رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مطرح کرد:

افزایش مبادلات فرهنگی وظیفه امروز دانشگاها

عنوان

بروجردی با بیان اینکه امروزه افزایش مبادلات فرهنگی در دانشگاها مهم تلقی می‌شود گفت: نیاز جوامع امروز بشری از طریق دیپلماسی فرهنگی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار  خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در هفتاد و پنجمین سالگرد ورود مهاجران لهستانی به ایران که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: امروزه آنچه که می تواند در دانشگاها مهم تلقی شود افزایش مبادلات فرهنگی در دانشگاه است و نیاز جوامع امروز بشری از طریق دیپلماسی فرهنگی برطرف می شود.

بروجردی با بیان اینکه تعلق خاطر به سرزمین می تواند توسعه فرهنگی ایجاد کند اظهار کرد: بدون کمترین تردیدی، همه ابعاد توسعه باید طوری چیده شود و عمل کند که در خدمت توسعه فرهنگی قرار گیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: توسعه علمی ایران و لهستان یکی از راهگشا ترین فرصت ها برای مناسبات سیاسی میان دو کشور است.

بروجردی با اشاره به اینکه توسعه مناسبات فرهنگی در کشورها می تواند دغدغه سیاست مدران باشد اظهار کرد: به طور مثال امروزه ما با کشور لهستان یک دیرینه فرهنگی داریم که می تواند مورد توجه باشد.

وی خاطر نشان کرد:‏ توسعه فرهنگی یعنی استیلای فرهنگ بر همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه با هدف تعالی انسان که سرچشمه و تحول آن در دانشگاه نقش می گیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: توسعه فرهنگی زمانی اتفاق می افتد که فرهنگ و سرآمدان فرهنگی یک جامعه یارای جذب و هضم همه ابعاد پیشرفت و توسعه را دارند و به عبارت دیگر همه پیشرفت ها در متن و بطن فرهنگ رخ دهد.

بروجردی با بیان اینکه امروز خوشحالی هستیم که این تعاملات برای توسعه فرهنگی ایجاد می شود اظهار کرد: فرهنگ جنبه ای از توسعه و به معنی گشودن درب ها به روی همگان است؛ در واقع توسعه فرهنگی نقش بزرگی در سرعت بخشیدن به گردش چرخه فرهنگی و ایجاد تعامل فرهنگی در جامعه برعهده دارد.

وی یادآورشد: امروزه آمادگی لازم برای توسعه مناسبات ایران و لهستان در حوزه اسناد و کتابخانه ای را دار هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
التهابات اقتصادی اخیر به روایت حاج حسین یکتا
مستند "روایت مردم" - قسمت دوم
مدیر کل امور بانوان استانداری تهران مطرح کرد؛
تبصره بخشنامه تغییر ساعات کاری برای بانوان دارای شرایط خاص
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت خبر داد
۹ هزار و ۲۶۵ نفر معتاد و موادفروش پایتخت شناسایی و دستگیر شدند + عکس
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین