دیدار وزیر خارجه مصر با همتای اردنی در نخستین ایستگاه سفر دوره‌ای خود

عنوان

وزیر خارجه مصر امروز در نخستین ایستگاه سفر دوره‌ای خود وارد امان پایتخت اردن شد و با همتای اردنی خود دیدار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر امروز یکشنبه در حالی وارد امان شد که حامل پیامی از جانب «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر برای «عبدالله دوم» شاه اردن است.

شکری امروز پس از ورود به امان با «أیمن الصفدی» همتای اردنی خود دیدار کرد و الصفدی در این دیدار بر حمایت از تلاش های مصر تأکید کرد و ایفای نقش قاهره در تحقق آشتی فلسطینیان را ستود.

خبرگزاری اردن (پترا) گزارش داد که دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه و بارزترین تحولات منطقه به خصوص مسائل مربوط به فلسطین، تلاش های صورت گرفته برای تحقق آشتی فلسطینیان، پایان دادن به دودستگی ها و تقویت وحدت ملی فلسطینیان جهت فراهم کردن زمینه مناسب برای ازسرگیری مذاکرات فلسطینی-اسرائیلی جهت تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال 1967 به پایتختی قدس شرقی را بررسی کردند.

بررسی آخرین تحولات منطقه از جمله تحولات سوریه و لبنان، اوضاع عراق و تلاش های مربوط به مبارزه با تروریسم از دیگر محورهای گفت وگوی دو طرف بود.

الصفدی همچنین همتای مصری خود را در جریان توافق سه جانبه اردن، آمریکا و روسیه درباره ایجاد منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه قرار داد.

وزیران مصر و اردن در پایان دیدار خود توافق کردند که ارتباطات آنها به منظور تقویت روابط دوجانبه و افزایش هماهنگی و رایزنی درباره مسائل منطقه ای و تحولات آن ادامه داشته باشد.

شکری همچنین قرار است به 5 کشور عربی دیگر اعم از امارات، کویت، بحرین، عمان و عربستان سعودی سفر کند و پیام السیسی را به رهبران این کشورها ابلاغ نماید.

سفر شکری به این کشورها در حالی است که اخیرا در پی اعلام استعفای «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان از عربستان سعودی تنشی بین دو کشور به وجود آمده است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

دبیر کانون صرافان:

برجام هیچ کمکی به باز شدن راه‌های بانکی و سوئیفت نکرد

پذیرش FATF خلاف انسانیت و اسلامیت و استقلال ایران است

 یکی از روش‌های آمریکا برای اداره جهان جعل قواعدی است که به جهان‌داری او کمک کند و دولت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب را تحت شعاع قرار دهد. FATF یکی از آنهاست که ملزم می‌کند کشورهای عضو اطلاعات شفاف را مبادله کنند

هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد

دیوید لوئیس، دبیر اجرایی گروه ویژه اقدام مالی، در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت هیچ تضمینی وجود ندارد که ایران با اجرای خواسته‌های FATF از لیست سیاه آن خارج شود.

کدخدایی: اصلاح فوری قانون انتخابات ضروری است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اصلاح قانون انتخابات ضرورتی انکارناپذیر است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:
مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است
نگاهی به سپتامبر پر حادثه تاریخ فلسطین
چرا هزینه سازش بیشتر از مقاومت است؟
اولین مصاحبه بشار اسد با یک رسانه عربی پس از جنگ
سوریه بزودی نقش محوری عربی خود را بازخواهد یافت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین