ریابکوف: مسکو به پیمان موشکی خود با آمریکا متعهد است

عنوان

معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر پایبندی کامل کشورش به معاهده منع استفاده از موشک های کروز میانبرد با آمریکا، ادعاهای مربوط به نقض این پیمان از سوی مسکو را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک روز پس از ادعای واشنگتن مبنی بر عدم پایبندی مسکو به معاهده دوجانبه منع استفاده از موشک های کروز میانبرد توسط دو کشور، معاون وزیر خارجه روسیه این ادعای آمریکا را رد کرده و بر پایبندی کشورش به معاهده امضا شده مذکور میان دو طرف در دوران جنگ سرد را تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «سرگئی ریابکوف» با بی اساس خواندن این ادعای آمریکا در خصوص موشک های کروز میان برد روسی گفت: این نوع موشک های روسی از ویژگی های فنی مورد نیاز برای راه اندازی آنچه در معاهده میان دو کشور ذکر شده برخوردار نیستند.

وی همچنین در بیانیه ای که به همین مناسبت در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شده آورده است: مسکو کاملا به پیمان خود متعهد است و همواره هم متعهد بوده است.

ریابکوف در ادامه این پیام هشدار داد: اگر طرف مقابل نسبت به معاهده تمکین نکند ما مجبوریم همانطور که پرزیدنت پوتین گفته است، به چنین اقدامی پاسخ متقابل دهیم.

لازم به ذکر است وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با اعتراض به عدم احترام روسیه به پیمان موشکی میان دو کشور، از احتمال وضع تحریم های جدید علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی روسیه به همین بهانه خبر داده بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین