استاد دانشگاه بیروت در مصاحبه با تسنیم:

مبارزه مسلحانه فلسطینی‌ها تنها راه پیروزی در برابر صهیونیست‌هاست

عنوان

یک استاد دانشگاه بیروت تاکید کرد که مبارزه مسلحانه فلسطینی‌ها تنها راه پیروزی در برابر صهیونیست‌ها بوده و تمام تلاش‌های دیپلماتیک نیز باید در این راستا باشد.

دکتر "محمد طی" استاد دانشگاه بیروت در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم درباره اقدام اخیر"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در اعلام شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی صحبت کرد.

وی در این مصاحبه گفت: یکی از دلایلی که ترامپ را به سوی این اقدام کشاند اوضاع متشنج داخلی در آمریکا است. در حال حاضر نزدیکان ترامپ از سوی مراجع قضایی آمریکا به اتهام ارتباط داشتن با روسیه در دوران رقابت های ریاست جمهوری تحت بازجویی قرار دارند. از سوی دیگر وی با این اقدام به دنبال منحرف کردن تمامی اعتراضات به خود، طی برهه اخیر است. 

ترامپ معتقد است با گذر زمان موضوع قدس فراموش می شود

این استاد دانشگاه بیروت اضافه کرد: ترامپ حداکثر استفاده را از ضعف و انحطاط کشورهای عربی در این اقدام برد. در واقع بخش عمده ای از کشورهای عربی از این اقدام ترامپ حمایت کردند و شاهد آن بودیم که این کشورهای عربی از فلسطینی ها خواستند تا "ابودیس" را به عنوان پایتخت خود قبول کنند. ترامپ از حمایت کشورهای عربی به خصوص کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اطمینان حاصل کرد. ترامپ معتقد است که این موضوع با گذر زمان همانند بسیاری از موضوعات دیگر به فراموشی سپرده خواهد شد. نخست به دنبال آزادسازی تمام فلسطین بودیم. پس از آن برای آزادسازی کرانه باختری تلاش کردیم. بعد از آن موضوع تبادل سرزمین ها مطرح شد و همین طور با ضعف و انحطاط عرب ها، صهیونیست ها گام به گام اهداف خود را محقق کردند.

مبارزه مسلحانه فلسطینی ها تنها راه پیروزی در برابر صهیونیست هاست

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره موضع کشورهای عربی و اسلامی در قبال این توطئه گفت: از دولت های کشورهای عربی انتظار زیادی وجود ندارد و تنها این مردم کشورهای عربی و اسلامی هستند که باید به پا خیزند. فلسطینی ها باید نوک پیکان این نبرد باشند و نباید اجازه هرگونه امتیازدهی و خدمات از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین به صهیونیست ها را بدهند. همچنین از کشورهای اسلامی و عربی انتظار می رود که در سطح دیپلماتیک فعال شوند. معتقدم که مبارزه مسلحانه تنها راه رسیدن به پیروزی در برابر صهیونیست هاست و تمامی فعالیت های دیپلماتیک نیز باید در راستای مبارزه مسلحانه فلسطینی ها و نه جایگزینی برای آن باشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین