یک متخصص تغذیه مطرح کرد

ارتباط تند غذا خوردن و بروز بیماری گوارشی/ تند غذا خوردن باعث چاقی می‌شود

عنوان

مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص ارتباط سریع غذا خوردن و بروز بیماری‌های گوارشی توضیحاتی را ارائه داد.

تیرنگ نیستانی مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در خصوص ارتباط سریع غذا خوردن و بروز بیماری های گوارشی توضیح داد: سریع غذا خوردن می تواند نقش زیادی در افزایش وزن افراد و همچنین بروز برخی از اختلالات گوارشی داشته باشد. 

وی گفت: در زمانی که فرد به سرعت غذا را صرف می کند، سیگنال هایی که باید در خصوص میزان انرژی مورد نیاز بدن به مغز ارسال شوند، به کندی به این ناحیه می رسد که این موضوع باعث دریافت کالری زیاد در بدن خواهد شد. 

وی بیان داشت: تند غذا خوردن صرفاً یک فرهنگ تغذیه ای محسوب نمی شود، بلکه می تواند معلول برنامه ریزی غذایی باشد به طوری که برخی از افراد که وعده غذایی خود را حذف می کنند و بین وعده های غذایی آنها فاصله طولانی مدت می افتد، بلع غذایی آنها افزایش پیدا کرده و زمانی که می خواهند غذایی را بخورند، با سرعت اقدام به انجام این کار می کنند. 

مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سریع غذا خوردن باعث مخلوط شدن غذا و هوا و ورود آنها به معده می شوند و این موضوع باعث احساس ورم و درد در این ناحیه خواهد شد. 

وی توصیه کرد: مصرف میان وعده های غذایی می تواند کمک زیادی به حل شدن این موضوع کند، همچنین توصیه می شود افراد با یک برنامه ریزی صحیح غذایی از بروز مشکلات گوارشی پیشگیری کنند. 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

جزئیات حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

۶۶ مسافر و خدمه هواپیما جان باختند

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات 88

علی آقامحمدی درباره مجوز رهبر معظم انقلاب برای بازشماری تمام آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و نپذیرفتن نامزد شکست خورده انتخابات صحبت کرد.

شعار علیه حضور ایران در سوریه، مزخرف بود!

بهروز افخمی با حضور در برنامه "ققنوس" اظهارات جالبی را درباره داوری های جشنواره فجر و علت حذف لاتاری و همچنین تحلیل آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا بیان کرد.

شخصی که بخاطر کوپن به راهپیمایی رفت!

در این دوربین مخفی، بازیگر به میان راهپیمایان 22 بهمن اصفهان رفته و طوری وانمود میکند که برای دریافت کوپن خود پا به راهپیمایی گذاشته است. منبع:آدرنالین

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین