یک متخصص تغذیه مطرح کرد

ارتباط تند غذا خوردن و بروز بیماری گوارشی/ تند غذا خوردن باعث چاقی می‌شود

عنوان

مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص ارتباط سریع غذا خوردن و بروز بیماری‌های گوارشی توضیحاتی را ارائه داد.

تیرنگ نیستانی مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در خصوص ارتباط سریع غذا خوردن و بروز بیماری های گوارشی توضیح داد: سریع غذا خوردن می تواند نقش زیادی در افزایش وزن افراد و همچنین بروز برخی از اختلالات گوارشی داشته باشد. 

وی گفت: در زمانی که فرد به سرعت غذا را صرف می کند، سیگنال هایی که باید در خصوص میزان انرژی مورد نیاز بدن به مغز ارسال شوند، به کندی به این ناحیه می رسد که این موضوع باعث دریافت کالری زیاد در بدن خواهد شد. 

وی بیان داشت: تند غذا خوردن صرفاً یک فرهنگ تغذیه ای محسوب نمی شود، بلکه می تواند معلول برنامه ریزی غذایی باشد به طوری که برخی از افراد که وعده غذایی خود را حذف می کنند و بین وعده های غذایی آنها فاصله طولانی مدت می افتد، بلع غذایی آنها افزایش پیدا کرده و زمانی که می خواهند غذایی را بخورند، با سرعت اقدام به انجام این کار می کنند. 

مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سریع غذا خوردن باعث مخلوط شدن غذا و هوا و ورود آنها به معده می شوند و این موضوع باعث احساس ورم و درد در این ناحیه خواهد شد. 

وی توصیه کرد: مصرف میان وعده های غذایی می تواند کمک زیادی به حل شدن این موضوع کند، همچنین توصیه می شود افراد با یک برنامه ریزی صحیح غذایی از بروز مشکلات گوارشی پیشگیری کنند. 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کبریت مدیا بین کودکان رفت؛

قهرمان کودکان ایرانی کیست!؟

جاسوسی با ساعت مچی!

جلسه در پشت درهای بسته ادامه دارد. اعضای تیم هسته‌ای کلافه و خسته به نظر می‌رسند. مطابق قرار تلفن‌های همراه بیرون اتاق نگه داشته شده تا محتوای بحث‌ها بیرون نرود ولی هیچ‌کس حواسش به ساعت مچی یکی از اعضای تیم نیست...

گوشی قاچاق را چگونه بشناسیم!؟

چگونه باید گوشی‌های قانونی را فعال کرد؟

ما سوار اسنپ می‌شویم یا اسنپ سوار ما!

در این ویدئو توضیحات یک هکر را خواهید شنید درباره دسترسی‌های غیرضروری که این نرم‌افزار به اطلاعات گوشی ما پیدا می کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین