی به اهتزار پرچم دولت مرکزی عراق در همه نقاط کشور  اقدام دولت عراق  در کرکوک و حضورشان در این استان  پیش درآمدی برای سایر مناطق مورد منازعه خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

جزئیات حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

۶۶ مسافر و خدمه هواپیما جان باختند

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات 88

علی آقامحمدی درباره مجوز رهبر معظم انقلاب برای بازشماری تمام آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و نپذیرفتن نامزد شکست خورده انتخابات صحبت کرد.

شعار علیه حضور ایران در سوریه، مزخرف بود!

بهروز افخمی با حضور در برنامه "ققنوس" اظهارات جالبی را درباره داوری های جشنواره فجر و علت حذف لاتاری و همچنین تحلیل آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا بیان کرد.

شخصی که بخاطر کوپن به راهپیمایی رفت!

در این دوربین مخفی، بازیگر به میان راهپیمایان 22 بهمن اصفهان رفته و طوری وانمود میکند که برای دریافت کوپن خود پا به راهپیمایی گذاشته است. منبع:آدرنالین

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین