روسیه: به پیمان منع استفاده از موشک‌های اتمی میان‌برد پایبندیم

عنوان

روسیه ضمن هشدار به آمریکا در زمینه بی‌اثری فشارهای اقتصادی و نظامی، اعلام کرد که به پیمان منع استفاده از موشک‌های اتمی میان‌برد پایبند است.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال اتهام آمریکا علیه روسیه مبنی بر نقض توافق به کارگیری موشک‌های اتمی، مسکو روز شنبه اعلام کرد که به طور کامل به «پیمان منع استفاده از موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» در دوره پسا جنگ سرد پایبند است.

 به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرده بود که در حال بررسی گزینه‌های نظامی از جمله سامانه‌های موشکی کروز برد متوسط جدید است. این اقدام در واکنش به آنچه است که واشنگتن نقض توافق سال 1987 توسط روسیه  خوانده است.

بر این اساس، این هشدار نخستین واکنش دولت آمریکا علیه روسیه در زمینه ادعای استقرار موشک‌های زمین به هوای کروز در سال 2014 و نقض معاهده آزمایش و استقرار موشک‌های کروز (اتمی) با برد 500 تا 5500 کیلومتر است.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه این اتهام‌ها را «کاملا بی اساس» خوانده است.

ریابکوف در پاسخ مکتوب به اتهام‌های آمریکا عنوان کرد: «این ادعاها که استقرار موشک‌ها با این پیمان یا با داده‌های دورسنجی پروازی مطابقت ندارد، بر مبنای مشخصات فنی نیست. البته این مسئله  قابل درک است. زیرا اصلا چنین موردی وجود ندارد.»

ریابکوف گفت که مسکو به طور کامل به این پیمان پایبند است.

 رویترز در ادامه نوشت: ادعای آمریکا تنش بین مسکو و واشنگتن را شدت بخشیده به طوری‌که روز جمعه وزارت خارجه آمریکا به تحریم‌های احتمالی اقتصادی در این زمینه اشاره کرد.

واشنگتن اینک نیز به خاطر الحاق شبه‌جزیره کریمه از سوی روسیه و نیز ادعای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016، نهادهای روسیه و افراد نزدیک به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را تحریم کرده است.

 این در حالی است که کرملین بارها ادعای دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده است.

ریابکوف در این زمینه نیز گفته است که تلاش برای ترساندن روسیه با تحریم‌ها مضحک است.

وی اظهار داشت: «اینک وقت آن رسیده تا سیاستمداران و دیپلمات‌های آمریکا بدانند که فشار‌های اقتصادی و نظامی بر روسیه تاثیری ندارند.»

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین