ریابکوف: مسکو به پیمان موشکی خود با آمریکا متعهد است

عنوان

معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر پایبندی کامل کشورش به معاهده منع استفاده از موشک های کروز میانبرد با آمریکا، ادعاهای مربوط به نقض این پیمان از سوی مسکو را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک روز پس از ادعای واشنگتن مبنی بر عدم پایبندی مسکو به معاهده دوجانبه منع استفاده از موشک های کروز میانبرد توسط دو کشور، معاون وزیر خارجه روسیه این ادعای آمریکا را رد کرده و بر پایبندی کشورش به معاهده امضا شده مذکور میان دو طرف در دوران جنگ سرد را تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «سرگئی ریابکوف» با بی اساس خواندن این ادعای آمریکا در خصوص موشک های کروز میان برد روسی گفت: این نوع موشک های روسی از ویژگی های فنی مورد نیاز برای راه اندازی آنچه در معاهده میان دو کشور ذکر شده برخوردار نیستند.

وی همچنین در بیانیه ای که به همین مناسبت در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شده آورده است: مسکو کاملا به پیمان خود متعهد است و همواره هم متعهد بوده است.

ریابکوف در ادامه این پیام هشدار داد: اگر طرف مقابل نسبت به معاهده تمکین نکند ما مجبوریم همانطور که پرزیدنت پوتین گفته است، به چنین اقدامی پاسخ متقابل دهیم.

لازم به ذکر است وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با اعتراض به عدم احترام روسیه به پیمان موشکی میان دو کشور، از احتمال وضع تحریم های جدید علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی روسیه به همین بهانه خبر داده بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

پاسخ ظریف به پمپئو

مطالبات ایران از آمریکا

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین