آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی در همایش طلوع حقیقت؛

دو نامه رهبری به جوانان غرب اثر مثبت خود را داشته و دارد/ایشان از جوانان غربی خواستند به منابع اصلی شناخت اسلام مراجعه کنند

محمدی گلپایگانی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: دو نامه رهبری به جوانان غرب اثر مثبت خود را داشته و دارد و کسانی که دارای ضمیر پاکی باشند، متوجه پیام نامه می‌شوند.

به گزارش نسیم آنلاین؛ آیت الله محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در همایش گرامیداشت سالروز نامه های مقام معظم رهبری به جوانان غرب که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: نامه اول رهبری به جوانان غرب بعد از حادثه تروریستی فرانسه بود که در آن بیش از 100 نفر کشته شدند و ترس و وحشت فراوانی در آن منطقه ایجاد شد.

وی ادامه داد: در این نامه رهبری به حادثه فرانسه و حوادث مشابه آن اشاره کردند، چنین اتفاقی چیست و چه انگیزه هایی وجود دارد؟

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: ایشان در پیام نامه مسئله شناخت اسلام را براساس قرآن مجید و وجود پیامبر گرامی اسلام مطرح کردند و فرمودند جوانانی که در استثمار حکومت ها هستید آنان به شما حقیقت ماجرا را در مورد اسلام نمی گویند.

آیت الله محمدی گلپایگانی گفت: رهبری همچنین در این نامه اشاره کردند هر آنچه جنایت در دنیا اتفاق افتاده، محصول کار سردمداران غربی است.

وی به وقوع جنگ جهانی اول و دوم اشاره کرد و افزود: جنگ جهانی اول، دوم و حوادث فلسطین و دیگر کشورها نشأت گرفته از اقدامات سردمداران غربی است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: استکبار جهانی نمی خواهد حقیقت نورانی اسلام برای جوانان روشن شود، مقام معظم رهبری نیز در نامه هایشان از جوانان خواستند که به منابع اصلی شناخت اسلام مراجعه کنند.

آیت الله محمدی گلپایگانی با بیان اینکه استکبار و غرب می خواهند فرهنگ های دیگر را نابود کنند، گفت: آنان قصد ترویج روش زندگی خود را به جهان دارند و می گویند روش زندگی ما باید بر جهان حاکم شود.

وی بیان کرد: همجنس گرایی، ازدواج سفید و صدها مورد دیگر که بنیان خانواده ها را نابود می کند، از فرهنگ منحط غرب نشأت می گیرد؛ رهبری نیز در این نامه فرمودند که جوانان در غرب به تعالیم اصلی اسلام بازگردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه داعش ساخته و پرداخته غرب و آمریکاست، ادامه داد: کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در مبارزات انتخاباتی به یکدیگر طعنه می زدند که به وجود آورنده داعش هستند.

آیت الله محمدی گلپایگانی به شکل گیری شجره خبیثه داعش اشاره کرد و ادامه داد: تروریست های داعشی با نام اسلام آنچنان جنایت هایی انجام دادند که بشریت از آن شرم می کند.

وی ادامه داد: در کجا سابقه دارد که یک اسیر را در قفس بگذارند و آتشش بزنند و یک کودک بیگناه چندساله چرا باید سرش قطع شود؟

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: قرآن راه های روشنی دارد که اگر جوانان غربی به آن دقت کنند، حتما نتیجه مثبت می گیرند؛ باید شخصیت پیامبر را بیشتر بشناسیم و به سیره او توجه کنیم.

آیت الله محمدی گلپایگانی تأثیر دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب را مثبت ارزیابی کرد و افزود: آن کسی که ضمیر پاکی داشته باشد متوجه پیام نامه های رهبری می شود.

وی تأکید کرد: قرآن مجید بهترین کتابی است که می تواند بشریت را به سعادت دنیا و آخرت برساند؛ متأسفانه مزدوران اطراف کشورهایی که از تمدن امروز بهره ای نبرده اند و دست شان خالی است و با حکومت های بدوی و شاهزاده ای حکومت می کنند، نسبت به خودشان هم رحم ندارند و جنایتکاران را پشتیبانی می کنند و مایه تعجب است که اینها ما را متهم می کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: یکی از جنایت های غربی ها جدا کردن جوانان مسلمان از خانواده هایشان بود و 6000 جوان اهل سنت را به عنوان انتحاری استفاده کردند.

آیت الله محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: اگر به تعالیم اسلام برگردیم وضع دگرگون می شود و مقام معظم رهبری برای تبیین اسلام واقعی آن دو نامه را نوشتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت عباس شاکری از تبعات چند برابر شدن قیمت دلار در ماه‌های اخیر

هیچ چیز از افزایش قیمت دلار عایدمان نشد!

تفکر بسیجی، الگوی وحدت ملی و امنیت پایدار

شکاف های نسلی، جنسیتی، قومی، مذهبی، طبقاتی، تَرَک هایی هستند که به عنوان نقاط آسیب پذیر، می توانند جامعه ی یکپارچه را دچار تزلزل نمایند و وحدت ملی را تضعیف کنند. منازعات بی ثمر و تفرقه افکن سیاسی و جناحی نیز بر ایجاد شکاف اجتماعی و تضعیف وحدت ملی و در نتیجه زوال امنیت ملی نقش به سزایی دارد.

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

محمدرضا نجفی منش گفت در دوره اول، ما مشکلات داخلی نداشتیم و سیاستگذاران این صنعت را همراهی می‌کردند ولی در دوره جدید علاوه بر تحریم بین‌المللی شاهد تحریم داخلی هم هستیم. بارها این موضوع را هشدار داده‌ایم اما هیچ کس صدای ما را نمی‌شنود.

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی
چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟
در واکنش به قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر
نقوی حسینی: شورای حقوق بشر رفتار دوگانه دارد
دکتر جلیلی در دیدار با انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی کشور:
مساجد فضای بازی کودکان داشته باشند/ برنامه‌ریزی برای تولید اسباب‌بازی یک ضرورت است
دکتر ابومحمد عسگرخانی در گفتگوی تفصیلی مطرح کرد
اروپا زندانبان برجام است
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
رفتار آمریکا از دوره جاهلیت عرب هم بدتر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین