استاد دانشگاه بیروت در مصاحبه با تسنیم:

مبارزه مسلحانه فلسطینی‌ها تنها راه پیروزی در برابر صهیونیست‌هاست

عنوان

یک استاد دانشگاه بیروت تاکید کرد که مبارزه مسلحانه فلسطینی‌ها تنها راه پیروزی در برابر صهیونیست‌ها بوده و تمام تلاش‌های دیپلماتیک نیز باید در این راستا باشد.

دکتر "محمد طی" استاد دانشگاه بیروت در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم درباره اقدام اخیر"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در اعلام شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی صحبت کرد.

وی در این مصاحبه گفت: یکی از دلایلی که ترامپ را به سوی این اقدام کشاند اوضاع متشنج داخلی در آمریکا است. در حال حاضر نزدیکان ترامپ از سوی مراجع قضایی آمریکا به اتهام ارتباط داشتن با روسیه در دوران رقابت های ریاست جمهوری تحت بازجویی قرار دارند. از سوی دیگر وی با این اقدام به دنبال منحرف کردن تمامی اعتراضات به خود، طی برهه اخیر است. 

ترامپ معتقد است با گذر زمان موضوع قدس فراموش می شود

این استاد دانشگاه بیروت اضافه کرد: ترامپ حداکثر استفاده را از ضعف و انحطاط کشورهای عربی در این اقدام برد. در واقع بخش عمده ای از کشورهای عربی از این اقدام ترامپ حمایت کردند و شاهد آن بودیم که این کشورهای عربی از فلسطینی ها خواستند تا "ابودیس" را به عنوان پایتخت خود قبول کنند. ترامپ از حمایت کشورهای عربی به خصوص کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اطمینان حاصل کرد. ترامپ معتقد است که این موضوع با گذر زمان همانند بسیاری از موضوعات دیگر به فراموشی سپرده خواهد شد. نخست به دنبال آزادسازی تمام فلسطین بودیم. پس از آن برای آزادسازی کرانه باختری تلاش کردیم. بعد از آن موضوع تبادل سرزمین ها مطرح شد و همین طور با ضعف و انحطاط عرب ها، صهیونیست ها گام به گام اهداف خود را محقق کردند.

مبارزه مسلحانه فلسطینی ها تنها راه پیروزی در برابر صهیونیست هاست

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره موضع کشورهای عربی و اسلامی در قبال این توطئه گفت: از دولت های کشورهای عربی انتظار زیادی وجود ندارد و تنها این مردم کشورهای عربی و اسلامی هستند که باید به پا خیزند. فلسطینی ها باید نوک پیکان این نبرد باشند و نباید اجازه هرگونه امتیازدهی و خدمات از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین به صهیونیست ها را بدهند. همچنین از کشورهای اسلامی و عربی انتظار می رود که در سطح دیپلماتیک فعال شوند. معتقدم که مبارزه مسلحانه تنها راه رسیدن به پیروزی در برابر صهیونیست هاست و تمامی فعالیت های دیپلماتیک نیز باید در راستای مبارزه مسلحانه فلسطینی ها و نه جایگزینی برای آن باشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تقدیم به شهدای نفتکش ایرانی سانچی و خانواده‌های داغدار این حادثه

نماهنگ "آب و آتش"

معلوم است حوزه درست درس نخوانده‌اید!

آیت‌الله شب‌زنده‌دار پیش از آغاز درس خارج‌شان نسبت به اظهارات یک مقام دولتی درباره "انتقاد از معصومین" واکنش نشان دادند.

مگه مملکت رئیس‌جمهور نداره برای مشکل مردم گریه کنه!؟

نادر قاضی‌پور نماینده مجلس در گفتگو با برنامه آپاراتی "کاکتوس"، این اظهارات را بیان کرد.

مسئولان باید بعد 7 روز به فکر می‌افتادند!؟

پرویز پرستویی صبح امروز روی خط تلفنی برنامه "حالا خورشید"، نکاتی را درباره تعلل مسئولین در ورود به ماجرای نفتکش سانچی مطرح کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین