رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مطرح کرد:

افزایش مبادلات فرهنگی وظیفه امروز دانشگاها

عنوان

بروجردی با بیان اینکه امروزه افزایش مبادلات فرهنگی در دانشگاها مهم تلقی می‌شود گفت: نیاز جوامع امروز بشری از طریق دیپلماسی فرهنگی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار  خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در هفتاد و پنجمین سالگرد ورود مهاجران لهستانی به ایران که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: امروزه آنچه که می تواند در دانشگاها مهم تلقی شود افزایش مبادلات فرهنگی در دانشگاه است و نیاز جوامع امروز بشری از طریق دیپلماسی فرهنگی برطرف می شود.

بروجردی با بیان اینکه تعلق خاطر به سرزمین می تواند توسعه فرهنگی ایجاد کند اظهار کرد: بدون کمترین تردیدی، همه ابعاد توسعه باید طوری چیده شود و عمل کند که در خدمت توسعه فرهنگی قرار گیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: توسعه علمی ایران و لهستان یکی از راهگشا ترین فرصت ها برای مناسبات سیاسی میان دو کشور است.

بروجردی با اشاره به اینکه توسعه مناسبات فرهنگی در کشورها می تواند دغدغه سیاست مدران باشد اظهار کرد: به طور مثال امروزه ما با کشور لهستان یک دیرینه فرهنگی داریم که می تواند مورد توجه باشد.

وی خاطر نشان کرد:‏ توسعه فرهنگی یعنی استیلای فرهنگ بر همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه با هدف تعالی انسان که سرچشمه و تحول آن در دانشگاه نقش می گیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: توسعه فرهنگی زمانی اتفاق می افتد که فرهنگ و سرآمدان فرهنگی یک جامعه یارای جذب و هضم همه ابعاد پیشرفت و توسعه را دارند و به عبارت دیگر همه پیشرفت ها در متن و بطن فرهنگ رخ دهد.

بروجردی با بیان اینکه امروز خوشحالی هستیم که این تعاملات برای توسعه فرهنگی ایجاد می شود اظهار کرد: فرهنگ جنبه ای از توسعه و به معنی گشودن درب ها به روی همگان است؛ در واقع توسعه فرهنگی نقش بزرگی در سرعت بخشیدن به گردش چرخه فرهنگی و ایجاد تعامل فرهنگی در جامعه برعهده دارد.

وی یادآورشد: امروزه آمادگی لازم برای توسعه مناسبات ایران و لهستان در حوزه اسناد و کتابخانه ای را دار هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند

آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن

در این جنگ پیروزیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه از نخبگان باید در برنامه‌ریزی برای مسائل کشور استفاده کرد، فرمودند: برخی نخبگان به همراه فکر بلند، قدرت مدیریت هم دارند که باید از آن استفاده بشود.

بازهم تحریم!

در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه ایران، دولت آمریکا اعلام کرده که حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

نگرانی زیادی درباره امکان اجرایی بودن تسویه ارزی 80 درصد مبلغ نفت خام فروخته شده در بورس و تبعات آن وجود دارد و در نتیجه، ضرورت دارد وزارت نفت هر چه سریعتر امکان تسویه 100 درصد ریالی این مبلغ را نیز فراهم کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
نقد سیدمحمود رضوی بر گزارش روزنامه فرهیختگان
دفاع تهییه کننده سینما از مدارس غیرانتفاعی
شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
زاهدی‌فر در امارات است یا گرجستان؟
پشت‌پرده کلاه‌برداری خانوادگی سکه ثامن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین