ریابکوف: مسکو به پیمان موشکی خود با آمریکا متعهد است

عنوان

معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر پایبندی کامل کشورش به معاهده منع استفاده از موشک های کروز میانبرد با آمریکا، ادعاهای مربوط به نقض این پیمان از سوی مسکو را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک روز پس از ادعای واشنگتن مبنی بر عدم پایبندی مسکو به معاهده دوجانبه منع استفاده از موشک های کروز میانبرد توسط دو کشور، معاون وزیر خارجه روسیه این ادعای آمریکا را رد کرده و بر پایبندی کشورش به معاهده امضا شده مذکور میان دو طرف در دوران جنگ سرد را تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «سرگئی ریابکوف» با بی اساس خواندن این ادعای آمریکا در خصوص موشک های کروز میان برد روسی گفت: این نوع موشک های روسی از ویژگی های فنی مورد نیاز برای راه اندازی آنچه در معاهده میان دو کشور ذکر شده برخوردار نیستند.

وی همچنین در بیانیه ای که به همین مناسبت در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شده آورده است: مسکو کاملا به پیمان خود متعهد است و همواره هم متعهد بوده است.

ریابکوف در ادامه این پیام هشدار داد: اگر طرف مقابل نسبت به معاهده تمکین نکند ما مجبوریم همانطور که پرزیدنت پوتین گفته است، به چنین اقدامی پاسخ متقابل دهیم.

لازم به ذکر است وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با اعتراض به عدم احترام روسیه به پیمان موشکی میان دو کشور، از احتمال وضع تحریم های جدید علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی روسیه به همین بهانه خبر داده بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین