کتاب «فرسایش درونی رژیم اسرائیل» منتشر شد

عنوان

کتاب "تاکل الدولة القومیة على ید التیار الدینی الصهیونی" (فرسایش دولت ملی از سوی جریان دینی صهیونیستی) به قلم محمد نوری زاده پژوهشگر ایرانی به زبان عربی منتشر شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کتاب فرسایش دولت ملی از سوی جریان دینی صهیونیستی به بحث فروپاشی درونی رژیم اسرائیل و آینده آن در سایه وضعیت کنونی می پردازد. این کتاب پژوهشی در شش فصل و 323 صفحه به تازگی از سوی انتشارات "موج آرام" منتشر شده است.

تاریخ یهودیان و جنبش صهیونیسم، ساختار احزاب و جریان های سیاسی و دینی، دلایل قدرت گیری جریان دینی صهیونیستی و حریدی، تاثیر این قدرت گیری بر ماهیت دولت و نتایج آن بر سرنوشت کنونی و آینده رژیم اسرائیل مهمترین فصل های این کتاب را تشکیل می دهد.

نویسنده در این کتاب به بررسی وضعیت یهودیان در اروپا و احزاب و جریان های مختلف یهودی، ظهور جنبش صهیونیزم در قرن 19 و چگونگی تشکیل رژیم اسرائیل، روابط بین احزاب و جریان های دینی اعم از صهیونیستی و حریدی با جریان ها و احزاب سکولار، دلایل قدرت گیری احزاب و جریان های دینی به زیان احزاب و جریان های سکولار به مروز زمان از تاسیس رژیم اسرائیل تا سال 2016 میلادی و تاثیر این قدرت گیری در ساختار نهادهای رژیم اسرائیل و نیز مسیر حرکتی این رژیم در سایه اختلافات شدید داخلی پرداخته است.

نویسنده کتاب سپس سرنوشت آینده رژیم اسرائیل در سایه تداوم وضعیت کنونی و اختلافات و تضادهای داخلی در آن را با استناد به گفته های خود مسئولان این رژیم بررسی کرده است.

این کتاب می تواند برای پژوهشگران جهت شناخت ساختار درونی رژیم اسرائیل و وضعیت کنونی موازنه قوا و میزان اختلافات داخلی در درون ساختار و نهادهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی راهگشا باشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین