ریابکوف: مسکو به پیمان موشکی خود با آمریکا متعهد است

عنوان

معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر پایبندی کامل کشورش به معاهده منع استفاده از موشک های کروز میانبرد با آمریکا، ادعاهای مربوط به نقض این پیمان از سوی مسکو را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک روز پس از ادعای واشنگتن مبنی بر عدم پایبندی مسکو به معاهده دوجانبه منع استفاده از موشک های کروز میانبرد توسط دو کشور، معاون وزیر خارجه روسیه این ادعای آمریکا را رد کرده و بر پایبندی کشورش به معاهده امضا شده مذکور میان دو طرف در دوران جنگ سرد را تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «سرگئی ریابکوف» با بی اساس خواندن این ادعای آمریکا در خصوص موشک های کروز میان برد روسی گفت: این نوع موشک های روسی از ویژگی های فنی مورد نیاز برای راه اندازی آنچه در معاهده میان دو کشور ذکر شده برخوردار نیستند.

وی همچنین در بیانیه ای که به همین مناسبت در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شده آورده است: مسکو کاملا به پیمان خود متعهد است و همواره هم متعهد بوده است.

ریابکوف در ادامه این پیام هشدار داد: اگر طرف مقابل نسبت به معاهده تمکین نکند ما مجبوریم همانطور که پرزیدنت پوتین گفته است، به چنین اقدامی پاسخ متقابل دهیم.

لازم به ذکر است وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با اعتراض به عدم احترام روسیه به پیمان موشکی میان دو کشور، از احتمال وضع تحریم های جدید علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی روسیه به همین بهانه خبر داده بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین